Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ti el mernétek utazni Április1...

Ti el mernétek utazni Április12én Kaliforniába?

Figyelt kérdés
Folyamatosan figyelem az egyre aggasztóbb híreket a koronavírus terjedésével kapcsolatban,és tegnap már azt olvastam,h Kaliforniában a legmagasabb a fertőzöttek száma,de még durvább,h a magas kórházi számlák miatt a legtöbb ember inkább el se megy orvoshoz,sőt betegen is eljárnak dolgozni!Beszéltem az utazási irodával,akik azt mondták,h csak akkor mondják vissza az utat,ha az ottani követség megtiltja a beutazást,ha én mondom le,bukok egy bizonyos százalékot.Az a legnagyobb aggályom,h én vigyázhatok magamra,ha sok ember lazán veszi ezt az egészet,és ami a legdurvább,h már egy betegnél is karanténba zárnak mindenkit.Én attól félek a legjobban,h kifizetek egy csomó pénzt,és nem tudunk sehova se bemenni-pl Universal Studio v Las Vegas Show-,mert ugyanúgy bezárják,mint pl az olaszoknál a milánói Scalát.A barátaim meg a családom persze félt,ezért lennék kíváncsi független véleményekre:ti mit tennétek a helyemben?Ismét nagyon érdekelne ott élő magyarok tapasztalata,merjek-e belevágni?Előre is köszönöm a válaszokat!!

#Kaliforniai utazás #menjek v maradjak?
2020. márc. 9. 01:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Minden ilyen kérdésre ugyanaz a válasz: nem tudjuk, mi jön még. Az biztos , hogy bizonyos mértékű óvatosság az idős és krónikus beteg lakosság védelme miatt fontos. De az is tény, hogy a lakosság durván túlreagálja ezt a járványt és emiatt a hatóságok is.


Innentől kezdve egy dolog az, hogy beteg lehetsz. Nagyobb baj az, hogy behurcolhatod a kórt és pont a szeretteidet fertőzheted meg. És igen, adott esetben karanténban ragadhatsz hosszú hetekre egy olyan országban, ahol semmit sem adnak ingyen, sőt... És persze akar hazserkezes után is bedughatnak a karanténba.

2020. márc. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 D. Brasco ***** válasza:
Mára a koronavirusos cirkusz miatt bárhova utazni,olyan mint ha 1 kiló heroinnal a gyomrodban indulnál el valahova!Azaz vagy bevállalod vagy nem!Senki nem tudja mi lesz a következménye
2020. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Tévébe is bemondták, neten is sok helyen ez olvasható.

Koronavírus fertőzüttek 80-85 % könnyedén átvészeli, úgy mint egy influenzát, vagy tüdőgyulladást. Azok veszélyeztetettek akik idősek, érrendszeri, szívbetegek, légzőszervi betegek.

Igaz április már a következő hónap, de sok orvos, biológus hiszi azt, hogy amint bejön a jó idő ami nem kedvez a vírusoknak a koronavírusnak is vége lesz ahogy az influenzajárványnak is vége szokott lenni.

Most tényleg te döntesz..

Én asztmás vagyok 47 éves.Nekem lenne okom félni, de nem félek. Amit megtudok tenni az érdekemben azt megteszem.

2020. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit más szemszögből köztelítem meg ezt a dolgot, kérdező: nem az a kérdés, hogy el merj-e utazni, hanem az, hogy el fogsz-e tudni utazni? Ápr. 12-ig bő egy hónap van.

Január végén Európában egyáltalán nem volt jelen a vírus, csak Kínában, és ott is összesen 2.794 fertőzött volt, amikor Wuhant karantén alá vonták. Itt van a január végi állapot:

[link]


Aztán a repülőjáratokkal szépen átjött Európába is

Egy hónappal ezelőtt az olaszoknál szinte SEMMILYEN fertőzés nem volt még, aztán egyszercsak 2 héttel ezelőtt megnövekedett a fertőzések száma, akkor vasánaptól karantént rendeltek el észak olaszországban 2 tartományban (ekkor volt, 2 hete vasárnap reggel 200 fertőzött és 5 halott). A 0.-ik beteget, aki fertőzött, nem találták meg - valószínűleg ez is lehetett a probléma.


Nos, és így 2 hét elteltével meg lehet nézni a mai adatokat: tegnap 5800 fertőzött volt, mára ez 7375-re ugrott és 366 halott. Ki lehet számnolni, hányszoros növekedés, micsoda robbanásszerű növekedés ez - és ezek tények, számok. Mostanra egész Olaszországban bezártak az iskolák, stb.



Hogy miért írtam ezt le? Mert Olaszországgal meglehetősen szoros kapcsolatunk van, itt van a közelben, naponta olvasom, hogy Milánóba jönnek - mennek a turisták, épp itt a gyakorin is tegnap reggel jött ki Milánóból valaki az utolsó, onnan még közlekedő repjáratokkal, mivel azt is felfüggesztette - legalábbis a Wizzair. Tehát üdv Magyarországon, aki tegnap jött haza Milánóból, nagy valószínűséggel szintén hazahozta nekünk a vírust :-) - és már meg is érkeztünk a lényeghez: egyáltalán nem biztos, hogy ápr. 12-én lesz lehetőséged Magyarországról elutazni, mert ha itt is oly mértékben fog szaporodni a vírus, akkor bizony itt szintén karantént kell elrendelni, hogy ne omoljon össze az egészségügyi rendszer (ami már így is haldoklik).

Gondolj bele: 2 héttel ezelőtt 200 beteg, ma 7300, 2 hete 5 halott - mára 366 az olaszoknál.


És ha még ezzel nem győztelek meg, akkor itt egy Face poszt, amit egy Milánóban, a vesztegzárban élő magyar hölgy írt le, nagyon pontosan, hogy miért probléma ez?


Tényeket írtam le, nem célom a pánikkeltés, de tudni kell, hogy ez egy robbanásszerűen szaporodó vírus.


[link]

2020. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én nem megyek most a szokásos utazásomra, és nem azért elsősorban, mert félek a megbetegedéstől (persze azt sem szeretném, nyilván). A legfőbb ok, hogy hogyan tudná az ember most bárhol jól érezni magát? Bármit bármikor lezárhatnak, végig azt néznéd, nem lesz-e karantén, haza tudsz-e majd jönni, itthon bezárnak-e, esetleg hazahozod-e a kórt a szeretteidnek!?


Szóval saját magát (is) szívatja az, aki most megy, mert önfeledten utazni most tutira nem lehet. Értem én, hogy befizetett összeg, meg hasonlók, de sajnos vis major van. Aki befizet előre egy utazásra, az ezt mindig bele kell, hogy kalkulálja.

2020. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"A legfőbb ok, hogy hogyan tudná az ember most bárhol jól érezni magát? Bármit bármikor lezárhatnak, végig azt néznéd, nem lesz-e karantén, haza tudsz-e majd jönni, itthon bezárnak-e, esetleg hazahozod-e a kórt a szeretteidnek!?"


Pontosan!! Nagyon felelősen gondolkodsz, bár többen tennének így - de sajnos nagyon sokan az egyéni érdeket tartják csak a szemük előtt - aztán hazahozzák az idős szüleiknek, kollégáknak a betegséget. Igazából az influenzával sem lenne tanácsos munkába menni, de hát ugyebár a munkáltatók sok helyen elvárják.

2020. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"ha én mondom le,bukok egy bizonyos százalékot"


Mivel egy hónapon belüli lesz az esetleges lemondásod,

ez közel lesz a 100%-hoz.

Nézzél utána.

2020. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szállástól és foglalástól függ.

Nemrég olyan foglalásom volt, hogy 1 héttel az út előttig még le lehetett mondani 33%-ért. Utána 100 %.

2020. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

"Ismét nagyon érdekelne ott élő magyarok tapasztalata, merjek-e belevágni? Előre is köszönöm a válaszokat!!"


Mivel itt elek (LA kornyeke), csak azt tudom irni amit itt latok/hallok.

Apukam Feb 19-en jott ide es multhet csut ment haza. Semmi gondja nem volt az utazasnal, nem volt karanten, nem volt jarattorles.

Anyu jan kozepen jott, o meg mindig itt van, majd jovoheten megy haza.

Tegnap jottunk vissza San Diego-bol, ahol kirandultunk egy kicsit. Azon kivul hogy sok ember maszkban maszkal (foleg az azsiai turistak), es nehany bolti eladon gumikesztyu van (olyan helyen ahol amugy nem szokas), mi semmi panikhangulatot nem tapasztaltunk, nem futottunk bele semmi szigoritasba. Amig a naplementet neztunk, pont kihajozott egy hatalmas oceanjaro, tele utasokkal (annak ellenere, hogy Friscoba a hirek szerint egy oceanjaro hozott haza egy virusos beteget, aki el is hunyt (de idos volt mar).

A vizpart mellett le volt zarva harom utca mert valami rave party volt, harom szinpadon nyomtak a zenet, az utcan hompolygott a sok fiatal, hogy bejusson a bulira.


Ha a te helyedben lennek, en nem felnek attol, hogy mi lesz Kaliforniaban. Tenyleg csak az miatt aggodnek, hogy Ferihegyet le ne zarjak. De ha ez megtortetnik, akkor nyilvan 100% visszakapod a befizetett penzed.


Nyilvan a szokasos elovigyazatossagi lepeseket tartsd be: moss kezet surun, ne nyulj piszkos kezzel az arcodhoz, torold le alkoholos kendovel a feluleteket (kocsi kormany, kilincs, telefon, stb) es figyeld a hireket.

2020. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ!Nem is annyira a megbetegedéstől félek igazán,mert nagyon erős az immunrendszerem-kb gyerekkoromban voltam utoljára influenzás,és már50éves vagyok-,és most fokozottan betartom a higéniai protokollt,hanem,h ez az egész napról napra változik.Én is elsősorban a karanténtól parázok,h ott ragadok egy idegen országban,és a semmire költök el több száz ezer forintot.Egyébként Kínába utaztam volna először,de februárban azt már lemondtam,és az az iroda 1héten belül visszautalta a teljes előleget,pedig ott nem kötöttem utazási lemondást,ezért is csodálkoztam,h ez a másik iroda azzal"fenyegetőzik",h csak akkor kapom vissza a teljes összeget,ha ők kénytelenek törölni az utat!Mindenesetre az eszemre hallgatok,és fájó szívvel,de lemondom ezt az álomutat,és megvárom,amíg lecseng ez az egész,mert bízom benne,h így lesz!!
2020. márc. 9. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!