Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miket kell tennem pontosan a...

Miket kell tennem pontosan a repülőjegy vásárlástól kezdve a repülőre való felszállásig? (részletesen)

Figyelt kérdés
Sajnos életképtelen vagyok! :) Egyébként Spanyolországba mennék pár hónap múlva. Ja és interneten nem tudnám megvenni a jegyet mert nincs bankkártyám.

2016. febr. 17. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nejes van kitalàlva az utazàsi iroda. De ha ennyire èletkèptelen vagy, hogy akarsz Spanyolorszàgban ellenni?
2016. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na, valaki segítsen! :(
2016. febr. 17. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Bankkártyára mindenképp szükséged lesz előbb utóbb. Spanyolországba semmiképp ne indulj el bankkártya nélkül.

Most meg tudod azt csinálni, hogy egy ismerőst megkérsz, hogy vegye meg neked a jegyet online, te pedig oda adod a pénzt neki kp-ban.

2016. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, és utána? :D
2016. febr. 17. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Megveszed a jegyedet, az alapján indulás előtt egy nappal becsekkolhatsz online, vagy a reptéren is. Ekkor megkapod a beszállókártyát. A reptéren feladod a csomagodat is. A beszállókártyával át tudsz menni az ellenőrzésen, majd amikor indul a géped, felszállsz, és leülsz a kártyán szereplő helyre.
2016. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És honnan fogom tudni hogy hol lesz a gépem? Hogy hova kell mennem?
2016. febr. 17. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:
ki lesz írva a reptéren, hogy melyik géphez hova kell menni.
2016. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. febr. 17. 15:24
 9/10 anonim válasza:
Én amikor cseriákként utaztam amerikába, 16 évesen tök egyedül 4 átszállással. Amikor new yorkban leszálltam és átkellett mennem az atlanta felé menő járatra egyaltalan nem tudtam hogy hova kell mennem. Eltörött a bőröndöm lába szóval kézben rohangáltam egy 20 kilós bőrönddel. Néztem a jegyem, hogy hova kell menni, de fogalmam sem volt, végül egy néger reptéri takarító segített de a terminál másik felén volt és a gépeemnek az ajtaja 15 perc múlva záródott. Szóval egy húsz kilós táskával rohantam, és amikor odaértem ott mondták hogy a gép indulásának helyét áthelyezték egy másik kapuhoz. Itt összesten és elkezdtem magarul istenhez imádkozni, majd mondták hogy a gépem 2 órát késni fog.
2016. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Reptér. A nagy teremben a bejárattal szemközti pultoknál valamennyi idővel (kb. fél vagy 1 órával a repülő indulása előtt) meg fognak nyitni egy pultot, ahol annak a repülőgéptársaságnak fogod látni a logóját vagy nevét, amelyikkel utazol. Odamész a papírokkal a kezedben, a nagy bőröndöt feladod, a picit magadnál tartod. A nagyban ne legyen laptop, pénz, ilyesmi, mert lehet, hogy anélkül érkezik meg az úticélhoz :-) Elveszik a nagy bőröndöt, elmegy a futószalagon, kapsz beszállókártyát.

Ha a Liszt Ferencen leszel, emlékezetem szerint jobbra kell majd menni, ott ellenőrzik egyszer a jegyedet, lesz egy kanyargós sor. Tálcák lesznek ott. Kiveszed az összes elektronikus cuccot a táskából, magadról is leszeded őket, tálcára rakod. A kézitáskádat egy másik tálcára. Folyadék, fegyver, ilyenek nem lehetnek benne persze. Cipő a következő tálcára. A tálcák mennek majd futószalagon, átvilágítják őket, Te pedig átmész egy detektoros kapun, esetleg megtaperol egy azonos nemű egyenruhás. A túloldalt kiszeded a tálcából a cuccokat, visszapakolsz, felöltözöl.

A beszállókártyán rajta lesz, melyik kapuhoz kell menni. Megkeresed a táblákat, és elmész ahhoz a kapuhoz. Ott leülsz, vársz a többiekkel. Amikor a nagy teremben befejezik a csomagok felvételét és a beszállókártyák kiadását, odajönnek majd ahhoz a pulthoz a repülőtársaság emberei. Megnyitják a kaput. Még egyszer felmutatod az irataidat, aztán mész, amerre a többiek, vagy busszal, vagy nagyon fapados megoldás esetén gyalog kell a repülőig elmenni. Ott vársz, amíg beengednek. Aztán élvezd a repülést, mert isteni :-)

Hogy én hogy tojtam az első repülésemtől! Egyedül kellett végigcsinálnom, és folyton Apukámat hívogattam :D

2016. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!