Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utazási Iroda, jatt?

Utazási Iroda, jatt?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 15. 15:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Egy olyan problémával állok szemben, hogy életünkben először utazunk Utazási Irodával. Nászútra kaptunk x összegű kupont ami az utazás 25 % - át tette ki. Jó pár hónapja a feléig rendeztem a helyszínen az összeget majd a napokban a maradékot a biztosítással együtt utalással.


A két összeget külön és pontos összeggel utaltam amire kaptam egy mailt, hogy megkapták, meg ha bármi van keressem őket meg utazás előtt majd a jegyek stb stb stb, de két sor amit nagyon nem értek, ez pedig a következő :


"Nagyon kedves, hogy elküldte az igazolásokat. S muszáj megjegyeznem, nagyon precíz, pontos is. Bár minden utasunk Önhöz hasonlóan tenne."


"Köszönöm a precíz utalást!

Bármilyen kérdés esetén kérem, keressenek nyugodtan."


- miért van ennyire kiemelve ? Esetleg szoktak jattolni és számított rá, vagy mint egy gasztronómiai területen, hogy ha minden rendben volt a kiszolgálással, illik valamit juttatni ?


Kérlek segítsetek ebben mert totál ismeretlen terület ez még nekem / nekünk.


Köszönettel

2018. ápr. 15. 15:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments!

Nem volt elég drága?

2018. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ugy latom a szovegertelmezessel vannak bajok nalad.


Az ugyintezo azt koszonte meg, hogy idore, pontosan utaltal, nem osszevissza osszegeket, hianyosan, par tetelt lefelejtve es random idopontokban amikor eszedbe jut vagy mert mar haromszor felszolitottak hogy be kene fizetni a kovetkezo reszletet, ahogy a ckedves' ugyfelek jo resze ezek szerint.


Honnan jott le ebbol az, hogy 'jattot' varna, foleg utalas eseten...?

2018. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves drága kérdező, ha itt 3 ember lenne akkora barom állat, és megesküdne neked, hogy ő már adott utazási irodában borravalót, te tényleg bemennél és fizetnél nekik?????

Letaglózva olvasom soraidat.

2018. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A titok nyitja a következő:

Mivel igen sok az idióta utas, így rendkívül feltűnő ha valaki normálisan viselkedik.

Nem borravalót várt el az ügyintéző, csupán meglepődött és könnyes szemmel nosztalgiázott a régmúlt időkről, amikor még jóval kevesebb volt a hülye, agresszív utas...

2018. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók !


El sem tudjátok képzelni mennyit segítettetek !


#2

- ár / érték arányban nem annyira, cakli pakli majdnem négy.


#3

- semmi gondom a szövegértelmezéssel, ha küldesz egy mail címet, szívesen átadok egy nagyon sok oldalas életelőzmény leírást és egyből megérted, hogy a kérdést miért tettem fel. Viszont köszönöm a hasznos sorokat, írtam, hogy nálam ez az első, ismeretségi körömben ilyen nincs, nem is gondoltam volna, hogy sokan úgy állnak hozzá ahogy.


#4

- ha becsúszott volna az a három barom, a válaszom igen. Azért igen, mert bízom ebben az oldalban, azért is fordultam Hozzátok. És mivel nem holmi idiótaságot hoztam elő, hittem volna azt, hogy a segítő szándék ami ezen az oldalon többnyire azért van, igen, bedőltem volna. Ha az a három barom mellé jön öt ellenkező válasz ami ráadásul meg is cáfolja a három kommentelőt, nemleges lett volna a válaszom mint most is.


#5

- ledöbbenve olvastam soraidat, sajnálom, hogy ilyen hozzáállású utasok vannak, sosem gondoltam volna.



Még egyszer nagyon szépen köszönöm, de pár szösszenet, hogy ma estére ne én legyek a közröhej tárgya :


- nagyon sok éve már olyan életvitelt élek ami igen csak „jatt köteles”. Értem ez alatt, hogy a fizetés közel úgy van kiszámolva, hogy majd úgy is a jatt. És nem gasztronómiai területen vagyok. Ha megnézzük azt, hogy a gasztronómia szinte kivétel nélkül mind jatt. Nem kötelező de mondhatni várják. Na persze ha olyan is a hozzáállás. Ha a szakágakat nézem : Egészségügy, Postás, Szálloda, Benzinkút, Pizzafutár és még sorolhatnám……. Mivel ez a terület számomra teljesen ismeretlen, a szöveg kétértelmű volt. Nem a szövegértelmezéssel van gondom hanem közel 20 év jatt orientált környezet után már úgy beleivódik az emberbe, hogy egy boltban a 280 as kenyérét automatikusan a 300 ból nem kérek vissza. Ez van. És mivel nem szeretnék egy alpári taj paraszt lenni sehol, nem tudtam, hogy ebben a szakágban mi a mérvadó. Eléd tesznek valamit vagy fényesre nyalják a seggedet egy pici pluszért. Ha ama két sor köszönet volt és nem irónia, és igen, Tőletek most már tudom, hogy köszönet……..az életben ilyen hálás szöveggel nem találkoztam. Ellenkezőjével naponta tizenhétszer.


Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeiteket !!!

2018. ápr. 15. 20:07
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

#5

- ledöbbenve olvastam soraidat, sajnálom, hogy ilyen hozzáállású utasok vannak, sosem gondoltam volna.


Akkor egy kis ízelítő:

Képzeld magad az ügyintéző helyébe, akinek kedvesen és mosolyogva kell fogadnia a magából kikelt ordibáló és fenyegetőző utasokat, akik pl. azért reklamáltak mert pont a nyaralásuk alatt kétszer is esett az eső, dugó volt az autópályán, sós volt a tenger, halak is voltak a vízben, továbbá miért kell arra az időszakra is kifizetni az apartmant, amit ők a strandon töltenek?! stb...stb...

...és ez NEM VICC!

Ezek valós sztorik.

Legutóbb pl. Montecatino Terme (Olaszország) egyik elegáns éttermében verte ki a balhét két korosabb miskolci hölgyemény azért, mert a vasárnapi ebéden nem húsleves és rántott hús volt a menü.


Ezek fényében talán érthető, hogy miért örültek annyira -a mára már kuriózumnak számító- normális és korrekt hozzáállásodnak.

Lehet, hogy titokban az ügyintézők még körtáncot is jártak aznap, vidám rőzsedalokat énekelve.

:)

2018. ápr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lekri ***** válasza:

Abszolút egyetértek az előttem szólókkal. Amúgy az utazási irodák olyan elképesztő haszonnal dolgoznak, hogy az már bűncselekmény kategória. (Pl. reptéri illetéket számolnak fel, ami gyakorlatilag nem létezik, ám összege horror.)

Ennek ellenére az utasok többsége nem meri egyedül szervezni az útját és inkább kifizeti a pofátlan hasznot.

Mindezek mellett az ügyintéző, aki nincs agyon fizetve kénytelen elviselni fentebb részletezett elképesztő ostobaságokat. Övék minden tiszteletem! Ha honorálni szeretnéd a kedvességét, vagy valami pluszt tett érted, semmiképp sem a pénztárba befizetett összeg megemelésével tedd. Vigyél neki csokit, vagy virágot. Ha kint lesztek az idegenvezető úgyis minden módon le fog venni és még jattot is gyűjt az út végén. Pedig jutalékot kap a boltból, ahova elvisz vásárolni, az étteremből, ahol megálltok enni, még a benzinkúttól is, ahol a buszotok tankol. Te meg el leszel ájulva, milyen jó pásztora volt a kis nyájatoknak. Persze a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat.

Kellemes utat!

2018. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel igen sok az idióta utas, így rendkívül feltűnő ha valaki normálisan viselkedik. "


+1

2018. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Erről a jatt dologról is le kéne szokni már mindenhol. Szégyen hogy a 21. században ilyen még létezik.
2018. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!