Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Les Orresba (Francia) hogy...

Les Orresba (Francia) hogy célszerűbb menni? Jan 26-tól febr.2-ig leszünk síelni 4 felnőtt.

Figyelt kérdés

Snowattack sítábor/fesztiválra megyünk


• Van Budapestről sípájáig busszal opció, de az alsó hangon 14 óra (tavaly asszem 16-ra sikerült). Előnye hogy nem drága és nem kell átszállni, de 4-5 óránként áll meg és iszonyat kényelmetlen, sok fogyatékos hülyegyerekkel (és drogossal), nem lehet nagy bőröndöt sem vinni.


• Másik hogy megyünk kocsival (Bp-ről) de elég fárasztó annyit levezetni. Jelen állás szerint csak én vagyok aki vezetne, bár ez addig még változhat. Erős becslésem szerint fejenként 40-50ezer lenne. Ezt horvátországi utunkra alapozom, de részletesebben még nem néztem utána. 9-10-et fogyaszt a kocsi 100-on. Kocsis változatnál felmerült hogy esetleg az utat két részre bontjuk és félúton megállunk és megszállunk egy éjszakára vhol. De ahhoz nagyon olcsó hely kéne.


• Amit meg most keresgéltem opció hogy Torinóba vagy még inkább Marseille-be repülővel (Torinóba csak átszállással láttam), onnan Embrun-ba és onnan pedig ingyenes buszjárat visz fel a sípájához/szálláshoz.


Vonat 42EUR körül mozog, de még nem lehet akkorra foglalni. 4-5 óra az út

[link]


Repülő 26337Ft oda-vissza, 2óra 10perc az út

[link]


Buszról még nem tudok sokat de van elvileg.


Kérdésesek még az átszállások között mennyit kell mozogni. Reptér-vonat között meg vonat-busz

között.


Ha esetleg vki jár hasonló cipőben, vagy csak van jó útiterv ötlete, szóljon.



2018. szept. 1. 18:15
 1/2 A kérdező kommentje:
bár jobban belegondolva 40-50-nél kevesebb lesz a fejenkénti benzin+matrica
2018. szept. 1. 18:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Franciaorszàgban nem matrica van, hanem fizetőkapu (mint az olaszoknàl) A Mappy.fr alkalmazàaom kiszàmolhatod, hogy kb mennyi lesz a utiköltsèg (benzin + pàlyadíj).


A sajàt kocsi annyiból jó, hogyha bàrmi gond van, vagy kell valami, le tudtok menni a vàrosba (orvos, patika, decathlon, hipermarket) különben fizethetitek helyben a 30-40%-al dràgàbb àrakat az üdülőfaluban, ha főzèshez akartok pl kajàt venni. Persze vannak éttermek, de az isten pénzét el lehet költeni ha ilyen helyeken esztek. (Minimum 20-30 euro / fő / étkezès).


Vonatot tudsz nèzni a www.voyages-sncf.fr oldalon, ès foglalni is.


Viszont Marseille-ben a vonatàllomàs benn van a belvàros közepèn, a reptér meg kinn a fenében.


Nekem nem igazàn lenne kedvem rengeteg cuccal (sílècek,stb) transzferezni a belvàrosig. Ràadàsul újabban a francia vonatokon is maximalizàlva van a poggyàsz (max 1 kézi + 1 bőrönd).


Én az autót vàlasztanàm, ha azt nem akkor nem vinnék sok cuccot, inkàbb bèrelnék helyben, ès egy kisebb bőrönddel repülő / vonat.


Mondjuk repcsivel érdemes vigyàzni, mert a lilàk (Wizz) egy ideje meg akarjàk szüntetni a Marseilles-i jàratot (illetve nem tudjàk, hogy a Nizzait vagy a Marseille-it)...

2018. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!