Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hol tudok pontos információt...

Hol tudok pontos információt szerezni a szükséges dokumentumokról külföldre költözés előtt?

Figyelt kérdés
Van arra mód hogy egy adott országról (uniós) pontos információt kérhessek mondjuk egy konzultáción ahol minden esetleg felmerülő kérdésemre tudnak válaszolni? ha igen hol? nagykövetség esetleg?

2017. dec. 1. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Marmint mikre gondolsz pontosan? Ha unios orszag, akkor felulsz egy gepre es mesz.
2017. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem ha ott szeretnék élni melyik dokumentumokat kell feltétlenül magammal vinni lefordítva hitelesítve, vagy pl az országban ahova megyek kicsit más iskolai rendszer van ezért nem vagyok biztos hogy fordítani kell-e az iskolai dokumentumokat vagy egy annak az országnak a rendszerének megfelelő dokumentumot kiállíttatni ha igen akkor hol ha nem akkor mi az ami még fontos lehet.. ilyenekre gondolok
2017. dec. 1. 15:14
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és milyen dokumentumra van szükségem külföldön házasodáshoz külföldi állampolgárral. Találtam néhány infót a neten de mint EU-n kívüli országról beszél, úgyhogy fontos lenne tudni pontosan mi vonatkozik ide.
2017. dec. 1. 15:15
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es, azért az tényleg nem úgy működik, hogy külföldre költözés előtt csak úgy felülsz a gépre és mész... Pl. a NAV-nál ki kell jelentkezni a TB alól, szoktak mindenféle diplomát kérni hiteles másolattal, stb.

Sajnos én sem tudom pontosan, mi szükségesek - de az adott ország nagykövetségén biztosan tudnak tájékoztatni ügyfélfogadás alatt.

2017. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ohh szóval van olyan opció nagykövetségen hogy lehet kérdezni ilyen jellegű információt, ez nagyszerű !
2017. dec. 1. 17:59
 6/12 anonim ***** válasza:

A nagykövetségeken szokott lenni ügyfélfogadás, abban az időben biztosan tudsz felvilágosítást kérni. Azért nagyon ne "bízd el magad"(bocs, de nem tudom méásképp írni :-) ), mert lehet, itthon valamit nem mondanak, de kint majd kiderül: mégiscsak kellett volna.

Amit én biztosra tudok: ha házasodni készülsz valakivel, akkor a születési anyakönyvi kivonat mindenképpen kell, hiteles másolattal. (4-es)

2017. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hollandiarol tudok nyilatkozni, de mivel uniós ország, esélyes hogy a többinél is ugyanez kell:

-3 nyelvu anyakönyvi kivonat -kb 2000ft ért kérsz egy újat az anyakönyvi hivatalban, az már 3 nyelvű lesz, így megsporolod a hiteles fordítást

-családi állapot igazolás - ezt az okmanyirodaban adják, annyi szerepel rajta, hogy házas vagy e vagy sem, ez nem lehet 3 hónapnál régebbi

-az anyakönyvi kivonatot és a csaladi állapot igazolást apostille pecséttel hitelesittetni kell, anélkül nem fogadják el

-személyi igazolvány vagy útlevél

-nem tudom hogy akarsz költözni: ha valakihez mész, akkor az a személy veled kell hogy menjen a polgármesteri hivatalba, hogy igazolja, nála laksz és anyagilag is felelősséget vállal érted - nem tudom, hogy ez átlag emberre vonatkozik e, én a volegenyemhez költöztem anno, kun így kellett.


Amúgy adott ország magyar nagykovetsegenek weboldalan fel van tüntetve, hogy mi szükséges

2017. dec. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Iskolai dokumentumnal nem tudom mire gondolsz: ha felsőfokú oktatásban szerzett diplomad van, azt honosittatni kell, sokszor szükséges külön vizsgát tenni magas fokú nyelvvizsgaval együtt. Általános és középiskolai dokumentumokra senki sem kíváncsi
2017. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedves 7.es meg tudnád kérlek mondani hogy a családi állapotos papírt le kell-e fordíttatni és ha igen elfogadnak-e sima fordítást vagy csak OFFI-s lehet?
2017. dec. 2. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Fordittatni kell, anno nekem OFFI-s volt, fordítás után pedig kellett az apostille hitelesítés is. Hivatalosan készülsz, melyik országba?
2017. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!