Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha nyaralni mész és az autópál...

Ha nyaralni mész és az autópálya kellős közepén lerobban a kocsid, akkor mit csinál az ember?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 14:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudok,akkor elmegyek a legközelebbi pihenőig.

Ha helyben javitható,akkor nekiállok megszerelni.

Ha nem,és van felhivható ismerős 100km-en belül,megkérem hogy jöjjön,vontasson el.

Ha nincs,aki hivható,akkor autómentőt hivok.

Ha nem tudok autómentő számát,akkor van mobilneten,google a barátom,ha nincs,akkor tudakozót hivom,és majd ők mondanak.

2013. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mérgesen belerúgok az autóba, és megyek tovább gyalog.
2013. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Interneten rákeresek szerelőkre a környéken, és felhívom valamelyiket. Jártunk már így kétszer is, egyszer Olaszországban, egyszer a francia riviérán.
2013. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 lencsefőzelék ***** válasza:
86%
Azért viszem el a kocsit külföldi út előtt átnézetni, hogy ilyen ne forduljon elő (egyébként is tavasszal aktuális az éves szerviz). Na meg ezért nem érdemes f betűs autókat venni: Ford, Fiat, francia... Nekem japán van, az még soha nem rohadt le sehol, pedig tettem már meg vele többezer kilométeres külföldi utakat. Összesen 16 országban jártam vele (Magyarországon kívül).
2013. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan karban van tartva,akkor nincs baj a francia kocsikkal.

15 éve van Renaultunk,még egyszer sem rohadt le az út szélén. (pedig egy most már 20 éves kocsi)

2013. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

az autó nem azért rohad le általában, mert francia, vagy bármi...

ha lerohadt, akkor először is a gyerek fülét be kell fogni, és jó sokat ordítva káromkodni...na, akkor lemegy a feszkó, és lehet hívni a sárgaangyalt.

a gyerekek addig a kukoricásban bujócskáznak.

2013. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Iszok egy sört :D


Na jó viccet félre téve, szerelőt hívnék..vagy éppen egy közeli ismerőst..de szerintem ha stoppolok is szívesen segítene valaki:)

2013. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

kedves lencsefőzelék! Nekünk egy 10 éves Citroen C3-as kocsink, van és egyszer sem hagyott ott sehol! 1x állt le egy 2 percre a városban de az magátol megoldódott. A másik voltak skodáink mindegyik tönkrement alattunk. Az egyiknek a pillangószelepe ragadt be. Aztán a másiknak, az olajteknővel volt a gond. Kevés volt benne az olaj így amikor balra kanyarodott a kocsi, akkor az olaj átment egyik teknőből a másikba és besípolt a piros olajlámpa. Hiába jeleztük ezt a szervíznek, azt mondták, nincsen semmi gond, megfelelő benne az olajszint. Ugyanezzel, volt az hogy tönkrement a motorban a turbo. állítólag egy kábeé, és egy cső mondta fel a szolgálatot. És szintén ugyan ezzel volt az, hogy úgy leégett a motorja, hogy 4-ből 2 henger teljesen kiégett! Szintén egy 500km-es út alatt pihenő nélkül, az autópálya kellős közepén elszakadt az olajszivattyú lánca, így nem volt kenése a motornak, így kiégett! Persze legelsőre csak ennyit látott az ember: Mindjárt otthon vagyok pár tíz kilóméter. Olajlámpa besípol kocsi rázkódik, és a motor megáll!


Azt mondták, hogy egy komplett új motort kell beletenni...


Nekem nagyon tapasztalatom van a skodákkal szemben! Ami nálam favorit az a: Toyota, és a Citroen.

2013. júl. 19. 07:58
 9/16 A kérdező kommentje:

*kábel és egy cső mondta fel a szolgálatot


*Nekem nagyon rossz tapasztalatom van a skodákkal szemben!

2013. júl. 19. 08:00
 10/16 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Kollégámnak Peugeot-ja van, és bár 10 éves, feleannyi km van benne, mint az enyémben (32 ezer), tehát keveset futott. Ehhez képest tavaly, a kocsi első külföldi útján szétrohadt a kipufogócsöve, ami vagy 60 ezer forintjába került. Esős idő, felverődő víz. Persze ez nyilván itthon is megtörtént volna, nem a külföldi út miatt volt. A szomszédunk Peugeot-ja egyszer csak megállt az úton, az elektronika bemondta az unalmast. Trélerrel kellett hazaszállítaniuk.

A Skoda sem japán, nem állítottam, hogy azok milyen frankó verdák. A Volkswagenről is hallottam már rosszakat. Mondjuk, ha a szerviz szerint nincs semmi hiba, mégis van, akkor az nem biztos, hogy az autó hibája, hanem inkább a szervizé.

Nekünk is volt Skodánk (régi 120L), egyszer, ahogy apám hazaért vele, kigyulladt a motor. Szaladgáltunk le vödör vizekkel oltani. :D


"Nekünk egy 10 éves Citroen C3-as kocsink van, és egyszer sem hagyott ott sehol!"

Végül is a lottón is lehet nyerni. :)

2013. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!