Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tudnátok pár országot ajánlani...

Zyebra kérdése:

Tudnátok pár országot ajánlani, ahol érdemes nyaralni? (Inkább városnézős, történelmi látványosságok vonzanak. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleimmel szeretnénk menni nyaralni, de minket nem igazán vonz az egy hétig a tengerparton való fetrengés. Szeretünk várostnézni és rajongunk a történelmért is. Igazából nem kikötés, hogy meleg országba menjünk. Nagyon gondolkodom most Dublinba és Dániába. Ha esetleg van erről a két országról bárkinek bármilyen tapasztalata, azt kérem írja le. Ha pedig tudnátok kimondottan kirándulós országokat mondani akkor nagyon hálás lennék. Bátran írja le mindenki a jó és a rossz dolgokat is. Köszönöm szépen előre is.



2017. dec. 27. 17:43
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
53%
Ha nem akartok nagyon messzire menni,akkor mindenkeppen szloveniat javaslom!
2017. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szlovéniába megyünk januárban. :)
2017. dec. 27. 18:52
 3/11 A kérdező kommentje:
A távolság annyira nem gond. Inkább ilyen 10 óra és a felettieket nem vállanék be, mert azt nem annyira szeretik a szüleim.
2017. dec. 27. 18:54
 4/11 aHermann ***** válasza:
64%

Szia!

Szlovénia tényleg jó opció lehet.


Kocsival elérhető még:

- Szlovákia (Árva, Lőcse, Eperjes) - Dél- Lengyelország (Krakkó, Zakopane)

- Csehország (Prága, Telc, Ceske Budejovice, Cesky Krumlov, Hluboka, Lednice)

- Erdély (Segesvár, erődtemplomok)

- Ausztria (Salzburg tartomány, Tirol)

- Németország (Baden-Württemberg - Hohenzollern és Lichtenstein kastély, Würzburg, Bamberg, Heidelberg, Bajorország - II. Lajos kastélyai, Sasfészek, Sóbánya, Ulm, München)

- Észak - Olaszország (Velence, Bologna, Verona)


Hollandia - Amszerdam, Hága, Delft, Leiden, Rotterdam, Utrecht (Holland Pass v. Mueumkaart)


Dániában - ha Koppenhága környéke a cél, érdemes kiváltani a Copenhagen Card-ot, amivel a régió fő látnivalói + a tömegközlekedés ingyenes.


Esetleg Dél-Spanyolo. - Andalúzia - Alhambra, Malaga, Cordoba, Ronda + Sevilla


Portugália - Lisszabon - Sintra


Svédország - Stockholm és környéke (Stockholm card). Össze lehet kötni 1-1 napos kompos kirándulással Helsinkibe v. Rigába v Tallinnba.


Bárhova mentek, nézd meg, hogy van-e város/régió/országos kedvezménykártya. Nagyon sokat lehet vele spórolni.



Nekünk mindkét általad említett cél fent van a bakancslistánkon. Koppenhága és környéke Stockholmmal majd 2019. nyarán lesz szerintem úti cél.

Ha most terveztek Dániába menni, a Norwegian még elé jó áron kínál repjegyeket (jól repül, mert 12h körül már Koppenhágában van). Ha a Legoland is érdekel akkor én ott kezdenék, mert a Ryanair jól repül. A Kelloggs Corn Flakes dobozok hátulján 2018. év végéig jó kupon van, amivel max 5. fő 50% kedvezménnyel mehet be többek között a Legoland Parkokba is Európában. Billundba megkötés, hogy legalább 1 gyerek legyen, aki 3-12 év közötti.

Barátnőmék arbnb-n szálltak meg Koppenhágában, mert lényegesen olcsóbb volt, mint a szálloda. Szállodára esetleg jó opció a Danhostel.


Írország kicsit később esetleg egy csatornahajózással összekötve, mert ott a táj is gyönyörű.

2017. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Olaszországot javasolom. Szinte minden városban megtaláljátok amiket kerestek.

Ha nem akartok messzire utazni, akkor maradjatok a Toszkán részen.

2017. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
47%
Csehország+Észak-Olaszország: +1
2017. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
53%
Krakkó *-* Szervezett úttal mentünk, ajánlom, hogy szervezetten menjetek bárhová mentek ;) Legjobb külföldi kirándulás volt, pedig már jópar országban megfordultam.
2017. dec. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Skócia és onna átkompozni Észak írorszgába. Az az egyik legmenőbb hely ahol valaha voltam, pedig már szinten minden Európai országban jártam és most is külföldön tanulok.
2017. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Split. Nyaralás történelemmel egybekötve.
2018. jan. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Ezen mit kell lepontozni? :) nem zavar kifejezetten csak nem értem az embereket...
2018. jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!