Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A férjem 2-3 héten belül...

A férjem 2-3 héten belül Olaszországba utazik, s sajnos lejárt a személyi igazolványa érvényessége ( útleveléé még régebben ). Létezik vmiféle gyorsított eljárás, hogy minél hamarabb elkészüljön az új személyije?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az útlevélnél tuti van ilyen, de az 40 ezer forint.

Miért nem telefonálsz be az okmányirodába?

2013. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Személyinél nem tudom, de az útlevél gyorsítottban elvileg kb.két hét alatt kész van.
2013. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyorsan menjetek okmányirodába, simán kész lehet addig útlevél vagy személyi is. Nekem mind a kettő egy hét alatt megjött. Illetve azt nem tudom, hogy esetleg ideiglenes jó-e, de azt is biztos meg tudják ott mondani.


Végső esetben még mindig lehet jó drágán sürgősségivel csináltatni.


Szóval első körben normál úton próbáld, két hét erre elég szokott lenni.

2013. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Irány az iroda. Beadni a személyi kérelmet. Gyorsan megcsinálják. Bele fog férni az időbe. Jogsi van? Mert az is megfelelő az utazáshoz, ha új formátumú.
2013. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan talán egy hónap a személyi elkészítésének az ideje, de nekünk a családban eddig mindig mindenkinek egy héten belül hozta postás. Szóval a 2-3 hétbe bőven bele fog férni. De ha izgulsz, kérvényezhetsz útlevelet is gyorsított eljárással, az tuti biztos, csak drágább. Utazni azzal is ugyanúgy tud, sőt még EU-n kívül is mehet vele.
2013. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs, egy aprócska kérdés:

Mihez kellene a személyi??

2013. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. Nem tudom, utaztál-e mostanában, de hiába van Schengen, a repülőtéren ugyanúgy igazolni kell magad akár személyivel, akár útlevéllel. Ha autóval mész, akkor is kell, hogy legyen nálad személyazonosító okirat, ha igazoltat a rendőr.
2013. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Jogsi van? Mert az is megfelelő az utazáshoz, ha új formátumú."


NEM JÓ!!! NE terjessz téves információt!!

2013. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de senki nem olvastam, hogy repülővel menne.

Határ meg nincsen!!

2013. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy mivel utazik, repülő vagy gyalog, biciklivel, autóval...


Mindenképp kell útlevél vagy személyi igazolvány.

2013. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!