Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyire érdemes Magyarországr...

Mennyire érdemes Magyarországról Olaszországba költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő kérdéseket szeretném feltenni,amikre nem igazán találtam választ.

-Mik a hiányszakmák Olaszországban?

-Mennyire könnyű munkát/lakást találni?

-Mennyi pénzt kéne a kiköltözéshez összegyűjtenem?

-Egyébként megérné egyáltalán kiköltözni oda?...esetleg Angliába jobb döntés lenne költözni?

A válaszokat előre is köszönöm:)


2017. máj. 6. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Először én is feltennék egy kérdést mert igazabol az fog valaszt adni monden masra:mennyire beszelsz olaszul?
2017. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és a második nyelv az olasz amit tanulok.(tervezek olasz tanárhoz is járni)Sokszor jártam már Olaszországban és a nyelv és az ország is tetszik.:D
2017. máj. 6. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a kérdés, hanem hogy és miből élsz meg ott.

Úgy ne menj ki hogy majd keresel munkát és hátha találsz.

Cél irányosan szabad ki menni, vagy úgy hogy legyen egy kis hátszeled, segitséged. Aki segit mindenben, mert csak úgy albérletet fizetni, ráadásul ha egy-két hónapig nem lesz munka, nagyon hamar elfogy a pénzed.

Nyilván kerül munka spontán , de az csak az alja lesz. Mosogatás, wc takaritás, tróger segéd munka. Ami csak arra jó hogy vegetálj. Meg a nyelvet is mire ott megtanulod, mert ez kevés amit az iskolába megtanulsz.

2017. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezért fogok járni magántanárho...egyébként nagyon szeretem az olasz nyelvet, persze minden nyelv nehéz,de véleményem szerint ha valaki valmit nagyon szeretne megtanulni akkor annyira nem fog neki problémát jelnteni,főleg ha örömmel teszi azt.:D
2017. máj. 6. 10:40
 5/10 A kérdező kommentje:
*magántanárhoz...egyébként persze,hogy úgy megyek majd ki,hogy tudom mit akarok:)
2017. máj. 6. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lesz olyan munkát találni, amit szívesen végeznél, a fiatalok munkanélküliségi rátája nagyon magas - ennek érdemes utánaolvasni.
2017. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Az nem elég, hogy neked tetszik a nyelv. Meg amúgy is, 15 évesen a jövődet tervezed, vagy már most ki akarsz menni? Esetleg szüleiddel most?


Szerintem ne menj sehova. Akkor jársz a legjobban, ha odaköltözöl az osztrák határhoz (például Sopron), és kijársz dolgozni, a pénzt meg otthon eltudod költeni.


Hidd el, lesz még neked honvágyad. Zavarni fog hogy nincsenek magyar barátaid, magyar barátnő hasonlók. (Ezeket tapasztalatból mondom, aki 13 éves kora óta él Angliában)


Ja egyébként ha már Angliát is kérdezed. Nem. Inkább hanyagold. Az angolok amúgy is elég rasszisták, ráadásul rengeteg a muszlim akik utálják a legtöbb fehérbőrűt. Főleg a te korodban. Én már csak tudom, szinte velük nőtten fel...

Annyian vannak, hogy egy 800 fős iskolában 10-en voltunk fehérbőrűek az egész High School-ban.

Jelenleg College-ban is csak 2-en vagyunk fehérek az osztályban.

De ha téged nem zavar ha valaki muszlim, odafingok mellég, ordibál, kötöszködik, lenéz téged mert fehér vagy, vagy csak azért mert disznót eszel. Akkor hajrá, irány pakisztá... Oh bocsi. Akarom mondani Anglia :)

2017. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz fiatalok közül, 30-40 %-os a munkanélküliség.

És -veled ellentétben- mindegyik tud olaszul!!

[link]

2017. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
15%

A 7-es válaszolót ne vedd komolyan, mert nem releváns, baromság amiket ír. Angliában élek, sosem voltam még ennyire boldog...


Ami a muszlimokkal kapcsolatos, az aki a munkahelyünkön inzultál, azt kirúgják és így kedves arab kollégánknak is búcsút intettünk. Az tény, hogy agresszívabbak, de tesznek ellene az angolok (nem úgy, mint Magyarországon lásd: roma helyzet).


Miért szeretne Magyarországon pénzt költeni?



Miért járjon szolgamunkát végezni Ausztriába Magyarországról? Nem értem a logikát.


Kérdező, szerintem fiatal vagy, céltudatos, ennyi bőven elég! Vágj bele, hiszen nem lehet tudni mi lesz ott x év múlva.

Amikor voltam Olaszországban úgy láttam, hogy jó ott az emberek keresete, magas az életszínvonal. Az tény, hogy bunkók, de valahogy jófejek a maguk módján.


Hajrá!

2019. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert nem a te utcádban késelik a muszlimok a fehér nőket. Legutóbb a polgármestert is leszúrták, hogy a muszlim induló nyerjen. Pár éve le is fejeztek egy angol nőt mert megmerte csalni a muszlim pasiját.
2019. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!