Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan költözhetek ki Alaszkába?

Hogyan költözhetek ki Alaszkába?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az Egyesült Államokhoz tartozik, de Alaszka asszem "exklúziv tagállam", és azt hallottam, hogy akkor oda nem kell zöldkártya. És akkor az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet kiköltözni Alaszkába, vagy oda egyáltalán kell-e zöldkártya vagy sem?

#Alaszka #alaszka költözés
2020. szept. 12. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, Alaszkába nincs semmilyen könnyítés.
2020. szept. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Azért egyesek szeretik túlmisztifikálni ezt az Amerikába való kijutást.

Uniós állampolgár vagy, a világ egyik legerősebb útlevelével, ott élsz, ahol akarsz, párszázezer magyar él az USA-ban is, New York-ban és Miami-ban is csapta meg magyar szó a fülem.


Munkára van szükséged (feltételezem, nem céget szándékozol alapítani, meló pedig így is- úgy is kell), ők majd intézik a vízumod.

Előtte kimehetsz személyesen is ESTA-val körbenézni/érdeklődni.

2020. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkavállalási vízumot könnyebb volt kapni 10-15 éve mint az USA többi részén, de ma már oda sem lehet csak úgy kimenni egy érettségivel vagy szakmával. Az USAban való letelepedéshez zöldkártya kell minden államában. Ez nem helyi intézkedés hanem szövetségi.
2020. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Rossz a sorrend. Eloszor letelepedes (legalisan, peldaul hazassagon keresztul) utana zoldkartya kervenyezes. En erkezeskor I-94 vizumot kaptam utlevelembe, ami bizonyitek valt arra hogy legalisan erkeztem, es megengedte mnkavallalast. Csak egy ev utan kerhettem zoldkartyat. 5 ev utan kerhettem allampolgarsagot.

Lehet hogy most mas a rendszer, de biztosan nem jobb.

2020. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#

1. A hazassagkotes NEM egyenlo a letelepedessel, es nem is ad pusztan a hazassagkotes megtortente letelepedesi engedelyt.

2. Az I-94-es kartya NEM vizum, pusztan azt igazolja, hogy torvenyes uton leptel be. Sem nem dolgozhatsz ezzel, sem nem az utleveledbe adjak. Ez egy nyomtatvany, amit kitoltetnek veled, es lepecsetelve orizned KELL, mindegy, hogy a taskadban hol, de mindig vigyazz ra, el ne vesszen.

3. Az I-94 NEM munkavallalasi engedely.

4. Zoldkartyahoz a kerelmet a hazassagkotes napjan beadhatod, mas kerdes, hogy legkevesebb 4 honap, mire behivnak interjura (miota covid-19 van, azota az osszes interju fel van fuggesztve). Interju utan 2 evre szolo ideiglenes zoldkartyat kapsz, ez visszavonhato, ha pl buncselekmenyt kovetsz el. A masodik ev letelte elotti honapban kerheted a vegleges zoldkartyat. Ha nem valtatok el, akkor a vegleges zoldkartya 3. eveben kerheted az allampolgarsagot, ha elvaltatok, akkor az 5. evben.

A rendszer nem valtozott az utolso 50 evben, csak az interjuk lettek szigorubbak es nagyobb ellenorzesre szamithat a hazaspar, akar a lakasukon is, vasarnap reggel hatkor, hogy egyutt alszanak-e, pl.


Kerdezo, Alaszkaban ugyanazok a torvenyek ervenyesek, mint a tobbi allamban. Keress egy munkaltatot, aki hajlando szponzoralni (bar trump levagta a szamot, gyakorlatilag senki nem johet be hb-1 vizummal). Keresett a barmilyen nehezgepkezelo, es a barmilyen egeszsegugyis (de le kell vizsgazni itt, nem fogadjak el csak ugy a magyar vegzettseget)

Vagy keress egy itteni allampolgar hazastarsat.


Kanadaba konnyebben tudsz bevandorolni, ha a pontrendszerbe belefersz, tart karokkal varnak (nezd meg az express entry oldalt)

2020. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!