Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Elutasíthatják a vízumkérelmemet?

Elutasíthatják a vízumkérelmemet?

Figyelt kérdés

Ha rendeződik a jelenlegi helyzet minden bizonnyal szeretnék egy szemesztert az Egyesült Államokban tölteni.

Viszont egyik barátomtól hallottam hogy elutasíthatják a kérelmem mivel Én voltam Iránban, viszont vissza nyílván nem fogok már menni mivel azóta voltam Izraelben is ez pedig kizáró ok az Iráni vízumkérelemnél, hogy nem szerepelhet Izraeli bélyegző.

Mielőtt belekezdenék a részletesebb szervezésbe szeretnék ennek utána járni, hogy ne legyen feleselegesen kidobott pénz.. stb


Köszi a válaszokat.



2020. máj. 2. 05:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Önmagában nem kizáró ok, de természetesen kíváncsiak lesznek a részletekre, szóval az interjúra készülj fel.
2020. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ha rendeződik a jelenlegi helyzet minden bizonnyal szeretnék egy szemesztert az Egyesült Államokban tölteni."


Épp tegnap láttam egy videót arról, hogy egészségügyi szakemberek Kanadában pl. 18-24 hónapra prognosztizálják a vírus lecsengését.

Nem végig ilyen megszorításokkal, de kb. addig lehet jelen a vírus és addigra éri el a társadalom az átfertőzöttséget - ill. addigra találják meg az ellenszerét/oltóanyagot.


Szóval mikor is rendeződik a helyzet? :-) USA jelenleg a legfertőzöttebb, nemsokára utoléri Anglia is, mert a repülők még mindig oda-vissza szállítják a vírust: USA ugyan felfüggesztette a repjáratokat Európával - kivéve Anglia.

Egyáltalán nem biztos, hogy 1 éven belül ez összejöhet.

És igen, elutasíthatnak emiatt - tulajdonképpen BÁRMI miatt elutasíthatnak, még akár a reptéren is a belépésnél.

2020. máj. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kizáróok, de elég valószínű, hogy emiatt elkaszálnak. Pár éve még nem volt ebből gond, de manapság nem túl rózsás a hangulat a két ország között.
2020. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Nos igeb, ne hazudj semmiképpen, mivel az EU-tagállamok hatóságai és az USA szervei között ismert, hogy a korábbi légi utazások adatait kicserélik egymás közt, így világosan látszani fog, hogy te jártál Iránban - kivéve, ha esetleg szárazföldön vagy vízi úton léptél be és ki. (Mindenesetre nyugodj meg, vannak rosszabb helyzetek - pl. egy magyar állampolgárként Teheránban, kiküldetésben lévő szülőktől született ismerősöm élete végéig izgulhat, hogy beengedik-e az USA-ba, márpedig olykor oda szólítja a munkája.)
2020. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Izraelben már évek óta nem pecsételnek az útlevélbe.
2020. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es elég fakenek hangzik.


Ritkán mondom, hogy határőrnek hazudjon az ember, de szerintem most hazudj!


Pont azért létezik a másod útlevél fogalma a magyar jogban, mert az ilyen Iran-Izrael cuccakat hivatalosan is ki szokás játszani.


Miért ne engednének be az USA-ba egy iráni pecséttel? Lehet nem szeretik, de nem tudok róla, hogy kizáró ok lenne. Szerintem egy új útlevél azt csá...

Persze elég nagy az adatforgalom az NSA-nél, meg EU-USA között számtalan egyezmény van, de ilyen szirszarokra nincs idejük szerintem.


Mondjuk az USA-ba való beutazás nem a kedvenc topic, miért nem mész tanulni mondjuk a Szaharába? Lehet gyengébb az oktatás, de az idő legalább jó télen... a fecskék is oda mennek, eszedbe jutott, hogy ez nem lehet véletlen?

2020. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg nyugodj meg! Egy vízumkérelem elutasítását nem szokták túlfilozni, érvelni, egyszerűen: ban, pontosabban rejected.


De egy vízum sem garancia, hogy beengednek. Egy vízummal is nyugodtantan nagyjából érvelés nélkül megtagadhatják a belépést.

2020. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!