Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha olyan országba utazom,...

Ha olyan országba utazom, ahova vannak javasolt (nem kötelező) oltások? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Ezeket mindenki beadatja? Sok ismerősöm járt már Kubában vagy Dél-Amerikában. Egyik sem oltatta be magát, így nem is gondoltam eddig az oltásokra én sem. Most én is ilyen úticélt tervezek. Nem tudom, hogy oltassam-e be magam. És ha terhes vagyok, akkor kaphatok oltásokat? :S

2015. ápr. 28. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Konzultálj a dokival, mert terhes vagy. Mi innen nem tudjuk.
2015. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1: Ez csak a kérdés egyik fele :)

Az érdekelne, hogy akik már jártak ezeken a helyeken, beoltatták-e magukat.

2015. ápr. 28. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hepa A és B oltás még itthon is jó. Mi járkálunk Ázsiában és megvan a Hep A és B (utóbbi a munkánk miatt is) illetve a tífusz ellen is. Malária ellen mi ha olyan helyen vagyunk szedünk gyógyszert.

Ha terhes vagy akkor más a helyzet. Ez esetben beszélj az oltóközponttal (ne a háziorvossal!!!).

Ha nem vagy terhes akkor én a helyedben beadatnék egy hep A és B oltást a háziorvossal. Elmész hozzá, Ő felírja, kiváltod és ha van egészségügyis ismerősöd Ő is be tudja adni ha nincs akkor vissza a háziorvoshoz és Ő beadja.

2015. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oltass!!!! A doki tudni fogja,hogy kaphatsz-e vagy sem.


[link]


[link]

2015. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még nem vagyok terhes, de addigra lehet, hogy már az leszek. Illetve most még nem tudom, hogy ebben a hónapban mi a helyzet :)

Olvasgattam még, és ha jól értem, akkor ha beoltatom magam, akkor az hosszú évekig védettséget biztosít, tehát nem kell pont az utazás előtt.

Mert ha még nem vagyok terhes, akkor most beadatom és utána már nem lesz ezzel gond.

2015. ápr. 28. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hep A: kb 1-2 év védettséget ad, ha az első oltás után megismétled az oltást 1-másfél éven belül akkor min. 10 évre védett vagy

A hep B: 3 oltásból álló sorozat, fél év alatt adják be a 3 oltást, elméletileg ettől életed végéig védett leszel

Tífusz: 3 év védettség de csak kb 70%-ban hatásos (ha nem iszol koszos vizet, nem eszel koszos kézzel, rosszul sült, főtt ételt nem hinném hogy szükséged lenne rá.


Tehát mint írtam is, én csak a hep a és b-t adatnám be. Ez létezik kombinált oltásként is.

2015. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hepatitis és tetanusz ellen oltottak be amikor mentem Hongkongba.

De ez mindig egyedi, menj el orvoshoz ő segíteni fog :)

2015. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!