Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit vigyek egy 10 napos...

Mit vigyek egy 10 napos sátoros cserkésztáborba? Lány vagyok,14 éves. Amúgy Vajdasági vagyok. Ezt csak azért irtam ki, mert mondjuk valaki irt egy magyar szót, amit nem értek. :opcionális :D

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 13:43
 1/6 2xSü válasza:

Milyen cserkész az ilyen? :-D


Itt egy leírás: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

(Remélem nem ugyanaz az kérdező vagy.)


A „opcionális” jelentése: választható, nem kötelező.


Lásd pl: [link]


Magyarázat: Ahhoz, hogy kimenj az utcára, ahhoz nem árt ugye venni magadra bugyit, melltartót, opcionálisan – azaz válaszhatóan – szoknyát vagy nadrágot, stb… De opcionálisan – nem kötelező jelleggel – vehetsz kalapot is magadra.


Ha van esetleg még valamilyen szó, amit nem értesz, keress rá a Google-n, vagy sorold fel itt őket, mindegyiket elmagyarázom.

2012. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

10 napra kell fehérnemű, ruhanemű nyári és átmeneti is 1-2 darab ha jönne egy hidegfront, sportcipő vagy túracipő, mert végülis táborról van szó. Fürdőruha-mert van esély fürdésre, ha már nyár közepe van, fürdőhely meg szinte mindehol van az országban. Sortszerek, naptej (ne legyél pecsenye), kártya, kisméretű társasjáték, kullancs elleni szer-ha erdőbe mentek, papír-ceruza sem árthat (közös játékhoz). Ha már cserkész vagy, akkor az imakönyvet sem célszerű otthon felejteni, na meg olvasnivaló is jól jöhet elalvás előtt.

Persze ez csak amolyan kissé szedett-vedett lista.

Én ha hosszabb útra mentem, akkor előtte listát írtam, és azt bővítgettem, vagy húztam le róla dolgokat.

2012. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

sortszerek=sportszerek

Azaz pinpongütő, tollasütő labdával, esetleg (egy ember a csapatból: labda focihoz, röpladbdához...).

Bicska! Ha már tábor, akkor szalonnasütésre is van esély. Azt meg fel kell vágni. (Persze a szalonna és a kenyér aznap kerül beszerzésre, azt emiatt nem kell cipelni)


Amit én viszek mindig utazáskor, az a kéztörlő, a DM-ben árulják (Ebelin), máshol nem nagyon láttam még. Jól jön, ha nem tudsz kezet mosni.

Higiéniás cuccok, gyógyszerek (ha szedsz valamit)+ fájdalomcsillapító sem árthat, ha van 1-2 darab.

Basebballsapka és napszemüveg sem árt a nagy melegben.

2012. júl. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És szerinted a magyarországi magyarok minden szavat ismernek? :D Gondolom magyar iskolában tanulsz, szóval neked is ugyanannyira kellene tudnod a szavak jelentését, mint másoknak, egyébként pedig google-ben utána lehet nézni. Amit pedig linkeltek kérdést, ott valaki nagyon hosszadalmasan leírta miket kell vinni, szerintem annál hasznosabb választ nem találhatsz.


ui. én is vajdasági vagyok és 8-11 éves korom között voltam 1-2 cserkésztáborban, meg találkozókon. Én speciel a találkozókat nagyon szerettem, de a táborokat annyira nem, nekem elég unalmasak voltak, persze voltak jó részei is azért.

2012. júl. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szia holvagy cserkész? énis cserkész vagyok 1 a hálozsák laticel 2. csajka evötál evöeeszköz 3. zseblámpa 4. kishátizsáka portsához 5. ruha 10 napra .6 bicsak tör zsebkés st tulélöcucokat :)
2012. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csokizofi válasza:
a legfontossabb hogy vigyél egy hadi tengeralattjárót
2013. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!