Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában, aki már volt kinn...

Amerikában, aki már volt kinn nyaralni, vagy akár kinn is él milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 17:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
Kicsit konkretizáld a kérdést, miről szeretnél tapasztalatokat hallani?
2019. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyaralni voltam 10 napig New Yorkban, imádtam. De tényleg konkretizáld, mit fejtsek ki bővebben?
2019. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz! Mire vagy kíváncsi?
2019. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

A kérdésed kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "Európában, aki már volt kinn nyaralni, vagy akár kinn is él milyen tapasztalatai vannak?"

Pontositsd a kérdést.

2019. nov. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Én többször voltam, több helyen. Nyaralni jó, de élni ott soha nem akarnék. New York és Los Angeles nagyon tetszett, olyanok mint egy külön ország, nem is hasonlít az átlag USAra. Ezeken kívül viszont elég gáz. Az emberek olyanok mint az 5 éves kisgyerekek. Tudatlanok, minden legyen nagy és több, pazarlók, a kaja és a szórakozás körül forog a világ, hihetetlenül sok a kórosan elhízott ember. Pozitívum is van persze amit látok bennük: az hogy az átlag ember kedves, pozitív, segítőkész, barátságos.


New York ehez képest mintha egy teljesen más világ lenne: idealista, egészségorientált, környezettudatos, totál multikulti és kreatív környezet, az emberek műveltek, tudatosabbak, tudják hogy létezik világ amerikán kívül is és érdeklődnek is.

Los Angeles is hasonló, csak egy kicsit hippisebb, lazább. Ja igen New Yorkban viszont az emberek nem annyira kedvesek, rohanó világban élnek.

Ezek mind a saját tapasztalataim, természetesen sok benne az általánosítás, voltak ellenpéldák is, meg hát én is benne vagyok az egyenletben, de nekem ez jött le az emberekről.


Még annyi hogy sok helyen nagy a csillogás, de ahogy megkapargatod a felszínt, máris meglátszik ennek az "ára".


Pl Los Angelesben, a kis bérelt kabrio Mustangunkkal eltévedtünk, azt hittük a belvárosba megyünk mert LA közepe felé tartottunk, felhőkarcolók irányába vezettem, egyszercsak egy olyan környékre keveredtünk ahol már az életünket féltettük. Sötét bandák, emberek szedett vedett sátrakban laktak a járdán, kiabálások, bandák bámultak minket. Mindez nem messze a csillivilli Beverly Hillstől, Rodeo Drivetól ahol aranyszínű Ferrarik korzóztak.


Las Vegas is mint egy hatalmas gazdag szórakozóváros! Mégis a benzinkúton egy fiatal pár ahol a lány terhes volt odajöttek hozzánk kéregetni mondván hogy kajára sincs pénzük.


Ja és ez is elég gyakori: a sok kéregető az utcán, és a sok lepukkant szegénynegyed vagy szegényfalu.


Amúgy a vidék, a természet ott valami csodálatos! A Nemzeti Parkok külön nyaralást is megérnek! Kár hogy csak ennyi maradt. A nagy profitmániájuk teljesen tönkretesz mindent. Összességében szerintem jobb lenne ha még mindig indiánok laknák amerikát.


Egy pár utazást viszont szerintem mindenképp megér. Sokan hollywoody filmen nőttünk fel és azt hisszük ebből tudjuk milyen amerika. Hát nem olyan. Meg kell tapasztalni.

2019. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A nemzeti parkok érdekelnek, viszont van bennem félelem is a biztonság miatt is, könnyebben és kis dolgokon pl állitolag egy parkolohely miatti vita miatt is képesek állitolag egymásnak ugrani emberek. De maga az építészet és természeti látványosságok érdekelnek, az állítólag europainál kevésbé szabályzott élelmiszerekről se tudom mennyire kell tartani.
2019. nov. 21. 10:08
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

A kis berelt kabrio mustang kb egyidos lehetett a valaszoloval, mert manapsag eleg nehez kocsit berelni gps nelkul.

20+ eve itt elven azt mondom, hogy USA nem olyan, amilyennek a mustangos leirta.

A nemzeti parkok ha erdekelnek, akkor csak azt tudom mondani, hogy gyonyoruek.

Parkolohelyen vitazni meg csak a nagyonokos magyar mustangosok szoktak, mert egyaltalan nem jellemzo. Ugy altalaban, itt VAN kozlekedesi kultura, Magyarországon ez elegge ismeretlen fogalom, szoval... mustangoskanknak sokkolo lehetett.

Epiteszeti kulonlegessegeket ne varj, van nehany kulonleges epulet, de a tortenelembol adodoan a legidosebb epulet is csak 350 eves.

Az elelmiszerek megvasarlasa vagy nem megvasarlasa a te dontesed. Ehetsz a mekiben, ami ugyanannyira szxr mint a magyar mekiben, es elmehetsz organikus etterembe es ehetsz ott, vagy organikus boltba es vehetsz ott kajat.

Csak szolok, hogy lepukkant falvak, ehezo oregemberek, utcan hajlektalankodok Magyarorszagon is vannak, sot, feletek is vannak olyan teruletek, ahol este egyedul nem setafikalnek. Es itt is.

Tehat ismet kerem, pontositsd a kerdesedet, mert a nemzeti parkok kozott is, allamok kozott is, oriasi kulonbsegek vannak.

2019. nov. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kettővel előttem írónak abban az egyben igaza van, hogy az általános mentalitás az laza, barátságos, segítőkész. Pl. volt szerencsém kisebb balesetet szenvedni, és odagyűlt azonnal minden járókelő (!) segíteni, és hívtak mentőt, ami egy percen belül (!!!!) kiérkezett, és egy átlag magyar kórháznál "kicsit" felszereltebb kórházba is vitt. :-)


Annyiban pontosítanék azért a válaszán, hogy az amerikai társadalom sokszínűbb (mind jó, mind rossz értelemben).

Értsd: Pl. Amerikában vannak a legostobább prolik a világok (akiket a sztereotípiákból is ismersz). De a világ legjobb egyetemeinek zöme is Amerikában van!


---


Ha a közbiztonság miatt Magyarországon sem aggódsz, akkor Amerikában se kell! Turistaként nyilván nem mész olyan környékre, ahol aggódni kéne.

Ennivalót is nyugodtan ehetsz. Minden amerikai amerikai ennivalót eszik, és magasabb a várható élettartam, mint nálunk! :-)


Egyébként meg szuper ország, ami rengeteg mindent kínál.

2019. nov. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

"A kis berelt kabrio mustang kb egyidos lehetett a valaszoloval, mert manapsag eleg nehez kocsit berelni gps nelkul."


Látom nem sokat bérelgetsz kocsit. 5000 mérföldnél kevesebb volt a kocsiban, ez 3 éve volt. Szinte MINDIG kiszedik/letiltják a GPSt bérlésnél mert szeretnek heti $40-70-et még lehúzni rólad. Én sosem kérek GPSt mert viszek magammal telefont meg hozzá tartót.


Ebben az esetben viszont a körbejártuk LA ismertebb részeit, aztán megpillantottunk a távolban egy halom felhőkarcolót és csak úgy szemre a térképen kiválasztottunk egy pontot hogy biztos arra lesz A GPS vitt el a Skid Row-ba (amit utólag néztem meg a neten hogy mi a fene is volt ez). Szóval GPS-el is el lehet tévedni ha azt se tudod hova akarsz menni pontosan. Mi felfedezni mentünk, csak laza utitervvel szoktunk utazgatni. Szóval okoskodás helyett csendben is maradhattál volna.


Az meg hogy hol élsz, teljesen lényegtelen. Én a saját tapasztalataimat írtam le egy 2 és egy 3 hetes intenzív utazgatásom alatt amit tapasztaltam ill. egy jópár üzleti útból, valamint amit az egyik legjobb virginiai barátomtól/kollégámtól hallok rendszeresen már kb 15 éve. Ha te a 20+ éved alatt kb ugyanabban körben mozogtál, vagy 20 éve voltál LA-ben és onnantól leírtad olyannak amit akkor tapasztaltál az megint csak a te egyéni tapasztalatod ill. mentális problémád.


Nem igazán összehasonlítható a magyarral mert a szegénység mellett szinte mindenkinek van fegyvere is. Egy cigánytelepen kocsival átsuhanva más a feeling mint a Skid Row-n volt. Amikor a WalMartban ki vannak rakva a polcra a fegyverek meg lőszerek és simán feldobhatod őket a szalagra a tojás meg a kenyér mellé, akkor teljesen más színezetet kap egy "rossz környék". Ennek ellenére biztonságban éreztem magam a normális helyeken.

2019. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a legjobb választ az írta, aki az autó bérléséről is írt, köszönöm, hogy rászánta az időt! Amikor azt látom, hogy egy kérdés alatt egymást kritizálják az emberek sajnálom kicsit, hogy feltettem a kérdést...


Az autó bérlésnél azt hallottam, hogy vannak olyan szerződések amik alapján ha USAn belül nem egy államon belül használja valaki komoly büntetést kap ez mennyire van igy es van másféle is? Ugy tudom a tömegközlekedés kevésbé fejlett mint Európában, mert az autó alap ott ( nyilván azoknak, akik tudnak venni ). De a lényeg ha valaki nem tud jól angolul lehet jobb ha nem ír alá olyat, amit nem ért teljesen márpedig én nem vagyok túl jó angolból.


Többek között az is kérdés nekem ha pl ott lenne valakinek turistaként egészségügyi problémája ( ne legyen ilyen de pl elesik és zúzódása lesz stb ) az mivel jár ott, ahol sok amerikainak sincs alap eü ellátása mert máshogy működik ott az eü mint Magyarországon. Nyilván nem azért megy valaki nyaralni, hogy a tervezett költés sokszorosa legyen.

2019. nov. 23. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!