Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hova üljünk a buszon?

Hova üljünk a buszon?

Figyelt kérdés

Az utazási iroda először a bal oldal 12.sorba akart minket ültetni,de most hívtak,hogy a jobb oldalon az 5.sorban megüresedett 2 hely.

Szerintetek hova volna jobb ülni?



2015. jún. 10. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha bírod a buszt és nem vagy rosszul, akkor maradjatok a bal oldal 12. sorában.

Ha problémátok van az utazás során, akkor inkább a jobb oldal 5. sorában üljetek!

2015. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted jobb volna a bal oldalra ülni? Miért?
2015. jún. 10. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oldal miatt, hátul rosszabb.
2015. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha a bal oldali tájat szeretnéd látni a buszból, akkor balra üljetek. Ha a jobb oldalit, akkor jobbra.
2015. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
én mindig bal oldalra ülök, ha tehetem. Egyszer olvastam valami statisztika szerűséget, hogy ha borul a busz, akkor a sofőr önkéntelenül úgy manőverezik, hogy a bal oldalnak ne essen baja - a sofőr is ugyebár bal oldalon van.
2015. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, ez így igaz. De a busz esetében szerintem nincs túl sok hatása, mert a busz nagy és felborul, stb. Személygépjárművek esetében való igaz, hogy a bal hátsó a legbiztonságosabb ülés, a sofőrt leszámítva.
2015. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A jobbra borulás gyakoriságáért elsősorban az útgeometria a felelős, hiszen ha jobbra rántom el a kormányt jóeséllyel rögtön az árokban landolok és bekerülök a hiradóba, míg ha balra rántom félre, akkor sokkal inkább vagy szerencsém van és még marad helyem korrigálni (ergo nincs baleset) vagy rossz esetben feltrancsírozom a szembejövőt, de ekkor a sebességcsökkenés miatt az úton maradunk. Persze előfordul hogy egyik sem jön be és a busz a baloldalára borul.


Ugyanakkor mégsem mondanám, hogy akár az egyik akár a másik oldal veszélyesebb lenne, hiszen a baloldalon a szembejövők kapnak telibe, lásd Taszár, 1994, ahol a kamion lecsúszott rakománya feltépte a busz baloldalát:

[link]

2015. jún. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!