Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliai nyári munkával kapcsol...

Angliai nyári munkával kapcsolatban, megérné kimenni úgy a párommal, hogy spórolni is tudjunk? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Unokatestvérem öt éve él kint Angliában és ő segít elintézni munkát és keresni/foglalni szállást a nyárra, az adott városban ahol ők is élnek a barátjával. Mennyi pénzt vigyunk magunkkal körülbelül? (Nem London lenne a cél, hanem egy tengerparti város). Ha minden jol alakul azonnal munkába tudnánk állni parommal.(a véletlenre nem biznánk a dolgot munka és szállás terén). Hogy munkát tudjak vállalni a nyárra milyen papirokra lenne szuksegunk? Mo-on elintezhetőek? (A szállás két főre 300font lenne egy honapra, a fizetés pedig 8 font/ora +/- par font tehat egy honapra 1000-1200font korul jonnenk ki. Beleszamitva hogy en 19eves vagyok tehat 21 ev alatti.)

2015. ápr. 15. 10:54
 1/6 A kérdező kommentje:
(Azert ide irtam a kerdesem es nem unokatesomhoz fordulok mert o elegge elfoglalt, a masik ok pedig az hogy itt tobbfele valaszokat is kapok kulonfele tapasztalattal rendelkezo emberektol! Elore is koszi!
2015. ápr. 15. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy dolgozni tudj kell

- bankszámla

- N.I szám

- bejelentett lakcím


N.I számhoz időpontot kell kérned, és addig munkát sme kapsz amíg nincs legalább egy igazolásod, hogy folyamatban van az igénylésed. Bankszámlát addig nem nyithatsz amíg nincs lakcímed, és nincs állásod. Szobát meg eleve úgy tudsz bérelni, hogy előre ki kell fizetned 2 vagy 3 heti depostitot. Szobabérlés díját mindig hetente kell fizetni, így is adják ki. Ha azt mondod, hogy havi 300 font akkor heti 75 font lenne a szoba ára (egy kicsit furcsa, mert csak a szimpla szobák kerülnek ennyibe. A dupla szobák kicsit többe vannak, főleg tengerparti városok esetében) Szóval kezdésnek számolhattok 3* 75 fontot szobára, és minden héten 75 font ha van meló ha nincs. A 8 fontos órabér nem rossz de ebből adózni fogsz. Jó ha ezzel is tisztábban vagytok.

Még valamit. Bankszámla, N.I intézése csak kint lehet csakis személyesen.

2015. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8 fontos órabér, úgy, hogy 19 vagy, messziről jött, interjún se voltál, más intézi, azt se tudják, hogy mennyire tudsz angolul...te ezt komolyan beveszed, hogy valaki így felvesz? Vadidegen embert? Akkor nagyon naív vagy. Ha az unokatesód a munkaadód, akkor elhiszem, máshogy nem. Ha valóban bejön, akkor őrült mákos vagy, a munkáltatód meg egy idióta. 1000 munkavállaló közül tudna válogatni helyben, akiket még meg is tudna interjúolni, ehelyett téged vesz fel, úgy, hogy még nem is látott....

Azért ez érdekes.

Pénzt meg minimum 500font per fő, de ez a nagyon minimum.

Tengerparti városban viszont több lehetőség van-turisztika, vendéglátás.

19 évesen nem kapod meg a teljes minimálbért, ha minimálbért kapnál...márpedig ne haragudj, de nem hiszem, hogy fogsz kapni magasabb bért a minimálbérnél. A 8 font plusz minuszod meg úgy hangzik, mintha az unokatesód csak be akarna etetni. Ha konkrét lenne a meló, konkrét lenne a fizu.

Nagyon kamu szaga van ennek a melónak. Hidd el, láttam már itt családtagokat átverni egymást.

Mondhatnám a saját bőrömön is megtapasztaltam, mondjuk ez visszafele volt. Ha a kintiek csalogatják az otthoniakat, akkor a kintiek bsznak át a palánkon. Ha az otthoni ígérgeti, hogy segítsél már, mert akarok...akkor meg az otthoni ver át. Hát én utóbbi táborba tartozom. Azt hazudta a nővérem, hogy a nevelt fia tud angolul, szorgalmas és csinálja....hát pont ellenkezőleg történt.

Kintiek meg azzal szokták csalni a tesókat, unokatesókat, hogy van meló, gyere, segítek, le van zsírozva...általában pofára esés van belőle.

Én se hittem volna el, hogy a saját nővérem basik ki velem. Alig tudtam megszabadulni az illetőtől, itt volt majd 3 hónapig.

Nagyon vigyázz!

2015. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Ez egyébként engem is meglep, hogy interjú nélkül úgy, hogy sosem láttak titeket rögtön 8 fontos órabért adnának. Főleg olyan helyen ahol nagy valószínűséggel vendéglátói munkakör van és ti vagy étteremben vagy szállodában dolgoznátok. Mindkét munkánál a létminimum az amit megadnak, mert ezekre a munkákra mindig akad jelentkező. 19 évesen te sosem kapnál 8 fontos órabért csak 5.03 font/ óra. Én nagyon utánajárnék ennek...

Már korábban is írtam, hogy ahhoz, hogy munkát kapjatok kell N.I szám, bankszámla, és lakcím. Enélkül még szóbeli ajánlatot sem adhatnak nektek.. Mégis hogy kaptatok ilyen ajánlatot???Én lassan 8 éve élek kint, és sokszor tapasztaltam, hogy sok magyart átvernek, becsapnak. Rengeteg panaszt hallgattam már meg.. Legyetek nagyon körültekintőek.

2015. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszi a korrekt valaszokat!

Elso valaszolo: igen, tudom hogy ezeket a fontos dolgokat el kene hogy intezzem mielott barmi is lenne, es ahhoz kint kell lennem h el tudjam intezni. Koszi hogy ilyen reszletesen leirtad segitsegkepp!

2.valaszolonak: egy nagy markanak gyarba kellenenek emberek, unokatesom baratja mar dolgozott ott kiegeszitofizeteskent, persze nem biztos hogy sikerulne barmi. Es igy mar jobban latom h keves esely van ra ahogy leirtatok, en is meglepodtem h minimalber folott lenne a fizu. De egy probat meger. Nem akar unokatesom lehuzni, en sem ot, ha nem jon ossze visszarepulunk. Viszunk annyi penzt hogy azert ne ragadjunk kint barmi tortenne, de unokatesom is szo nelkul kifizetne ha barmi lenne.(ezt nem elvaraskent vagy hasonlokent irtam, nem akarnam h ilyenre sor keruljon..)


Tudom hogy 21 alattinak (nekem) kevesebb lenne mint amennyit megadtak, ha osszejonne. De meg ha minimalberes fizut kapnank is kimennenk erre a nyarra. Jo tapasztalat lenne.

2015. ápr. 17. 07:54
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem biztos meg egyaltalan a munka, lenne interview gondolom meg minden ami kell, csak egyenlore ez a cel. Gyarba nem tudom mekkora angol tudas kell, en kozepszinten tudok tarsalgas teren meg foleg, tehat azzal nem lenne gond, a baratom aki jonne velem o az akire nem ragad ugy a nyelv:))


De azert az durva hogy huzogatjak le egymast egy nemzetisegbol valo emberek, amennyire csak tudjak a masikat.. Foleg ahogy irtad hogy nalatok csaladon belul tortent.

2015. ápr. 17. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!