Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 17 éves vagyok és mivel még...

Stifler_R kérdése:

17 éves vagyok és mivel még nem töltöttem be a 18-at így nem tudom, hogy most milyen szülői nyilatkozat kell, hogy el engedjenek Görögországba (szülők nélkül)?

Figyelt kérdés
Mert olvastam olyat, hogy közjegyzővel kell, de rohadt drága a neten találtam, de nem bízok meg bennük mert kitudja, hogy szabályos-e. A grandtours utazási irodával mennénk pár ismerősömmel?

2014. aug. 23. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"Kiskorúak beutazása törvényes képviselő nélkül


Felhívjuk a kiskorú gyermekekkel utazó magyar állampolgárok figyelmét, hogy amennyiben a gyermek szülői kíséret nélkül, vagy csak az egyik szülő kíséretében utazik, a görög hatóságok - elsősorban a kiléptetésnél - kérhetik a szülők, illetve a jelen nem lévő szülő írásos hozzájárulását az utazáshoz (elvált szülők esetében a bírósági igazolást a törvényes képviselő személyére vonatkozóan, illetve szükség esetén a gyámságot igazoló dokumentumokat). Légi úton történő beléptetésnél jellemzően nincs külön ellenőrzés, azonban akik közúton érkeznek, már a belépésnél számíthatnak arra, hogy a határon kérik tőlük a fent említett dokumentumokat.


A hozzájáruló nyilatkozat alakiságára vonatkozóan nincsenek ugyan formai követelmények, illetve erre a célra nincs hivatalos formanyomtatvány, azonban elsősorban az életvitelszerűen Görögországban élő családok esetében, különös tekintettel azokra a családokra ahol az egyik szülő görög állampolgár, a kiléptetésnél a hatóságok - amennyiben úgy ítélik meg – akár közjegyző/ügyvéd/konzulátus által hitelesített dokumentumot is megkövetelhetnek. A turistaként az országba érkező kiskorúak esetében általában a jelen nem lévő szülő/szülők szimpla írásos nyilatkozata is elegendő."


[link]

2014. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ,ha jól értelmeztem akkor nincs konkrétum ,hogy jó-e esetleg egy world fájl vagy egy közjegyzői azonban ,ha hazafele kilépnék görögből és nem tetszik nekik bármikor megb*szh*tn*k.
2014. aug. 23. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha repülővel mész, akkor 99,999% hogy senki sem fogja elkérni, mivel Schengenen belül maradsz.


De ha el is kérik, akkor elég egy sima nyilatkozat mindkét szülőtől, két tanúval aláírva.

2014. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Inkább felhívtam az utazási irodát ,nem kell jegyző elég egy natúr írt az adatokkal.
2014. aug. 23. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!