Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Európán kívülre hátizsákos...

Európán kívülre hátizsákos utazóként stoppolással határátlépések előtt mi a teendő?

Figyelt kérdés
milyen okmányokat kell vinni gondolom alap a szeméyli meg az útlevél. Illetve határátlépéskor kell-e valamilyen kiadással számolni? Esetleg be kell-e jelenteni valahol hogy én elhagyom magyarországot és a következő 1-2 évben a világon bármelyik országban feltünhetek? (Igen egy darab hátizsákkal és igen szinte pénz nélkül ha valaki kérdezni szeretné)

2017. dec. 5. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hallottál-e a vízum fogalmáról. Nos, vízum elég sok országba való belépéshez kell, főleg azokba, amik nagy érdeklődésre tartanak számot a kalandozók körében. Alapvetően 2 módja van a vízum megszerzésének. Az egyik, hogy előre elintézed még itthonról (ez nincs ingyen) A másik, hogy az országba való belépéskor intézed el (ez sincs ingyen) A kettő közül nem te választasz szabadon, hanem az adott ország szabályai az irányadóak (igen, minden egyes esetben utána kell nézned)

Az országunk elhagyását nem kell bejelentened, nem a szocializmusban élünk. De ha kilépsz az EU területéről, akkor ennek ténye úgyis rögzítve lesz.

Ja és a vízum az nem olyan mint a tej a boltban, tehát nem emeled le egyből a polcról, hanem vannak követelmények amiknek meg kell felelni. Tehát akár el is utasíthatják a kérelmedet. Olyan banális okból például, hogy nincs nálad napi X összeg a magad fenntartására.

Mindezek fényében nem olyan jó buli a hátizsákoskodás, mint gondolod.

2017. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mit szivtal? penz nelkul meg az EU-ban sem fogsz boldogulnu nem hogy abbol kijutni
2017. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy egyiptomba olyan is van hogy ha ki akarsz utazni akkor kell fizetni pluszban kb 5-6 ezer forintnak megfelelő összeget. Leginkább pedig ez a térség érdekelne. Olaszból vagy görögből mennénk Egyiptomba észak afrikán keresztül spanyolországba.
2017. dec. 5. 21:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt találtam hogy amerikába is lehet szimpla útlevéllel 90 napig tartòzkodni vízum nélkül. Egyiptomba pont nem lehet vízum nélkül sima útlevéllel.
2017. dec. 5. 21:51
 5/15 anonim ***** válasza:
igen 25usd az egyiptomi vizum. es mit fogsz ott csinalni? elmenni ugy valahova hogy nem nezed meg a latnivalokat teljesen ertelmetlen, ahoz pedig penz kell
2017. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem elég ha távolról de legalább szabad szemmel láthatom a piramisokat. Felfedezhetek 1-2 különleges helyet. Én egy naplementében is meglátom a szépet. Nem egy hétköznapi túrista szeretnék lenni embereket akarok megismerni különböző országokban kúltúrákban. Megnézni hogy élnek ott ha szükségük van segíteni, esetleg szállásért ételért cserébe. Szívni egy mély levegőt és csak arra gondolni hogy itt is jártam. Tengerpartokat látogatni. Szabadnak lenni. Na meg persze elmenekülni egy melegebb éghajlatra sem egy rossz dolog.
2017. dec. 5. 22:43
 7/15 D. Brasco ***** válasza:
0%

Ez a pénz nélkül elindulok világot látni egy szál hátizsákkal egészen jol szokott működni.......a mesékben.......

A valosagnal maradva egy total eletkeptelen ötlet!A kommentjeid meg a kérdésed alapján meg még ráadásul láthatóan a bejárati ajtón kívül nem is jártál.......ugy meg aztan főleg nehéz lesz világot látni....főleg az általad vázolt(egyébként 10 évesek által elképzelt)módon

2017. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó dolog a backpacker-kedés, de azért nem árt utánajárnod egy-két dolognak. Olvass backpacker blogokat, hogy jobban ráláss a témára (ők sem ingyen utaznak egyébként, dolgoznak utazás közben!). Teljesen pénz nélkül nekivágni a világnak tényleg merész. Egyébként ajánlom a workaway és hasonló oldalakat.
2017. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 Te egy unszinpatikus ember vagy számomra. #8 én ilyen hennázásra arcfestésre kis könnyen elkészíthető szuvenírszerű tárgyak értékesítésén gondolkodtam, bár az törvénybe ütköző dolog a legtöbb helyen ha csak úgy odamegyek valahova és árulom a portékámat de pénzt azt szerezhetnék vele. . A pénz nélkül azt csak a kezdetekre gondoltam persze dolgozni bárhol lehet van is online olyan hogy napi 5 óra munkáért szállásért ételért vagy ha munka nincs vadászni lehet, ha olyan az ország.
2017. dec. 7. 17:04
 10/15 A kérdező kommentje:
Valamint ha az online felületeket sikerülne kihasználni az lenne a legjobb. Pl út közbeni fotókat online el is lehet adni. Nagy követőtáborral szponzorokat is lehet találni stb. Ez lenne a legjobb út. De ehhez tudni kell kihasználni az online felületeket.
2017. dec. 7. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!