Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 1hónapos babával Ausztráliába?

1hónapos babával Ausztráliába?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, bevállalható egy ilyen hosszú út egy 1 hónapos babával?

Továbbá a kötelező védőoltást mikor kaphatja legkorábban?



2017. máj. 18. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem kéne.
2017. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
71%

Minden szülésnél más a sérülés foka. Lehet, hogy te nem fogsz tudni ülni annyit. Ha a gátsebed vagy császársebed tökéletes is, akkor is lehet,hogy ömleni fog a tej a melledből (mindkettőből egyszerre, csak ha felsír a baba). Lehet, hogy a babának mondjuk elkezd fájni a füle, mert nem bírja a nyomáskülönbséget. Teljesen banális ok, mégis tönkreteheti az utazást nektek és a többi utasnak is.

Én nagyon megengedő vagyok gyerekkel utazásban, de ez még túl korai. A gyerekágy se ér véget addigra. Szokták mondani, hogy az embergyerek egy kicsit koraszülötten jön világra a többi hasonló emlőshöz képest. Én úgy látom, hogy az első három hónapban még kicsit az életükért küzdenek, ekkor tanulnak meg lélegezni, enni, elaludni. Van amelyik babának zökkenőmentesen megy, de sokaknál akadnak apró problémák. Ezek nem rettenetes dolgok, ha otthon vagy és közel az orvosi segítség, de könnyen rémálomba fordulhat, ha egy gépen vagy összezárva 400 emberrel 10 órán keresztül.

Szerintem halaszd el az utazást, távoli rokonok lássák neten keresztül a babát.

2017. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ausztráliába cirka 24 óra eljutni. Egyedül isembert próbáló, nemhogy egy ilyen picivel, aki még össze-vissza szopik, macerás tisztába tenni a gépen, fájhat a füle, a hasa, lehányhatja a melletted ülőt... Nagyon muszáj? :(
2017. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%
Ha csak nem az élete függ tőle akkor ne! Mégis hogy jut ilyen baromság valakinek az eszébe?
2017. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha ott laktok vagy oda költöztök és életbevágó, akkor nyilván muszáj. Egyébként szerintem nem. Egy egyhónapos gyerekkel egy hosszabb autóút vagy EU-n belüli repülés is megterhelő, Ausztrália pedig egy felnőttet is kicsinál, nemhogy egy gyerekágyas nőt meg egy újszülöttet... Ha rokonlátogatás a cél, akkor inkább ők jöjjenek, vagy pár hónapot (inkább évet) várjanak. Már csak az utastársak kedvéért is.


A BCG-t fogja addig megkapni, még a szülészeten általában, minden más utána következik, és nincs értelme előbb adni, nem is szokták.

2017. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1 beszéld meg a gyerekorvosotokkal és a te orvosoddal is!

2 egy 24 órából 23-t alvó gyerekkel valószínűleg könnyebb repülni, mint egy pár hónapossal vagy pár évessel, amelyik már a fenekén se ül meg

3 esetleg szakítsátok meg az utat pár napra, bár pont egy ázsiai országban én nem tenném

2017. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
40%
Én babával tuti nem repülnék, tekintve, hogy az én dobhártyám majdnem kiszakad a légnyomásváltozásnál annak ellenére, hogy nyeléssel próbálom enyhíteni. A kisbaba dobhártyája sérülékeny. A gyermekágyas kismama szépen maradjon a fenekén a babájával együtt, és ne kiránduljon.
2017. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Legyel tekintettel a tobbi utasra meg a babara is.
2017. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

En nem tennem. Rendszeresen repultem pedig babaval, tekintve hogy mi is 11 oras repuloutra lakunk otthontol, de az elso alkalomkor mar 6 honapos volt. De meg igy is megviselte. Pedig o aludt (mi nem). Viszont siman belazasodott a repulon (indulaskor semmi baja nem volt meg) valamint csak kis adagokat tudott enni, es gyakrabban kellett neki adni, mert masfel orankent nyoszorgott a tejert (holott otthon mar vegigaludta az ejszakat)

Gyerekorvos sem ajanlotta elobb, tekintve, hogy az egesz pici babaknak meg serulhet a dobhartyaja a legnyomastol.

Szoval nem volt epp leanyalom. Azota is minden repulesnel beteg lesz (amugy en is) tekintve, hogy tele vannak a gepek bacilusokkal...

Rovid utra mar viheted kb 3-4 honapos kortol, ha nagyon muszaj (bar ez sem ajanlott) de hosszabbra semmikepp.

Raadasul az idoeltolodas is megviseli a kis szervezetet, meg 1-2 ora is, nemhogy 10... eleg sok ido kell neki, hogy bealljon, tehat minimum 10 nap odaerkezven (addig nagyon nem fogtok tudni semmit csinalni) es minimum 10 nap otthon.

Raadasul a hirtelen levegovaltozas (forditott evszakok) sem tesznek eppen jot, ezt is sajat boron tapasztaltuk (deli felteken lakunk mi is). Meg akkor sem, ha eppen hasonlo az ido. Delen ugyanis juniustol szeptemberig szaraz, huvos ido van, egy alattomos hideg szellel (most pont ezt szenvedem miota visszajottem), decembertol-marciusig meg meleg es nedves az ido, ha valaki nem szokott hozza akkor bizony nagyon csunyan lebetegedhet.

En peldaul egeszseges felnottkent otthon alig voltam beteg, itt akarhanyszor elkap (altalaban visszajovetelkor) akkor minimum 10 napig nyomom az agyat es kegyetlenul rosszul vagyok... gondold el ezt egy kisbabanal akinek meg szinte semmi immunrendszere nincs.

2017. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Elég toleráns ember vagyok, de egy jó nagy husánggal csapkodnám meg az összes babával repülőn utazót. A kölök is szenved, meg a repülő mind a 300 utasa is az állandó visítás miatt. Aki gyereket vállal, az viselje a következményeket.
2017. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!