Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi a jó az utazásban? Ti nem...

Mi a jó az utazásban? Ti nem sajnáljátok elkölteni azt a pénzt? Tegyük fel még nincs lakásod, biztos egzisztenciád, de ha gyűjtesz, akkor el tudnál menni egy komolyabb nyaralásra.

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 13:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Pl. van 200-500 ezres kereted.
2018. febr. 20. 13:39
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha semmim se lenne, nem költenék 500 ezret nyaralásra, csak mondjuk 20-at sátorozásra. De nekem fontos az utazás. Az autóm 13 éves, a lakást is felújíthatnám helyette, de nekem az új tájak, élmények, maga az, hogy kimozdulok, fontosabb. Feltölt, boldogabb vagyok tőle, hónapokig tervezgetem az utat, amikor hazajövünk rendezgetem a fotókat, az emlékeket... Egy úttal úgy mindenestől hónapokig el vagyok foglalva. Ez a hobbim.
2018. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 D. Brasco ***** válasza:
14%

Nem értem a kérdést....ha benned komolyan felmerült higy mi a jó benne,akkor kár is elkezdeni magyarázni mert úgysem fogod érteni........de egyebkent azert jó mert élményeket meg tapasztalatot sokkal jobb gyűjteni mint tárygakat!

A másik meg hogy te vagy akárki nem sajnálod a pénzedet cigire/piára/autóra/akármire elkölteni?!

A komolyabb nyaralás alatt meg egyebkent mit ertesz?!

2018. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
neked kár magyaràzni. az a pènz mindenkèpp el lenne költve, mindenkinek màs a preferenciàja hogy mire szeretnè. ha valaki èlmènyeket akar a nyaralàs lèvèn, akkor arra. ha bagóra, akkor arra.
2018. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én is is vagyok vele.

Pedig utazni, és külföldön lenni is szeretek.

Pénzt költeni nem szeretek.

Pedig nem okozna gondot egy 2-500 ezres nyaralás.

2018. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Tudod én mire sajnálom a pénzt? Tárgyakra, kacatokra, kütyükre, évente új telefonra, havonta új ruhákra, stb stb. Élményekre semmilyen esetben nem sajnálom a pénzt, utazásra pedig konkrétan sokkal szívesebben költök, mint bármi másra. Imádok új helyeket felfedezni, új kultúrákat megismerni, egyfajta végtelen szabadság- és boldogságérzetet as számomra. A legnagyobb hobbim és semmi nem tesz olyan felszabadulttá és boldoggá, mint amikor úton vagyok.


Évente minimum 6 alkalommal utazom. Nincs saját házam és kapaszkodj meg, egyelőre nem is akarok. Ha pár évig nem utaznék és maximálisan spórolnék mindenen, akkor már kettő is lehetne, de nem akarok élménymentes éveket csak azért, hogy elmondhassam, van saját ingatlanom. Volt már pár olyan évem, ami csak arról szólt, hogy kitörjek a szegénységből, ez megtörtént, jól élek, nem akarok újra megvonni magamtól minden szórakozást, ha nem muszáj. Így is össze fog jönni, csak kicsit később, addig is minden hónapban a fizetésem negyedét félreteszem erre a célra.


Szóval igen, sokat költök utazásra (még úgy is, hogy Airbnbzek és olcsón repülök, mert tudom hol kell keresni a dolgokat), de egy kicsit se bánom, sőt.

2018. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Mert az idö kereket sosem fordithatod vissza. Persze, remek erzes, ha stabil anyagi haterrel rendelkezel, de ha ennek az az ara, hogy akar evtizedekig csak dolgozok es sporolok, akkor ugy ereznem, hogy eladtam a rendelkezesemre allo idöt.


Szemely szerint azert sem szeretem a wellness üdüleseket vagy azokat, ahol csak sütteted magad a tengerparton es joforman ki sem mozdulsz az all-inclusive szallodakomplexumbol. Ha nincs sok penzem, akkor elmegyek hatizsakos, satras turara baratokkal vagy kerekparral a tengerpartig. Tudnak ezek is nagyon komoly nyaralasok lenni, csodalatos elmenyekkel. De szivesen adok ki penzt arra, hogy megismerhessem a vilagot es mas kulturakat.


Harmincas eveim közepe fele tartok es igazan halas vagyok azert, hogy annyi mindent lattam es tapasztaltam es rengeteg helyen jartam. Ha lenne kedvem, regenyeket irhatnek utazasaimrol. Egy forintot nem sajnalok, amit erre költöttem, de minden egyes lehetöseget, amit kihagytam. A penz jön es megy. Ha ügyes es/vagy szerencses vagy, szinte barmikor megszedheted magad. A vilag minden penze sem eleg azonban arra, hogy visszamenöleg elvezetesse tedd az elmult napokat. Ha pedig 40 evesen van egy szep hazad, egy szep kocsid, felretett penzed es eletviteled ellenere parod is; es nyugodt szivvel gondolkodhattok azon, hany gyermeket is szeretnetek, akkor is fajdalmas es elkeseritö lesz belegondolnod, hogy egeszen idaig meg nem is eltel. Es talan nem is igazan tudod, hogyan is kellene.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy egy kifizetett nyaralas egy egzotikus helyre: "Na, ez aztan az elet!", de megkerdöjelezni, hogy egyaltalan mi a jo az utazasban, hiszen csak költekezessel jar, az a masik veglet.

2018. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
nekem nincs lakasom sem autom de sok milliot koltok utazasokra, az utazason kivul semminek nincs ertelme az eletben, ha nem utazol az eleted szart sem er
2018. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Annyit nem költök utazásra, de szinte idehaza már mindenfelė szėtnėztem. Sokat túrázunk. Szerintem a legjobb dolog. Külföldre nem vágytam soha az nem opció.
2018. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért?

A fotelre nem sajnálsz elkölteni 100 ezret?

Mi a jó egy fotelben?

Én szeretek kirándulni, túrázni. Gyönyörű a természet. Klassz a friss levegő. Egy fotelben csak punnyadni lehet. A fotel árát inkább kirándulásra költöm. Nincs fotelem.

2018. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!