Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Aki élt itthon és Amerikában...

Aki élt itthon és Amerikában is éveket, mi a különbség a két ország között?

Figyelt kérdés

Úgy értem mit szeret/szeretett Amerikában, miben volt sokkal jobb, mi a véleménye általánosságban az USA-ról?


A mentalitás, emberek hozzáállása, életszínvonal érdekel elsősorban.



2019. júl. 27. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Eletszinvonal jobb USAban de nem annyival hogy takaritokent BMW-vel jar az ember.

Inkabb olyan dolgokban mutatkozik meg a jobb kereslet hogy kicsivel jobb autod van, van egy kis sporolt penzed, stb

A hazakban van klima, ez alap dolog. Ez ami nekem nagyon tetszik es az uzemanyag olcsobb.

Ami nem tetszik hogy sokkal nagyobb kint a forgalom es ha nincs autod akkor meg vagy love, nem tudsz munkaba menni, nem tudsz bevasarolni, stb.

Tetszik hogy nagyon nyomatjak a biszniszeket es itt nagyon fontos az ugyfel elegedettsege, viszont neha idegesit ha mar zaklatnak a mindenfele telefonjaikkal hogy vedd igenybe a szolgaltatasukat, jonnak a levelek hogy igenyeljek naluk kredit kartyat, stb.

Az emberek kedvesek, ugyanakkor ha valami nem tetszik nekik azt nem folytjak magukba. Siman leallnak veszekedni, kiabalni a masikkal.


Az eletszinvonal sokat romlott az utobbi 20-30 evben

90-es evekben vehettel hazat 70-80 ezer dollarbol (nem ujat) es megkeresett az ember 9 dollart orankent.

Most sok munkahelyen 10-11 dollart ajanlanak kezdeskent de egy hazat aligha veszel 150 ezer alatt ami normalis kornyeken van.

Egy uj auto a 90es evekben kb 10 ezer dollar volt. Most 18-20 ezer dollar felett van a legtobb uj auto.

Az arak kb duplajara nottek de a fizetes alig valtozott.

Uzemanyag most 2,5 korul van, 90es evekben 1 dollarral kevesebb volt.

Nem eltem akkor kint, nem olyan regota vagyok itt de masoktol tudom mi mennyi volt regen meg az interneten is sok info van ezekrol.

Aposek haza 15 eves es 90.000 dollarral (!) tobbet er mint uj koraban.

Mennyivel konnyebb volt hazat venni mikor sokkal olcsobb volt egy uj mint most egy 15 eves de a fizetesed csak 1-2 dollarral volt kevesebb orankent.

Ha 10 dollart keresel orankent akkor adozas meg EU-biztositas levonasa uta kezhez kapsz kb 1200-at havonta.

Egy 1 szobas apartman berlese pedig 700-800 dollar legalabb.

Nem panaszkodni akarok mert en nem 10 dollart keresek orankent de sok olyan allas van ami alig fizet es csodalkoznak hogy jonnek-mennek az emberek.

2019. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Blau Kind ***** válasza:
0%
Szerencsére nem éltem "odakint", bár ez csak nézőpont kérdése.
2019. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Uzemanyag most 2,5 korul van, 90es evekben 1 dollarral kevesebb volt."


Akkoriban gyakran jártam Floridába és 1 gallon (4 liter) regulár 98 cent volt.

2019. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Uzemanyag most 2,5 korul van" melyik allamban elsz? :O

(nalunk $3.79! :(

2019. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

Kozel 40 ev amerikai elet utan mondhatom hogy az USA fiataloknak vagy a nyugdijasoknak itt nincs jovojuk.

Mi is menekulunk vissza Europaba.

30 evvel ezelott teljesen mas volt, azota a fizetesek alig valtoztak, mikozben az arak sokszorosara nottek.

A legtobb fiatal 2-3 munkat vallal hogy tulelje a mindennapokat (mint ahogy mi is a 70-es evekben Magyarorszagon)

Kedves magyar fiatalok, eszetekbe ne jusson idejonni letelepedesi szandekkal, csak turistakent legfeljebb.

2019. aug. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!