Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hány karton cigarettát lehet...

Hány karton cigarettát lehet felvinni repülőre egy személynek? (Ryanair)

Figyelt kérdés
utazom (Angliába) és egy ismerősöm kért, hogy 4 karton cigit vigyek ki mert ott el lehet adni, és csak érdekel, hogy annyit ki lehet vinni, mert nem akarok ott a reptéren kidobni semmit.

2013. dec. 30. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
800 szál
2013. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
EU-n kivulre egy karton. EU-n belul tobb, ugy tudom ket es fel. A negy mar gyanus hogy sok.
2013. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

övedéki termékek (cigaretta, alkoholtermékek) szállítása az Egyesült Királyságba

Az Európai Unión belül - a jövedéki termékek kivételével - nincs korlátozás arra vonatkozóan, hogy mit vásárolhatunk, illetve mit vihetünk magunkkal, abban az esetben, ha a vásárlás és a kivitel magáncélból történik.


A jövedéki termékek EU-n belüli mozgásának azonban különös figyelmet szentelnek az uniós és nemzeti szabályozások. Ezek a rendelkezések az uniós irányelvein alapulva meghatározzák, hogy milyen mennyiségű jövedéki termék tekinthető nem kereskedelmi jellegűnek, és vihető szabadon egyik tagállamból a másikba. (Ez vonatkozik repülővel történő utazásra is.)


Az uniós jogszabályok a jövedéki termékek esetében meghatároznak bizonyos irányadó minimumértékeket, amely értékeknél nagyobb mennyiségek kereskedelmi mennyiségnek minősülnek. A tagállamok ezen értékeknél magasabb minimumszinteket is megszabhatnak (tehát nagyobb mennyiségtől minősítik kereskedelmi jellegűnek a szállított árút), de az uniós szinten megadott minimum alá nem mehetnek.


A jövedéki termékek esetében az alábbi irányadó értékeket határozták meg:


cigarettából 800 darab (40 doboz)

szivarból 200 darab,

szivarkából 400 darab,

fogyasztási dohányból 1000 gramm

sörből 110 litert

köztes alkoholtermékből 20 litert

alkoholtermékből 10 litert

borból és pezsgőből együttesen 90 litert (ebből pezsgő legfeljebb 60 liter)

motorbenzinből a gépjármű üzemanyagtartályán kívül 40 litert, egyéb benzinből 20 litert, petróleumból 50 litert, gázolajból a gépjármű és erőgép üzemanyagtartályán kívül 100 litert, biodízelből 100 litert

2013. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondott 4 kartont ;-) annyiba nem köthet bele a vám semmiképp. Többet is vihetsz, de az rizikós. Persze ha valaki tudja bizonyítani, hogy tartósan kint él, lánc dohányos, és így saját részre kell akkor van esélye többet is vinni legálisan.


Illegálisan pedig nyilván bárki bármit, csak az ugye kockázatos.

2013. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2014. jan. 3. 21:22
 6/6 anonim válasza:

És ha ennél jóval több van nálam mondjuk 300doboz, mert egy egész lakóközösségnek vinnék, azt már nem tudom annyira nem tudom mondani hogy én szívom el..

Ha megtalálják akkor milyen jogi következményei vannak?

Olyat is hallottam hogy csak elveszik de, nincs jogi következmény.

2016. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!