Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A bőröndöm, amivel utazni...

A bőröndöm, amivel utazni szeretnék az 55-ös hossz - és 40-es szélességméretbe játszva belefér, azonban a mélysége meg fogja 1-2 centivel haladni a 20-as határt. Szerintetek be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
WizzAir-rel fogunk utazni, és természetesen a kézipoggyászomról van szó :)
2012. szept. 19. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne, mert bele fog szorulni a próbakeretbe, félreállítanak, és kifizettetik a poggyászdíjat. Puha táskánál nem gáz, mert be tudod nyomni, de a bőrönd gázos. Rengeteget láttam, akik izzadva tuszkolták a bőröndöt, és alig fért be. Állítólag egyre szigorúbbak leszenk a repterek ilyen szempontból. Vagy vigyél puha táskát, vagy készíts be 60 eurót.
2012. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még egy, ha estleg innen ki is engednek, visszafelé megszívathatnak a külföldi reptéren, úgyhogy megpróbálhatod, de a pénzt ne költsd el.
2012. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Le van írva, hogy maximum mekkora lehet. Ez nem azt jelenti, hogy mekkorának kell lennie, hanem, hogy legfeljebb mekkora lehet. Ha nagyobb, akkor nem jó. Ez ilyen magyar betegség, hogy valamit megadnak, és azt vesszük alapnak, 50-es táblánál legalább 50-nel, de inkább 60-nal. A feladandó poggyászodba mindennek bele kell férnie, amire szükséged lehet.

Ne feledd az aranyszabályt, vigyél fele annyi cuccot és kétszer annyi pénzt, mint tervezted.

2012. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha puha és be tudod nyomni, akkor igen. De ha van lehetőséged, inkább vigyél másik táskát.

Az én bőröndöm pont 20 centi, örültem is neki, nem pakoltam meg nagyon, így ferihegyen különösebb gond nélkül belement keretbe.

Visszafelé azonban nem!! Nem értem, mert ráadásul kevesebb holmit hoztam haza, egyszerűen kisebb volt a keret és látszott, hogy sehogy nem fog belemenni. Nekem mázlim volt, a pultnál senki nem figyelte ezt az akciót, úgyhogy kikaptam gyorsan és besétáltam vele.

(egyébként a fülbevalómmal ugyanígy jártam, pesten semmi gond nem volt vele, brüsszelben becsipogtatta a kaput...)


Mindenesetre az a lényeg, hogy ne centizd ki, inkább kérj kölcsön egy max 18 centis bőröndöt, mert baromi drága a poggyászfeladás.

2012. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem hosszra nagyobb 3-4cm-el a fogantyú és a kerekek miatt mint a megengedett, és egyszer se kötöttek bele. Idén 8x utaztam. (az más kérdés ha belekötnének 2 perc alatt le tudom szerelni a kiálló részeket, ezért merek ezzel utazni).

Bele kéne próbálni a keretbe, mert szerintem azon is van egy minimális (max 1 cm) ráhagyás.

Minden esetre olcsóbb egy új bőrönd mint 60 vagy 120€-t kifizetni. Azt azért jó tudni, hogy készpénzzel nem tudod kifizetni a poggyászdíjat, csak kártyát fogadnak el!

2012. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!