Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kiskorúak milyen módon utazhat...

Kiskorúak milyen módon utazhatnak felnőtt kísérete nélkül külföldre?

Figyelt kérdés
Londonba szeretnénk menni két jó barátommal, nagyon jól ismerjük a várost. A kérdés az lenne, hogy hotelek fogadnak kiskorúakat? Nem igazán találtam egyértelmű választ...

2017. nov. 11. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Felnőtt embernek kell foglalnia szobát.
2017. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem tudom hogyan működik, de én simán foglaltam itthon szállást magamnak.
2017. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy egy 14. életévét betöltött kiskorú korlátozottan cselekvőképes, tehát szülői engedéllyel elhagyhatja otthonát. Ez tényleg így van? Ha már odamentem amúgy csak nem tesznek ki, hogy kiskorú vagyok, nem?
2017. nov. 11. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy szülői engedéllyel elhagyhatod az otthonodat, de nem a hazádat. Ahhoz ha nem szülőkkel utazol akkor kell írásos szülői beleegyező nyilatkozat, és egy felnőtt kísérő.

Külföldön meg minden szállodai, vagy szállás foglalásnál kérnek útlevelet. Mivel kiskorú vagy, így te nem foglalhatsz szállást, mert nincs aki a biztonságodat garantálja.

2017. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" Ha már odamentem amúgy csak nem tesznek ki, hogy kiskorú vagyok, nem?"


De kitesznek. Rendőrség jobb esetben a konzulátusra visz, ahol értesítik a szüleidet.

2017. nov. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A korlátozott cselekvőképesség tudtommal csak a büntetőjogban van.
2017. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha a szüleim foglalják le a szállást, és viszek papírt az aláírásukkal?
2017. nov. 12. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyi külföldre ne menj még szerintem, legalàbb vmi 18+os ismeros vagy haver akikben szulrid es te is megbizol es joba vagy vele.
2017. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én többször voltam külföldön 14-18 éves korom között a velem egykorú barátnőmmel(most 30 vagyok). A szállást mi foglaltuk, saját nevünkre, ketten utaztunk a repülőn is, soha sem volt gond. 14-18 között már nem gyerek az ember, igaz, nem is felnőtt.
2017. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!