Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Aki járt már az USA-ban,...

Aki járt már az USA-ban, válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés

1. Mennyire szigorúak a beléptetőtisztek? Sajnos eléggé hajlamos vagyok stresszelni, jól beszélek angolul, de biztos hogy kicsit nehezebb lesz a tiszt előtt beszélni.

2. A bőröndöt minden esetben kinyitják? Olvastam, hogy speciális zár kell rá, amit ki tudnak nyitni, különben feltörik, és nem kötelesek kártérítést fizetni.

3. Gyógyszerek. Olvastam, hogy minden gyógyszert be kell jelenteni, és csak olyat lehet bevinni, ami rajta van az ő listájukon, náluk is kapható. Ami nem ilyen azt elveszik?


2018. szept. 17. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Ahány tiszt, annyiféle ember. Van, aki laza, van aki beleköt a az elő fába is. Amit tapasztaltam, hogy JFK-n, Miamiban, Newarkon, LAX-en nagyobb eséllysl futsz bele egy szigorúbb tisztbe. de ha nincs takargatnivalód, nincs okod félni.


2. Sokszor kinyitják. Igen kell a TSA zár.


3. Nem kereskedelmi mennyiséget viszel, azt nem kell jelezni. nem veszik el

2018. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor pár szem gyógyszerből nem lehet bajom? Csak fájdalomcsillapítót vinnék, gyomor és bélfertőtlenítőt, (hányás, hasmenés esetére) meg pár szem altatót. Turisták leszünk, egy hétre megyünk, hotelbe. Kinyomtatok minden papírt, természetesen van visszafelé is repülőjegyünk, hotelfoglalásunk.
2018. szept. 17. 13:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha mindkét bőröndünk kódos, akkor arra hogy tudom rátenni ezt a zárat? Nincs rajtuk külön zippzár, és lakatot sem tudok rátenni.
2018. szept. 17. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Annyit hozzá fűznék hogy annyi angol tudásod legyen hogy el tudd magyarázni a gyógyszereket ha rákérdeznek.
2018. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Nem szigoruak. Ha van retur repjegyed, szallasfoglalasod, akkor nem lesz semmi gond.

2. Nekem is szamzaras a borondom (meg anyueke is) de sosem zarjuk be. Tizenev alatt egyszer nyitottak ki az en borondomet, gesztenyepuret hoztam es azt akartak megnezni, hogy mi az. Gondolom az atvilagitason azt hittek plasztik bomba :D Mondtam, hogy chestnut pure, es mar engedtek is tovabb. A karton turo rudi fel sem tunt nekik ;)

"különben feltörik, és nem kötelesek kártérítést fizetni." Anyuek borondje egyszer ugy erkezett meg, hogy a zipzar felig nyitva volt. Par polo hianyzott belole. A Lufthansanal bejelentettuk. A polot es a borond arat is visszateritettek. A legitarsasagot kell felkeresni, ha a csomag serul vagy hianyzik belole valami. De nyilvan nagy erteket (telefon/laptop/ekszer) az ember nem tesz a feladott poggyaszba.

3. Anyuek szivgyogyszereket szednek meg vernyomascsokkentoket. Amikor jonnek, altalaban 3 honapra jonnek es 3 havi adagot hoznak. Amit utazas alatt szednek be par szem, azt a taskaban, a tobbit a feladott poggyaszban. Meg egyszer sem neztek utana, hogy mi az a sok bogyo amit hoznak. A nagynenemnek fem szegecsek vannak a lababan, ami ugye a femdetektoros kapun be szokott sipolni. O hozott egy magyar/angol papirt az orvostol, de azt is csak futtaban neztek meg.


Jo utat!

2018. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A bőröndökre épített számzár nyitható főkulccsal. Másmilyet nem is tehetnek rá.

De legutóbb éppen a reptéren, bezáráskor tört el a kabinbőrönd lakatja, odasétáltam a fóliázós gyerekhez, vettem egy új lakatot, az is számzáras és főkulccsal nyitható. Ilyet tegyél rá. Amúgy mi is párszor elfelejtettük bezárni, nem volt semmi.

2018. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam már volt a feladott bőröndben több hónapra elegendő gyógyszer is (Kanadában élek,de akkor még Magyarországon írattam, neurológust váltani nem vicc -- hazafelé az USÁ-ban is voltam) és bár volt nálam angol nyelvű papír, abszolút nem érdekelt senkit.
2018. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En le se zartam a taskat es nem loptak el semmit. Felesegem borondjebol se tunt el semmi.

En 2szer utaztam, elso alkalommal feltett kb 5-10 kerdest a tiszt, gyanakvonak tunt de beengedett, masodik alkalommal vizummal jottem, felesegem is velem volt aki akkor meg csak menyasszonyom volt de nem kerdeztek semmit tolunk.

A csomagot atneztek ugy hogy egy szalagra feltettuk es azon atment.

2018. szept. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma jöttem haza. Teljesen felesleges volt aggódni, készülni. Kiszálltunk a gépből, semmiféle sor nem volt, egyből mehettünk, annyit kérdezett hogy voltunk-e már, mondtam hogy nem, először vagyunk, illetve kérdezte meddig maradunk, mondtam egy hétig, és már pecsételt is. Ujjlenyomat vétel, fotó, még max egy perc, és már mehettünk is. A bőröndjeinkre a kutya rá sem nézett. Ja időközben kiderült hogy TSA zárasak a bőröndjeink. Csak eddig ez nem volt szempont így nem figyeltem.
2018. okt. 2. 21:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és a hotelfoglalásról szóló papírt sem kérte, pénzt sem kérdezte mennyi van semmit. Még az ESTA-t sem nézte meg, bár az ugye nyilván benne volt a gépében.
2018. okt. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!