Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen pénzt érdem vinni...

Milyen pénzt érdem vinni Partiumba? Itthon váltani lejt, vagy eurót, vagy forintot vinni és ott váltani?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 08:02
 1/9 A kérdező kommentje:
*érdemes
2018. aug. 29. 08:03
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

A Deloreant el ne felejtsd feltankolni ha ilyen régmúlt időkbe utazol.


Egyébként külföldre, márpedig *Románia* már igen régóta az, azt az turbómagyar mindenedet, a legegyszerűbb debitkártyát vinni és ATM-ből kivenni pénzt. Lehet, hogy valamivel olcsóbb itt-ott váltani, de ki akar ezzel szívni.

2018. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, mindenre kiterjedő, érzékeny, empatikus, bölcs választ. (Vonattal megyek, de hogy azt is kell-e tankolni, majd megkérdezem máshol.)
2018. aug. 29. 09:44
 4/9 anonim válasza:
92%
Vigyél forintot, mindenhol váltják, sőt, sok helyen fizethetsz is vele, a határ menti településeken, illetve Székelyföldön biztosan. A bankkártyás fizetés is egyre elterjedtebb. A legdrágább dolog: kint venni fel pénzt az ATM-ből, ennek rengeteg banki költsége van.
2018. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (mindenkinek zöldet szoktam, hálából, hogy időt szánt a kérdésemre)
2018. aug. 29. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen járok arra. Ahol lehet, ott kártyával fizetek. De nem lehet mindenhol. Amerre járok, az ottani helyi pénzváltóban szoktam forintot váltani lejre.
2018. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 29. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad javasolni, utazz inkább Erdélybe. 😀
2018. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyolcas, szoktam menni Erdélybe, igen. De most Partiumban volt dolgom, egy temetőben többek közt:( A szállást euróban kérték, akkor gondolkoztam el, hogy is vigyem a pénzt. És különlegesen nagy ajándék, hogy leturbómagyaroztak a gyakorin, mert sok minden voltam már, de az még nem voltam. Szép volt az utam. Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 5. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!