Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Először megyek Londonba,...

Először megyek Londonba, tanácsok?

Figyelt kérdés

A héten megyek, kb 1 hetet töltök ott. Szállás ismerősöknél lesz, de ők nem érnek rá egész nap. Szóval milyen helyeket érdemes meglátogatni, így a téli hidegben is? Milyen programokat ajánlanátok? Miket próbáljak ki, a nyelvet is jó lenne kicsit gyakorolni.:)

(jöhet bármi, látványosság, akár egy jó kajálda, kávézó, bár, koripálya, pláza, forró fürdő, mozi, tényleg minden..:D)


Esetleg, ha valaki leírja, hogy ő mivel töltötte/töltené az idejét, az is segít. De azért pénztárca kímélően légyszi.. amúgy még sose voltam külföldön, szóval bocsi ha kicsit ostoba a kérdés:'D

nemsoká 20/f



2017. jan. 30. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok pénzt vigyél magaddal mert nagyon drága város. A legtöbb látnivaló ingyenesen látogatható, de a tömegközlekedés, a kaja drága. Nem tudom, melyik részen fogsz lakni, de ahol az én rokonaim laknak, rengeteg jó kajálda van. Amit én meg szoktam mutatni annak, akit várostnézni viszek: Big Ben, Parlament, Westminster Abbey, London Eye (ezek egy helyen vannak) egy sétával pedig elmegyünk a Buckingham Palotához és a Trafalgar Square-re is. Tower, Tower Bridge, Hyde Park, Millenium Bridge, St Paul katedrális. Múzeumokba mi nem szoktunk menni, de abból is van rengeteg ingyenes. Én pont tegnap jöttem haza :) Ha valaki a Harry Pottert szereti elviszem a Kings Crossra, a Tottenham Court Roadra. Ha shoppingolni akarsz, menj ki Camdenbe.
2017. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy hétre mész, az Oyster kártyádat feltöltheted egy hétre. Ha elfáradtunk, mindig csak felültünk egy-egy emeletes buszra és onnan nézelődtünk.

A legtöbb múzeum ingyenes, nem tudom, téged mi érdekel, de pl. a Natural History Museum szinte mindenkinek tetszik.

Vásárlásra én is Camden Townt ajánlom, a piacon órákat el lehet tölteni nézelődéssel. Szintén ott mindenféle nemzet konyháját megtalálod, és viszonylag olcsón ehetsz. És remek kocsmák vannak arrafelé. :)

2017. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, ment a zöld!:)

Jöhetnek még okosságok.

2017. jan. 31. 07:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző a látványosságokat jól leírta. Én nem számítanék a helyedben nagyon hidegre, inkább csak esőre és szélre. Amúgy én még (a válaszokat csak nagyvonalakban olvastam lehet írták már) a Madame Tussaud panoptikumot javasolnám. Nyitás előtt fél órával menj és akkor lesz esélyed a tömeg elején lenni.
2017. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!