Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért annyira fegyverőrült az...

Miért annyira fegyverőrült az amerikaiak nagy része a sok ártatlan áldozat ellenére?

Figyelt kérdés
Készülök egy nyugati parti körutazásra Amerikába,de a sok lövöldözés teljesen megrémít.Első sorban olyan magyarok válaszára lennék kíváncsi,akik régóta kinn élnek,h élik ezt meg?tavaly voltam New Yorkban,és ott nem jutott ez eszembe,mert szinte minden sarkon rendőrök voltak,tök biztonságban éreztem magam még este is.Megköszönném,ha megírnátok,melyik részét érdemes elkerülni L.A-nek,Las Vegasnak és San Francisconak,és hogy mire érdemes figyelni.Azért a kalandvágyam nagyobb a félelmemnél,de szeretném ép bőrrel megúszni ezt az utazást is!

#USA-fegyverviselés
2020. febr. 17. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

16 eve elek LA kornyeken. Eddig egyetlen egyszer voltam valamilyen szinten erintett egy fegyveres lovoldozesben. Hollywoodban laktam, este mentunk haza es nem tudtunk behajtani az utcankba mert rendorok lezartak. Mint kiderult valakit lelottek az utcaban, bandahaboru volt. Amig a nyomozas tartott (kb. 3-4 ora) addig leparkoltunk a kocsival es aludtunk. Aztan jottek a rendorok es bar a kocsival nem allhattunk be a garazsba, de 5-10 fos csapatokban rendori kiserettel bekisertek a lakokat az utcaba es megvartak mig mindenki be nem megy a sajat hazaba/epuletebe. Ahogy mentunk a jardan, a padka mellett lattuk a feher felkretazott figurat, mint a filmekben. Persze akkor eleg ilyeszto volt a dolog, de tul vagyunk rajta. Abszolut nem felek a lovoldozesektol.

LA-ben a belvarost este elkerulnem, meg ugy az egesz East LA reszt, Watts meg Compton varosreszeket.

2020. febr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"fegyverőrült az amerikaiak"


Tudod az úgy van, hogy az USA-ban bárkinek lehet fegyvere,

míg itthon csak a bűnözőknek!!

2020. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fegyverőrültek csak több joguk van fegyvert tartani, de nem az áldozatok ellenére hanem pont abból kifolyólag.
2020. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,különösesn az elsőt-majd utána nézek,merre van az a Watts és Compton negyed,sose hallottam róla.New Yorkban ilyen szempontból egyszerű v,mert tudtuk,h Harlemet és Bronxot érdemes elkerülni,de busszal áthaladtunk rajta.
2020. febr. 18. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért azt nem úgy kell elképzelni hogy mindenki csak úgy elkezd lövöldözni.

Az amerikai kultúra része a fegyver, az alkotmányukban is benne van.

New York biztonságos, kipróbáltam hogy a pénztárcámat a farzsebembe teszem (üresen) és úgy metrózom. Egyszer sem lopták el, lehet szerencsém volt.

Sokszor láttam hogy teljesen szabadon viselik a fegyvert magukon a civilek is, sosem éreztem feszélyezve magam.

Ennyi erővel Svájcban is félni kéne.

2020. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!