Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi kell ahhoz hogy az Egyesült...

IKii kérdése:

Mi kell ahhoz hogy az Egyesült Államokban élhessek?

Figyelt kérdés

Gimnázium után az USA-ban tervezek továbbtanulni. Tudom hogy ez nem könnyű, mivel sok papírmunka kell hogy beengedjenek és ott élhessek. Valaki esetleg tudja mit kell és hogy? Sajnos keveset tudok az ilyenekről.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 19. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán olvassad vissza az előző hasonló 46.000.000 kérdésre adott válaszokat.
2019. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
0%

"Valaki esetleg tudja mit kell és hogy? "

Ha ennyire nem vagy képes hogy a neten ennek utána nézz,akkor vannak bajok.......meg akkor egyébként mindegy is mi kell hozzá mert te valoszinüleg nem fogod megkapni......

2019. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

[link]

[link]


Minden kérdésre a válasz (célszerű lett volna, ha utánanézel, hiszen fél perc google az egész. Onnantól már csak olvasni kell.) Illetve az hogy ott akarsz tanulni az tök jó meg minden, de:

melyik egyetemen

mit

miből (ki fogja ezt mind finanszírozni)

folyékony angol megy?

hol fogsz lakni?

és azt miből?


stb,stb.

2019. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 4-ből csak egy volt hasznos, de nem baj. Neten azért nem kerestem rá jobban mert nem tudtam melyik forrásban bízhatok meg, ezért olyantól akartam hallani akinek van ehhez valamennyi tapasztalata. Nem kell azonnal bunkózni. Bár ez csak az értelmi szintjét mutatja pár embernek.


#4 válaszolónak pedig,


Nem vagyok még biztos melyik egyetemen

Mózgókép, webdesign

Lakás és egyetem minden bizonnyal saját pénzből (már régebben elkezdtem gyűjteni egyetemre és eddig egy elég szép összeg összegyűlt)

Megy a folyékony angol, nyelvi tagozatra járok gimiben

A batárommal fogok lakni

A többire meg még van idő.


Ezeket nem írtam bele a kérdésbe mert nem gondoltam hogy szükségesek.

2019. máj. 21. 22:14
 5/8 anonim válasza:
100%

Nem szeretném összetörni az álmaidat, ezért kérlek próbáld meg racionálisan olvasni a válaszom. Feltételezem szeretnél odakint élni a képzés után is.


Web designt könyörgöm ne akarj egyetemen tanulni. A pénz lehúzása a wc-n konkrétan. Ha ezzel szeretnél foglalkozni, egy itthoni bootcamp/OKJ is bőven elég (de magadtól is meg lehet tanulni simán), utána pedig a saját munkáid bemutatásával ha tényleg nagyon jó vagy benne, fel fog venni valami startup odakint. A programozói munka legalja a front end webfejlesztés. Persze ugródeszkának jó a kinti képzés, de semmi sem garantálja, hogy ott a végzés után szponzorálnak neked zöldkártyát. Több ezer dollárt kell kifizetnie a munkáltatódnak, rengeteg papírmunka és idő. Nem akkora hiányszakma gazdasági szempontból, hogy mindenkit felvegyenek, szponzoráljanak.


Mozgóképpel kapcsolatban pedig akkor van tuti állásod, ha elit egyetemen végzed, de az meg több tízmillió forint, mivel ott tudsz olyan kapcsolatokat kiépíteni ami segíti a karriered elindítását.

Állás nélkül pedig nem maradhatsz odakint akármeddig, tehát meg vagy lőve ilyen szempontból, mert még egyedüli kisfilmesként sem tudnál érvényesülni, hisz a befutáshoz kellő idő alatt el kell lásd magad, ami ki tudja mennyi idő. Filmesként itthon is rettentő nehéz érvényesülni, nemhogy odakint első generációs bevándorlóként.


Ha odakint szeretnél majd élni, akkor STEM területen érdemes tanulni. Mert azokban vannak tényleges hiányszakmák amire külföldieket is felvesznek ha nagyon jó tanulmányi eredménnyel rendelkeznek / profik a területükön. Pl. computer science-szel is tudsz webet fejleszteni, de maga a képzés sokkal használhatóbb, odakint is keresett (itthon a programozó informatikus)


Szerinted mennyibe kerül odakint egy képzés, albérlet/koli? Csak szeretném tudni hogy képben vagy-e a dolgokkal. Csak úgy szabad belevágni egy ilyen kalandba, ha 100%-ig biztos vagy abban, hogy legalább a képzés alatt mindenre amire szükséged lesz azt tudod finanszírozni. Nagyon szar ha a képzés felénél elfogy a pénzed, dolgozni nem tudsz csak úgy az F1 vízum miatt. Van rá lehetőség, de nagyon kötött.

2019. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#6


Köszi a választ! Nem tudtam hogy a Web designnal ennyire nehéz lenne elhelyezkedni. Mozgóképpel kapcsolatban pedig elit egyetemre tuti nem lenne elég pénzem, szóval úgy tűnik az ki van lőve. Ezeken kívül még Animációra gondoltam, mivel azzal már 3 éve foglalkozom és élvezem is. Azzal is tudom hogy nehéz elhelyezedni.


Még arra gondoltam hogy animáció másod állásnak és mellé valami komolyabbat, de semmi sincs amit élveznék is. Esetleg valami computer science-el kapcsolatos téma, de még nem nagyon volt időm utána nézni.


És tudom hogy rohadt drága lesz. Ha egy itthoni egyetem 500 000 Ft körül van akkor külföldön a kétszeresére számítok.

2019. máj. 21. 23:43
 7/8 anonim válasza:

Web design területen nem nehéz elhelyezkedni, hiszen rengeteg munka van, de nem akkora hiányszakma (értsd: nem pl egy mérnök, vagy programozó akiknek a munkája sokkal fontosabb a cégnek gazdasági szempontból) hogy külföldieket vegyenek fel. Vagy azonnal kell a munkaerő, de egy H1B vízum megszerzése nekik feleslegesen sok erőforrást igényel, és inkább szereznek egy állampolgárt.


Ha kint szeretnél élni, akkor az egyetlen reális választás a STEM területek egyike, mint már említettem. Ezekkel sem biztos a siker, de nagyságrendekkel nagyobb mint művész területen (animáció és web design is művészet, csak nem a klasszikus formájában.)


Az 1M/félév az nem reális sajnos. Inkább 3.5-4M/félév. De ez csak a jobbik része, mert fix. Még nem vettél tankönyveket, nem kötöttél egészségbiztosítást (kötelező a hallgatóknak), nem közlekedtél, nem ettél, nem ruházkodtál, nem laksz sehol (esetleg bútor is kell), nem mentél el szórakozni (ezt is kell néha), eszközök (pc, kamera, ha nem ad az egyetem, stb). Az egyetem és az állam, nagy valószínűséggel még egyéb díjakat is kiszab neked, pl: international student tracking, és társai. Adj hozzá még egy jó 6-7000dollárt évente + lakhatás (lehet kevesebb, de ez nagyjából egy jó alap.)

Innen azért kiszámolható, hogy ez enyhén sok lesz. Nem azt mondom, hogy nincs rá pénzed, hisz mit tudom én, de na...

Olcsó, béna egyetemre meg nem éri meg elmenni, mert azokat ott is lenézik, nem kapsz vele normális állást.

2019. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felvetelt kell nyerned egy amerikai egyetemre es vizum kell hozza.

Az egyetem nagyon draga, atlagosan $25.000 evente, az kozel 7 millio forint.

Alberletet is kell fizetned. Ha van lakotarsad akkor egy olcsobb 2 szobas apartmaant talaltok $1000ert havonta, de igy is $500ba kerul csak neked minden honapban.


Ketlem hogy a sporolt penzed milliokban merheto :)


Amugy ha folyekonyan beszelsz angolul akkor betudod irni a googleba hogy "How can I study in the USA as a foreigner citizen?"

2019. máj. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!