Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Két tanuló hová mehetne...

Saavedro kérdése:

Két tanuló hová mehetne nyaralni kevés pénzből?

Figyelt kérdés

23F (én), 18L. Még gyűjtögetünk, szóval a pénz még kérdéses. De én olyan 100-120 ezerrel kalkulálnék biztosan, többel nem. Ez a pénzünk MINDENRE - útiköltségre, szállásra, költőpénzre, ottlétre, élelemre (jó részét gondolom úgy visszük) - és jogosítványunk sincs. Ez eléggé behatárolja a lehetőségeket - hová lenne tanácsos tervezni? Időtartamról még nem beszéltünk - én nagyjából 5-7 napban szeretnék gondolkodni.


A helyen felül is bármilyen infót, tapasztalatot, tanácsot köszônettel fogadok.


2018. jan. 1. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Grúzia. Csodálatos hely, igen baráti árakkal. Igazítsátok az utazás időpontját a repjegyárakhoz.
2018. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ennyiből külföldre is lehet menni.
2018. jan. 1. 21:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem írni - egyedül angolul beszélünk (inkább én, C1 nyelvvizsgám van).
2018. jan. 1. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szállás: youth hostel, Jugendherberge típusú szálláshelyeket érdemes keresni. Itt 10-20 EUR/fő/éjszaka áron lehet megszállni. Ausztriában, Németországban nagyon kulturáltak.

Utazás: figyeljétek a fapados repülőjegy-árakat. Időnkét messzi helyekre meglepően olcsón lehet jegyet találni. Vasút: InterRail jegyet érdemes venni. Ez az adott régióban (több ország általában) az érvényességi időn belül korlátlan számú utazásra érvényes.

2018. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből vadásznék Montenegróba repjegyet előszezonra 6000-ért, aztán kempingezés, magatokra főzés, 5 nap kijön vékonyan ennyiből is és ott a tengerpart, lehet romantikázni. Grúzia már felejtős, mert sokat kell helyben utazni, az meg azért viszi a pénzt.
2018. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem pár vagyunk, hanem barátok. Amúgy nekem inkább ez az Ausztriai ötlet feküdne, amit a második kommentelő írt, szóval ilyen közelebbi helyeket/ötleteket is elfogadok.
2018. jan. 2. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlen nem ismernéd végy egy pillantást az oszkárra. (oszkar pont hu - lényegében előre megtervezett útvonalú privát taxi) Elég hasznos lehet ha a tömegközlekedés túl sok átszállással járna a kiszemelt célhoz.


Ami magát a helyszínt illeti ez teljesen azon múlik mi érdekel benneteket. Nem mindegy hogy az erdőben akarod tölteni azt az egy hetet, vagy esetleg egy buli-városban, netán a tengerparton.


De ha ötleteket kell adjak: egy többnapos bicikli- vagy gyalogtúra, egyszerű kempingezés, egy könnyed fesztivál mint mondjuk a gyüttment, balaton, tisza-tó, erdély, budapest fürdőkkel, múzemumokkal, hegycsúcsokkal.

2018. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden tanács jöhet! Szállásra, helyre, programra, utazásra vonatkozóan.
2018. jan. 2. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Ausztriában rengeteg helyre érdemes kirándulni. Az említett Jugendherberge-ket itt találjátok meg országszerte: [link]

Ha szerettek biciklizni, minden nagyobb folyó mentén van jól kiépített kerékpárút. Donauradweg, Murradweg, Ennsradweg, Drauradweg, ...

A Duna Passau - Bécs szakaszának végigtekerése kényelmes tempóban, hogy nézelődésre is maradjon idő 6-7 nap. Megszállni minden nagyobb városban lehet az említett ifjúsági szállásokon. Jellemzően a Duna mindkét partján van kerékpárút- Átkelni nemcsak a hidakon és komppal lehet. A Duna osztrák szakaszán kb. 30 km-enként van egy vízierőmű (a kisebb esésű Alsó-Ausztriai szakaszon kevesebb).Ezek gátján is általlában át lehet menni gyalog és biciklivel.

2018. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kemping a legolcsóbb, és nagyon jó. Akár sátorral, akár a kempingben szállást foglalni,
2018. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!