Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Elég a személyi igazolvány...

Elég a személyi igazolvány Írországba?

Figyelt kérdés

Dublinba megyek egy hét múlva és nincs útlevelem, nem is gondoltam, hogy ez probléma lehet, de aztán bemontak valamit a rádióba a repülőterekkel, meg a schengeni csatlakozással kapcs és elbizonytalanodtam.


RyanAirrel utazom, egyébként.

Léci segítsetek! Mert nagyon megijedek, ha mégis csak kell majd az az útlevél, de akkor el kezdem intézni. Köszi!


2008. márc. 27. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem szabad elfelejteni, hogy sem az Egyesült királyság, sem pedig Írország NEM schengeni tagállam, így belépéskor a szükséges belépési procedúrát (határellenőrzés) követően van lehetőség belépni.


Az Európai Unióhoz történő csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonossági igazolvánnyal történő utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonossági igazolvány birtokában is lehetővé vált.


Vagyis utazhatsz útlevél nélkül is Írországba, mivel az EU tagja. Azonban arra készülj, hogy oltári macerás lesz a belépés, ha adatot akarnak egyeztetni, mert a hatóságok az Egyesült királyság és Írország területére nem javasolják a személyazonosító igazolvánnyal történő belépést. Ettől függetlenül be fognak engedni, csak ha ellenőrizni akarják, akkor akár több órádba is kerülhet.

2008. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
voltam EU tagállamban is, és shengeni országban is (svájc) személyivel, sőt még ideiglenes (!) személyivel is, és mindenhova gond nélkül beengedtek.
2009. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Erdekelne hogy mi is lett aztan a tortenet vege. Beengedtek siman szemelyivel? Vagy kivaltottad az utlevelt. Koszi :)
2009. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Üdv, 2 napja jöttem haza Dublinból. Én is úgy indultam neki, hogy elég a személyi. Az útlevelet csak véletlenül dobtam be. De még jó, hogy bepakoltam az útlevelet !!!! Ferihegyen a biztonsági ellenőrzés után az xy kapunál "vámellenőrzés", be kellett szkennelni az útlevelet... ha nem lett volna nálam , mehettem volna haza....2023.március
2023. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!