Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Erdélybe indulok nyaralni,...

Erdélybe indulok nyaralni, mire figyeljek, mit vigyek magammal? (plusz 1-2 tanács, vagy infó9

Figyelt kérdés

Indulok Július elején egy csoportos 1 hetes nyaralásra Erdélybe (Csíkszereda, Kolozsvár, Medve tó stb.)

Szállás, utazás kifizetve.

Elég költekezős típus vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy milyen pénzt vigyek inkább (euro vagy lej), és milyen értékben? (arra gondoltam hogy 30 ezer értékben vinnék lejt is és eurot is, meg forintot is)

Milyen helyi specialításokat ajánlanátok?

Mit hozzak haza az itthoniaknak ajándékot?(házi pálinkával nem játszanék, félek a vámosoktól)

Milyenek kint az árak?



2015. jún. 10. 11:27
 1/10 anonim válasza:
79%
mi hoztunk pálinkát haza,isteni az áfonyaplinkájuk,olyan 2000ft/liter áron mérik.Lejt vigyél többet,mert vannak helyek ahol elfogadják a forintot,de jobb örülnek ha nem kell váltogatni.ára nagyjából olyanok mint itthon,taln picit olcsóbb.Székelyekhez mész,ki ne hagyd a káposztájuk:) ,sajtjaik is isteniek,és náluk nincs hotdog,hamburger...készülj fel hogy miinden utcsi kisárus kürtőskalácsot árul,de hatalmasakat.Akkora mint az itthoni 3x, 700 ft/10lej volt darabja,mikor ebédelni mentünk akkor 40lejért ketten jóllaktunk.Pálinkára visszatérve,a vámosok nem kötözködtek,de úgy tudom fél litert/ember amennyit áthozhatsz. Csiki sört kóstold meg,nem vagyok nagy sörös de isteni volt.A Harghita is jónak mondható.Nem tudom mennyire kell csoportosan mozognotok,de a békás sorost ne hagyd ki,gyönyörű.A táj leírhatatlan,én beleszerettem. Itthoniaknak fatányér,képek,hűtőmágnes,zászló,díszek,kerámiák,rengereg mindent tudsz venni.:) Bocsi a hibákért telefonról írok,remélem segítettem.
2015. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami nagyon megérte és bár csak többet hoztam volna az a homoktövis szörp, a padlizsán és a gyenge bab, utóbbiból nagyon finom zakuszka készült. Az árak kb mint itthon, de jobb minőség pl kenyér.
2015. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Euro semmikepp nem szukseges, azt nem igazan fogadjak el(talan nagyon zsufolt turstahelyeken, de biztos lehuznak az atvaltasnal). Forintot inkabb csak a Szekelyfoldon fogadnak el, de ugy hogy ok jarjanak kicsit jobban. Arak hasonloak, szuvenirt Korundon, Parajdon, Szovatan, Gyilkos-tonal pedig talalsz annyit, hogy nem fogsz tudni valogatni.
2015. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D megy a zöld kéz:)
2015. jún. 10. 18:12
 5/10 anonim válasza:
64%
Ne állj le székely emberrel pálinkázni, és ne baszakodj medvékkel. :D ja és ne tégy származási jellegű megjegyzéseket. EGYÁLTALÁN!
2015. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

erdélyitől:


szerintem lejt hozz

én mikor vendégeket fogadtam, nagyon imádták a pufuleți (ejtsd: pufuléc) ropogtatnivalót, nem tudom nálatok kapható-e, de akik hozzám jöttek el voltak ragadtatva.

Van a tipikus román csoki, a ROM, szerintem egyáltalán nem nagy szám, rumos íz és annyi, de németországi rokonokhoz sosem mehettem ki anélkül, ha nem viszek mindenkinek 3-3 szelettel :D

ÉS igen, természetesen a pálinka.


Az árakról szerintem ugyanaz mondható el, mint más helyeken: üdülőhelyeken minden borzasztó drága, kezdve a Medve tó, Pzováta, Parajd környékén, de egy másik városban ha bevásáráolsz Kauflandból, Lidl-ből, ugyanazokat az árakat kapod, mint más helyen.


Ha pontos úticélotok van, akkor jó időtöltést! Ha pedig jöhet még ajánlás, akkor írj bátran privát üzenetet.


Kellemes időtöltést, kapjatok ki szép időt, és csodás emlékeket!

2015. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

pufuleti...hehe...nálunk csak riceruca (extrudált kukorica) ;) finom is az:D


800 lej elég egy hétre? (reggelit vacsorát kapunk) csak ebédre, meg hasonlókra, es ajándékra

szeretek ajándéktárgyakat venni (pl kis láda, kerámia)

2015. jún. 16. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Siman eleg kell legyen.
2015. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az erdélyi válaszoló vagyok


Én 500 lejből jövök ki egy hónapra :D

Persze, kiránduláskor jól esik a költekezés, megvenni bármit, ajándékok stb, de az bőségesen elég kell legyen :)

2015. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a további válaszokat, akkor kezdek megnyugodni, mert kicsit keveseltem azt az összeget. :D
2015. jún. 21. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!