Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van itt olyan, aki próbálta...

Van itt olyan, aki próbálta már a backpacker életstílust?

Figyelt kérdés
Engem nagyon foglalkoztat ez az életfilozófia, ugyanakkor nőként, egyedül veszélyes lehet. Ha van itt köztetek backpacker, elsősorban nők, akik egyedül utaztak, akkor esetleg leírnátok a tapasztalataitokat? Ezen kívül nagyon érdekel mindennemű történet erről. Tudom, hogy nem fenékig tejfel ez az típusú utazás és sokszor meg kell húznia magát az embernek, de egyelőre nagyon szeretném kipróbálni úgy egy év múlva, hiszen 17 évesen ha jól tudom még nem lehet, mert még szállást sem tudnék foglalni. Nagyon várom a válaszokat! Előre is köszönök, minden őszinte választ! Szép napot nektek!

2018. aug. 6. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Csatlakozz valami backpacker grupiba a féjszin aztán az ismijeid láthatják majd hogy te mekkora bekkpekkör vagy. De amúgy hanyagold. Egy napot nem élnél túl.
2018. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Haha jót nevettem. Nincs is Facebook-om. Idáig csak blogokat olvastam a témáról. De köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Kifejtenéd, hogy miért gondolod ezt?
2018. aug. 6. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Jó hát próbáld ki! Keresd meg a legolcsóbb legokádékabb szállást a balcsin, menj le két hétre úgy hogy az van ami rajtad van meg költőpénznek egy 10-est. Ha azt mondod utána hogy neked ez tetszik, akkor ez neked való. Ha nem akkor nem.
2018. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem így terveztem és őszintén szólva nem ez volt a kérdésem. Mindegy, tiszteletben tartom a véleményed. Azért köszönöm, hogy írtál.
2018. aug. 6. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

A backpackerkedésnek azért vannak szintjei. Én ennek egy lájtos verzióját tolom. Évi 40-50 nap utazás munka mellett, jól vadászott repjegyekkel, olcsó szállásokon, street foodozva, néha hostelezve, a helyi valóságot ki nem kerülve, de teljes állásban dolgozva mellette, így az utazások egyszerre max 3 hetesek.


Másik típus a klasszikus nyugati fiatal, aki 1.5-3 hónapra elmegy bulizni meg önmegvalósítani középsuli után. Nem annyira low budget, mint szeretik hirdetni, inkább a csöves életmód látszata a lényeg, amúgy csak fényképezkednek helyi szerencsétlen utcagyerekekkel meg adnak nekik egy dollárt, hogy jobban érezzék magukat, aztán mennek valami buliba, amit egy helyi sosem tudna megfizetni. Ezt kétheti dán nyárimelóból vagy apu pénzéből.


Aztán vannak az igazi utazásőrültek, akik járnak mindenhova, olyan országokba is, ahova legtöbb ember be nem tenné a lábát. Gyakran valami távmunkából vagy utazóbloggerkedésből élnek. Ők azok, akik napi 10 dolláros költségvetéssel nyomnak 80 napos bangladeshi bickilitúrákat, meg bejárják Türkmenisztánt meg Bissau-Guineát.


Ha rám hallgatsz, kezd kicsiben. A tipisch backpacker célpontok nem vészesek, de azért jelentősen nagyobb kihívás elé tudják állítani az embert, mint egy spanyoo tengerpart. Velem volt, hogy Laoszban két falu között lett defektes a bringám, eltévedtem, aztán reggelig szomjaztam az út szélén, mert inkább megvártam, míg újra látok. Menj el például Ukrajnába 5-10 napra és próbáld ki milyen egy olyan helyen, ahol sokan nem tudnak angolul, rosszabb az infrastruktúra, nehezebb bármit intézni. Sokan ilyenkor jönnek rá, hogy ez azért nem nekik való. India nagyon egzotikusnak tud tűnni, de mikor sötétben kóvályogsz Jaipur külvárosában lemerült mobillal és nulla pénzzel, akkor az azért nem olyan, mint hazatalálni a Barba Negrából. Én speciel imádom az ilyesmit, de sokkal több szervezést meg ad hoc megoldást kíván, mijt befizetni egy utazási irodában, ahol mindig vissza lehet szaladni az idegenvezető szoknyájához. Sok helyen alap, hogy a helyiek mozgóATM-ként kezelnek, nonstop megpróbálnak lehúzni, átverni, satöbbi. Ne egyből valami hardcore helyre menj. Thaiföld jó kezdés, Kambodzsa, India, Myanmar, Eritrea vagy Irak nem. Európában Moldovát meg Transznisztriát kerüld, de a Balkánon sok helyre érdemes menni, ahol tudod próbálgatni magad.

2018. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok teljes mértékig backpacker, nem alszom hostelekben, elsősorban a koromból adódóan, kilógnék a társaságból.:-) Annyi időm sincs utazásra, amennyit szeretnék. Viszont szoktam nőként egyedül utazni, hátizsákkal, nem tengerparti heverészés, hanem más tájak, kultúrák megismerése céljából. Ha 30 évvel fiatalabb lennék, biztos, hogy eltöltenék egy-két évet azzal, hogy körbejárom egy kosszal a világot, utazni csodás dolog, és ha betartasz néhány alapvető szabályt, eléggé biztonságos is. Fiatalon még buli hálóteremben aludni, nagyon jól lehet ismerkedni más közegből jött, de hasonló érdeklődésű fiatalokkal.

Azt mindenképp tanácsolom, hogy először európai utakra menj, gyűjts tapasztalatot. Legyen egy kis tartalék tőkéd, amihez hozzányúlhatsz, ha baj van.

2018. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik ismerősöm kipróbálta, mert rettentően romantikusnak tűnt neki majmolni a csóróság látszatát keltő, de a valóságban igencsak jómódú fiatalokat.

Az első ilyen útjáról sikerült is hazahoznia -az élményeken kívül- néhány ágyipoloskát is, amik mára már úgy elszaporodtak, hogy a környező lakásokba is jutott már belőlük...

2018. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ágyi poloskáért nem kell sehova utazni.:D Valószínűtlen, hogy a Havannára pl. Zanzibárról vagy Baliról hurcolták be a "jómódú" hátizsákosokat "majmoló" utazók.

2018. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy valamelyik hostelben szedte össze.
2018. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Neki legalább vannak élményei is. Ellentétben azokkal, akiket esz a penész az irigységtől, és próbálják leszólni.😂
2018. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!