Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kirándulni viszem az osztályom...

Kirándulni viszem az osztályom a nyáron Erdélybe, városnézés is lesz a programban, csak szeretném kreatívan megoldani. Milyen ötletekkel állhatok elő?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy csapatokra lennének osztva, kapnának egy térképet ahol pontok vannak kijelölve amelyeket be kell járniuk, olyan feladatok kellenének amit élvezhetnek de közben tudjanak is meg valamit a városról.

A nyelvet nem tudják.És én sem tudom pontosan melyik várost választom. De székelyföldre nem megyünk. Esedékes városok Szatmár, Várad, Kolozsvár, Beszterce, Marosvásárhely.



2019. júl. 2. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly Besztercén meg Kolozsváron voltam, nekem nagyon bejöttek, ezeket mindenképpen tudom ajánlani.

Az ötlet jó, motiváld őket valamivel. Minden helyről írjanak le 2 mondatot, hogy tudják bizonyítani, hogy ott voltak, és hogy tanuljanak is valamit. Aki a legtöbb helyet megnézi, valami jutalmat kap. A tanított tárgyadból egy 5-öst, extra szabadidőt stb.

2019. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet jó, a kivitelezés már nehezebb.


Az én verziómban nem lenne adott térkép, hisz egy mobiltelefonos gps-el a bárki betudja járni. Nem adnék semmi infót a városról. Hanem kérném, hogy Google és Gps segítségével fedezzék fel a várost, fotózzanak le minél több láltnivalót, és minden képről tudjanak mondani egy 2-3 mondatos bemutatást.


Egyszerre fejlesztené a tájékozódó kézséget, a szervezőkézséget, a találékonyságot.


A végén lehetne pontozni a lefotózott helyek számát, a fotók szépségét, a bemutató minőségét, és az a csapat nyerne, amelyik több pontot szerzett.

2019. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én erdélyi diák vagyok, de nálunk volt tárképes kincskeresés a kiránduláson. Pl. a tanárnő megadott egy épületet, műemléket és azt kellett csapatokban megtalálni és lefotózni pl.a homlokzatot, amin egy felirat van. Aki hamarabb megtalál mindent a listáról, az a győztes csapat. Mi nagyon élveztük :))
2019. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!