Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha az ember az USA-ban jár,...

Ha az ember az USA-ban jár, érdemes ott bevásárolni valamiből?

Figyelt kérdés
Pl elektronikai kütyük, új telefon (iPhone?), ezek olcsóbbak kint, érdemes ott megvenni őket? A repülőtéren mennyit engednek át?
2019. szept. 19. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre vám van, nagyon módjával tudsz behozni és a garancia is problémás. A ruha, cipő is olcsó és jó választék van. Az okosak üres bőrönddel mennek és telivel jönnek.
2019. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Apple cuccok főleg.
2019. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Néztem, hogy az új iPhone-ok sokkal olcsóbbak kint. Ha behozok egyet magamnak, amit ott kibontok, használok, az is vámköteles?
2019. szept. 19. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan az, de gyakorlatban nem fogják tudni hogy azt te hol és mikor vetted ha nincs ott a doboz is.
2019. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Minden termék ami 21€ felett van az adóköteles, és inden ami 120€ felett van vámköteles is.

Ha nem jelented be akkor még büntetés is járhat rá.


Elvileg kibontva is vámköteles. Minden olyan termék amit nem Mo-n vettél vagy azt nem tudod igazolni, hogy ott vetted az vámköteles.

2019. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néztem, hogy az új iPhone-ok sokkal olcsóbbak kint. Ha behozok egyet magamnak, amit ott kibontok, használok, az is vámköteles?


a legtobb USA varosba csatlakozassal jutsz el, pl. Frankfurt, London, stb. Vagyis hazafele mar egy Unios orszagbol erkezokent fogsz leszallni Ferihegyen, vagyis nem lesz vamvizsgalat

szuroproba szeruen ha nagyon unatkoznak a vamosok, megallithatnak, de ha a kibontott, beuzemelt ajfonra azt mondod, hgoy meg otthon vetted, el fogjak hinni (nyilvan az oridzsi dobozt ki kell dobni:(

2019. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem mondja meg hogy egy beüzemelt iPhone új vagy sem, de nem is érdekel senkit. Az üres dobozt postán küldd haza magadnak.
2019. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ruhákból! Outletben Amerikában nem régen vettem Adidas cipőt (átszámolva) 8ezer forintért, Ralph Lauren pólókat 3ezer / db áron. Tehát jóval olcsóbb, mint nálunk.
2019. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog belekötni egy új telefonba a határon. Extra olcsó repjegynél konkrétan olcsóbb kimenni amcsiba és ott venni új iPhone-t mint itthon megvenni a 27%-os áfa mellett... Illetve ruhák az outletekben, minden mennyiségben. Én hoznék Alexát is, azt itthon nem lehet kapni ha jól tudom.
2019. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

iPhone-t bontsd ki es zsebben vidd haza mint sajat telefon.

Ruhakat erdemes venni mert a markas ruhak olcsobbak.

van 1et fizet kettot kap akcio es igy vehetsz 2 adidas polot $25ert.

Markas cipok 50-60 dollar orul vannak de persze a jobb cipok 100 mert az felett.

En nagyon jo Nike cipot vettem 50-55 dollar korul.

2019. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!