Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliába utazásom előtt...

Angliába utazásom előtt itthon milyen bürokráciai teendőket kell elintéznem?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiutazni és kint dolgozni angliában, sajnos ezt csak egyedül tudom megteni, ezért kíváncsi vagyok van e olyan aki egyedül ment ki? hogy intézte magának a szálást odakint? mennyire beszélte a nyelvet? itthon és odakint milyen papirokat kellett csináltatni? egészségügybe ki-belépni és ezeket a folyamatokat hogyan milyen sorrendben? stb.. Esetleg ha vannak hibák amikbe belecsúsztatok és megosztanátok velem azt is köszönöm. Az "egyedül ki se menj" stb kommenteket hanyagoljátok ha lehet köszönöm.

2017. ápr. 1. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, nem mondom, hogy egyedül ki se menj, de azt mondom, hogy vegyél egy kis fáradságot és tedd már meg légyszi, hogy rákattintasz itt, a Gyakorin a Népszerű témáknál az Anglia-ra.


Vagy a kiírt kérdésed alatti hasonló kérdésekre...

Én megtettem, pedig nem is én akarok kimenni... :D Íme:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__elokeszuletek__848162..


Szóval csak azt szeretném kihozni a dologból, hogy ha ki akarsz menni külföldre, akkor ne mástól várd, hogy kikaparja Neked a gesztenyét, hanem TEGYÉL ÉRTE - különben igen bajban leszel kint... Bocs :-)

2017. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi 2en mentünk.

Itthon ki kell jelentkezni a TB-ből, igaz ezt mi utólag tettük meg amikor már 1.5 éve kint dolgoztunk.

Ha kint vagy akkor igényelni kell NI számot, ami kb az itthoni TB és adószám. Ehhez ha már kint leszel telefonon kell időpontot kérni az NI interjúra.

Ezen kívül nem árt egy kinti bankszàmla, a legtöbb helyen utalják a fizut.

A szállást mi úgy intéztük hogy lefoglaltam bookingon egy Hostelt 3 napra és onnan indultunk el kiadó szobát nézni, ez 2 nap múlva megvolt privát főbérlőtől. Ügynökségtől nem fog menni mert kinti fizetést kell igazolni visszamenőleg x hónapig, amit nyilván nem fogsz tudni.

A nyelvet jól beszéltem, ezzel együtt is kellett pár hónap hogy átálljak és teljesen megértsem az echte angolokat.

Nyelvtudás nélkül felejtős.

A hibák amibe becsúsztunk az hogy túl sokáig kint maradtunk. UK és azon belül is London hosszú távon nagyon nem jött be, szinte alig tudtam félretenni és a lakhatás azon kívül hogy iszonyú drága nagyon messze van az európaitól.

2017. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi személyeset még hogy az utolsó évben már a szakmámban dolgoztam átlag feletti fizetéssel, ezért is húztunk rá még 1 évet hogy annyit félre tudjunk tenni amivel el tudunk idulni egy másik országban. Ez azóta sikerült is.
2017. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az elsőnek, először is köszönöm a linket sokat segített, én magam is kerestem előzőlegesen anglia témában de sajnos nem olyan kérdéseket és válaszokat találtam amilyenekre nekem szükségem volt. A gesztenyekikaparós részéről szólva, csak egy kérdést tettem fel egy erre való oldalon, senkitől nem vártam el semmi mást. és mivel vannak olyan problémák az élet minden terén amelyekre csak akkor tudsz felkészülni ha már van belőle tapasztalatod (szóval egyszer már átmentél rajta) Akkor azokat jobb szeretném elkerülni az angliai utazásom során. Nekem nagy segítség, időt pénzt és kellemetlenséget spórolok vele nem is keveset.
2017. ápr. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!