Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Londonig busszal. Hogy lehet...

Londonig busszal. Hogy lehet kibírni? Miket vigyek fel az utastérbe?

Figyelt kérdés

Én leszek a legidősebb a 17 évemmel, unokahúgomat (14 év) csak úgy engedték el, ha megy vele valaki idősebb is a családból... Sosem utaztam még ennyit, országon belül autóval megyünk mindenhová, amúgy pedig repülni szoktunk.

Úgy gondoltam, két táskát viszek fel, egy nagyobbat (lehet hátizsákot), amiben a következők lennének:

-nyakpárna, kispárna

-takaró

-váltásruha (egy éjszakát a buszon töltünk)

-fogkefe, fogkrém, szájvíz

-dezodor, parfüm

-legszükségesebb sminkek (BB krém, púder, rúzs)

-micellás víz, hidratáló krém (mini, utazós kiszerelés)

-kontaktlencse-tartó, folyadék

-powerbank

-alvó maszk

-melegebb kardigán/pulcsi (ami kényelmes is)


Táskába:

-ragtapasz

-kéztiszti

-iratok (útlevél, személyi, diák)

-pénz, kártya

-zsebkendő, nedves törlőkendő

-kistükör

-iPad, Kindle, füles

-hajkefe, hajgumi

-kisüveges víz

-rágó


Még valami kell vajon? Melyik hely a kényelmesebb, az ablak melletti, vagy amelyik a "folyosó" mellett van?


2018. aug. 6. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. a 6 óra után mindegy hol ülsz. Az életedet is megunud. Én egyszer utaztam így ezen az útvonalon. Soha többet. Ha nem lenne pénzem, nem utaznék. Repülök. Ma már nem drága
2018. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Iskolai út, az benne a buli elméletileg, hogy buszozunk... Meg közben megállunk Belgiumban azt hiszem egy délutánra.
2018. aug. 6. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még régebben,20 éves koromban jöttem egyszer haza busszal Londonból. Megjegyzem, soha többé be nem vállalnám! A fapados repülőjegy kb. annyiba kerül és 1,5 óra az út.

Amiket felsoroltál, abból sok felesleges. A váltás ruhán még nevettem is. Nem tudom hol tervezel átöltözni, szűk benzinkúti wc-ben esetleg, de amikor én utaztam senkinek eszébe se jutott ez. Fogmosás szintén kilőve, bekapsz egy rágót, egyszer kibírod.

Smink, micellás víz, hidratáló krém???? Buszra ahol csak egy helyben ülsz?? Minek?? :DDD

Ha javasolhatom ne igyál sokat, nehogy pisilni kelljen, mert az rém kellemetlen hiszen a busz nem állhat meg mindenki kénye-kedve szerint, tán 3 óránként volt szünet, ha jól emlékszem.

Egyértelműen a folyosó melletti rész a kényelmesebb, az ablaknál viszont van kilátás.

2018. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Egyértelműen a folyosó melletti rész a kényelmesebb, az ablaknál viszont van kilátás."

Autópályán nem sok látnivaló van.

Tény, hogy amit az utolsó írt, hogy sok felesleges dolgot viszel, igaza van. Én is utaztam már busszal, sőt mi minden évben kocsival megyünk haza, de még én sem teszek el váltóruhát, mert felesleges. Ahogy a púdereidre, smink készletre sem lesz szükséged. Inkább vigyél könyvet vagy rejtvényújságot, vagy tölts le filmeket amit tudsz nézni, mert unni fogod a hosszú utat. Én ha tehetem inkább alszom ilyenkor.

2018. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A váltásruha alatt nem komplett szettet értek, csak egy felsőt+zoknit, hogy ne abban utazzak még egy napot, amiben előtte aludtam (vagy próbáltam aludni...). Ezt ha kell, a buszon is megoldom a sötétben.


"Smink, micellás víz, hidratáló krém???? Buszra ahol csak egy helyben ülsz?? Minek?? :DDD" Va egy rutinom, reggel és este is, de egy 10 lépéses rutin minden termékét nem akarnám magammal cipelni, így ezek a legfontosabbak. Voltak problémáim a bőrömmel, azt soha többet nem szeretném, inkább bekenegeteg reggel este. :) De a sminkek mennek akkor a többihez a bőröndbe, mielőtt összetörik/kifolyik mindenre.


Az alvással amúgy is hadilábon állok, itthon is nehezen alszom el csendben, nyugiban, ágyban. Szerintem a buszon ez még nehezebb lesz, de próba, szerencse. Kávét, cukros üdítőket, energiaitalokat kerülöm majd, de szerintem így is ébren leszek az út nagyobb részén.

2018. aug. 6. 22:32
 6/6 anonim válasza:

Pótfülhallgató.

Komolyan, annál idegesítőbb nincsen, mikor éppen elindultok, és elkezd recsegni az egyik, szakadozva. Benzinkutakon vagy nem lesz, vagy csak aranyáron sz.r minőség.

2018. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!