Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Németországba Költözéskor 7-8...

Németországba Költözéskor 7-8 hónapos babának kell személyi?

Figyelt kérdés
Június elején költözünk Stuttgart mellé.Kell a kisfiamnak személyi?Lakcimkártya Tajkártya van már.Mi kell még?
2016. márc. 12. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy személyi vagy útlevél kell. A lakcímkártya meg taj-kártya sehol nem alkalmas a személyi adatok igazolásra, sem egy gyereknek, sem egy felnöttnek.
2016. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tothp ***** válasza:
0%

Meg valami igazolásféle a gyámhatóságtól, ha a saját gyerekedet tartósan külföldre akarod vinni (őrület)

ezt csak hallottam. nem vagyok érintet. Hátha valaki többet tud róla.

2016. márc. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Komolyan?Ennek utánajárok.Hiszen az apjával költözünk.Köszi mindkettőtöknek.
2016. márc. 12. 22:33
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem ez csak akkor kellhet ha csak az egyik szülő megy, de én sem tudom pontosan....
2016. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tothp ***** válasza:

Ezt találtam..


[link]

2016. márc. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Szemelyit 14 evs kor felett kaphat, de utlevel kell neki. Gyamhatosagi nyilatkozat is amennyiben a magyar bejelentett lakcime megmarad, de ha kulfoldon elo magyar allampolgar lesz, elkepzelheto hogy akkor is kell valami. Viszont kulfoldon elo magyar allampolgarkent a TAJ kartyaval sokat nem fogtok tudni kezdeni, be kell iratni mindkettotoket a kinti rendszerbe. Ehhez es minden papir intezesehez kell hogy legyen nalad 3 honapnal nem regebbi, nemetre forditott szuletesi anyakonyvi kivonat. A gyerek utlevelet 3 eves kor alatt harom evre, aztan 5 evre adjak, csak nagykoru kaphat 10 evre utlevelet. Engem arra is figyelmeztettek a kormanyhivatalban amikor a lanyom papirjait csinaltattam, hogy idejeben kell mindig megujitani mert lejart utlevel eseten csak allampolgarsagi igazolassal lehet uj papirokat csinalni, amit nagykovetsegtol kell kerni, es aminek az atfutasi ideje kb 6 honap.
2016. márc. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tothp ***** válasza:
100%
Személyit is kaphat. Kell is. Fél éves gyerekkel külföldön nyaraltunk. kellett, kapott.
2016. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolso akkor ezek szerint lehet, az en lanyom nem kapott (most volt ket eves) hivatkozva arra hogy 14 eves kora utan kaphat...sot mivel kettos allampolgar az utlevelrol is lebeszeltek hogy tul bonyolult lenne ha valamiert nem sikerulne megujitani idoben. Jo lenne tudni mitol fugg hogy kap-e szemelyit valaki vagy sem...
2016. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden magyar állampolgár kaphat. Akkor téged félretájékoztattak. Az útleveles indokot nem is értem, ráadásul akkor ezek szerint se útlevelet, se személyit nem akartak adni, akkor mégis mivel utazzon a gyerek???
2016. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tothp ***** válasza:

Magyar állampolgár érvényes személyazonosságot igazoló okmány nélkül nem lépheti át a határt. Szerintem ez minden országban így van. Az más kérdés, hogy shengen miatt ezt únión belül még a kutya se kérdezte soha. Na majd most, ha esetleg felfüggesztik a migráncsok miatt.


de amint a fentebb linkelt cikk is jól mutatja, még a hivatalokban sem egyformán tudják a dolgokat. Az meg hogy valaki kettős állampolgár, még jobban megzavarja a fejüket.Hiába, no. ott sem mindenki atomfizikus.

2016. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!