Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliaiak! Mit érdemes itthonr...

Angliaiak! Mit érdemes itthonről vinni, és mit érdemes onnan megvenni? Hosszab időről van szó.

Figyelt kérdés
Gondolok itt sampontól elkezdve ruhára, cipőre stb. Honnan érdemesebb vásárolni? Bármiféle tipp és tanács jól jön!

2014. aug. 25. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
itthonról, hosszabb
2014. aug. 25. 11:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Felesleges ruhat itthonrol kivinni. Bemesz egy primarkba es olcsobb mint itthon.
2014. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hozni nem érdemes semmit, rengeteg magyar bolt van, ha esetleg magyar cuccok kellenének. vásárolni pedig a nagyobb áruházakban érdemes, van minden, jó áron. én egyedül húst nem veszek nagyáruházban, azért a piacra megyek a henteshez. picit drágább, de jobb.
2014. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Samponból, tisztálkodási szerből elég vinni azt, amit éppen használsz. Kint sem sokkal drágábbak ezek, ráadásul ha kiköltözöl, egyszer úgyis el kell kezdened kint a vásárlást. Ruhát, cipőt is olcsón lehet kint venni (a fizetések arányában olcsóbban, mint Magyarországon), tehát ezekből is felesleges egy plusz bőröndöt megpakolni, hozd el az alap dolgaidat, ha kell valami, majd kint megveszed. Pl. ha télen költözöl, akkor felesleges nyári cuccokkal megpakolni a bőröndöt és fordítva.
2014. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Londonban élek, Londonról tudok nyilatkozni, bár nem hiszem, hogy nagy kulonbség lenne egy másik városban.

Sampont, tusfurdot lehet venni az £1/99penny boltokban is. Olyan mint a magyar 100 forintos boltok, csak itt tényleg minden £1. Itt lehet kapni ilyeneket is. Bár én drogériákban szeretek vásárolni, ott is minden alkalommal van akció és találsz £1 alatt sampont meg tusfurdot (jo minoségu). Ruhát a Primark-ban érdemes venni, hatalmas bolt, olcsó ruházat. Pl. nadrág £7, felso £3, 5 pár zokni £1, melltartók £3, 3-as alsónadrág £5 (nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy). Primark egyébként sok helyen van. A legnagyobb talán az Oxford street-en van (van ott 2 is, ami a Marble arch-hoz van kozelebb az valamivel kisebb (bár az is 3 szintes), ami a másik oldalt van, az 4 szintes. De van még Wood Green-ben is, Tooting Brodway-nél is, meg bizos tobb helyen is, neten rá lehet keresni, én idáig ezekkel találkoztam. Párnákat is ott vettuk, £3-10 kozt mozog az áruk.

Ahol én élek, itt sok olcsóbb ruhabol van, multkor £5-ért vettem egy nagyon klassz nyári ruhát. Itt van piac is, ott is érdemes szétnézni. Piacról annyit, hogy van a felkapott piac, mint pl. Camden, ahol tok jó cuccokat lehet kapni, de a zsebbe kell nyúlni. Illetve van a hagyományos piac, ami az otthoni lengyelpiacok hangulatát idézi. Zoldség, gyumolcsot itt érdemesebb venni. Pl. tegnap kukoricát vettem (fozni valót), a Morrisonsban 2 cso volt £1, a piacon meg 4 cso és sokkal szebben néznek ki. Mellette vettem 20 darab mandarint £1-ért. Ugyan ezen a piacon van pár stand ami ruhákat árul. Volt egy, amelyik omlesztve az asztalon árulta £1 darab áron. Turkálós hangulata volt, de nem bántam. Ruhákat cimkével (tehát nem nagyon vagy egyáltalán nem hordták) voltak. Vettem egy téli térdig éro fekete szoknyát, ami melegebb, egy kotott pulcsit, egy felsot amin rajta volt a Next-es cimke, meg 2 ruhát. Osszesen £5. Aki árulta, mondta hogy menjek vissza kedden, mert új ruhák érkeznek, állítása szerint jók és 50 penny darab áron.

Tehát én azt mondom, hogy ruhákat hozzál, de ne vegyél otthon újakat, mert itt olcsóbb.

Egyéb:

Egy hete bementem a szemben lévo Off-licence boltba, mert már éjfél volt és a tobbi zárva volt... nah mit látok? "Hungarian products" és a kis kagylós tésztán át az otthoni popcornig minden volt. Nem számítottam rá, mert a kornyék nem kimondottan a Kelet-Európaiak terulete.

Ha már szóba kerult, akkor számíts rá, hogy nekik csak Keleti-Európai leszel. Egybe veszenek a románokkal, ukránokkal, oroszokkal, lengyelekkel.

2014. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszaitokat, nagyon hasznosak! Akkor csak azt pakolok ami használatban van. :)
2014. aug. 25. 14:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nő vagyok, úgyhogy köszönöm a részletesen leírtakat!
2014. aug. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!