Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti hogyan véditek a bőröndötök...

Ti hogyan véditek a bőröndötöket az esetleges lopások ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Klasszikus poggyászom van, semmilyen védelemmel.Gondolkozom rajta, hogy valamit teszek rá, de nem tudom mi lenne a leghatékonyabb.


A volt bőröndöm érkezett már meg lakat nélkül és egy cipzárral a kettő közül, azóta nem rakok rá semmit. Pláne amióta láttam Youtubeon a golyóstollas felnyitást.


Szóval ki mire esküszik? Lakat? Fóliáztatás?


Persze az alap egy jó börönd lenne, befelé néző cipzárfogakkal, de erre most nincs lehetőségem.



2017. szept. 12. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Mi mindig összekötegeljük a cipzárokat, de nem a lopás miatt, hanem többször láttam, hogy mások bőröndje szétnyílt, és a szalagon az összes ruhája kiesett. Ha valaki lopni akar a reptéri dolgozók közül az lopni fog akkor is ha lekötegelem, vagy lakatot teszek rá, vagy lefóliázom. Évek óta utazgatunk mindenfelé a nagy világban, és eddig soha nem loptak el semmit.

Amúgy meg, kötök biztosítás bőrönd elvesztése, és lopás ellen is.

2017. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Kb a fóliázás az egyetlen megoldás, de azis megsérülhet. Mindegy mivel zárod le a bőröndöt, a rakodók feltalálják magukat.
2017. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem teszek értékeket a feladott bőröndbe, hanem magamnál tartom a kézitáskámban.
2017. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is magamnál tartom az értékesebb dolgokat, vagy amire nagy szükségem lehet, ha netán elkallódna a bőrönd (2x már előfordult), mint telefon töltő, meg ilyenek.


Úgy hogy a bőröndömben nincs is semmi, csak ruha, pipere, meg amit nem vihetek fel kabinba, vagy nem fér be hátizsákomba, mint pl. táplálék kiegészítő fehérje, edző cipő, így ősszel már téli kabát (külföldön, északon dolgozom), miegymás.


Na mindegy, egy lakatot lehet veszek, bár tudom, hogy a placebon kívül nem sokra jó, sajnos.

2017. szept. 12. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Hiába teszel lakatot. Van szúrópróba szerű biztonsági ellenőrzés. Ilyenkor felnyitják a csomagodat és átvizsgálják. Szoktak is utána tenni rá matricát, hogy átvizsgálták. Akién lakat van, azt simán levágják ilyenkor is. Akkor ha lopni akarnak, nem lehet akadály egy lakat.

Egyébként nem kell ennyire ráparázni, nem fogják ellopni a ruhádat vagy a fogkefédet. A lényeg, hogy pénz, ékszer,iratok, értékesebb műszaki cikkek nem legyenek benne. Nyilván egy hajszárítóra nem gerjed rá senki, de telefon, laptop, tablet, stb. ne legyenek benne.

2017. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Minden két hétnél rövidebb utat meg lehet oldani simán nagy kézivel, ennél hosszabb útra meg ritkán megy az ember, akkor kötsz valami rendes biztosítást.
2017. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Hogy védem meg? Nem szállítok benne értéket, ki az az idióta, aki pl abban szállít pénzt?? csomószor utaztam már, kétes országokba is és semmi ilyen problémám nem volt...
2017. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nincsen igaza a flegmázó hozzászólóknak.

Tőlem teljesen "értéktelen" dolgokat is loptak már ki a bőröndömből.

2017. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!