Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Camp Leader-szel utazók! Sz...

Camp Leader-szel utazók! Szerintetek is offos az idei nyár? Vagy úgy tervezitek, hogy ki tudtok majd utazni?

Figyelt kérdés
Jelenlegi allaspont szerint hó vegeig van felfuggesztve a J1-es vizum. En 2 eve voltam kint Pennsykvaniaban, ahol a dolgozok nagy resze nem amerikai volt. Ők nagyon ugy terveznek, hogy tudnak majd nyitni, en viszont kevesbe vagyok optimista. Szerintetek? Sajnos mar nem vagyok diak, es a mostani munkehelyemen aprilisban lejar a szerzodesem. Nem tudom mennyire eri meg kockaztatni a jelen helyzetben, es varni, hatha megis lehet majd utazni.

2021. márc. 5. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most mennék, nekem már meg január óta meg is van a tábori elhelyezésem. Most kezdődne a vízum intézése.

Ahogy olvastam a konzuli szolgálat oldalán, kérvényt kell benyújtani amivel bizonyítod hogy te dolgozni mennél ki nyárra, és csatolni hozzá az érvényes útlevelet meg a munkaszerződést. Az USA be is engedne J1-gyel, ha előtte itthon megkapod az engedélyt az utazáshoz..

Én mindenképpen szeretnék menni, főleg hogy már biztos helyem is van, úgyhogy megpróbálom ezt a lehetőséget a vízumszerzésre.

2021. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem 2019 novembere ota megvan a szerzodesem. 😅
2021. márc. 5. 12:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, viszont a J1-es vizum fel van fuggesztve hatarozatlan idore. Ezt honnan tudod, hogy plusz kervennyel kiengednek? Tavaly senki nem mehetett.
2021. márc. 5. 12:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt honnan tudod, hogy plusz kervennyel kiengednek? Tavaly senki nem mehetett."

Tavaly az tavaly volt. És írtam is, hogy a konzuli szolgálat oldalán olvastam.. Most már van vakcina és megkezdőik az átoltottság, és nyárra azért feltehetően sokat javul a helyzet.


[link]


[link]

2021. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azon ügyfelek akik az elnöki rendeletek alól mentességet (National Interest Exception, továbbiakban: NIE) vagy interjú időpontot szeretnének kérni, kötelesek e-mailt küldeni a usconsular.budapest@state.gov e-mail címre az alábbi információkkal:


az utazás céljának és a sürgősség/vészhelyzet okának a meghatározása (lehetőleg angolul) vagy az Egyesült Államokbeli fogadó féltől (rokon vagy amerikai cég/szervezet) egy részletes leírás amely leírja és alátámasztja az utazás szükségességét

az útlevél információs (fényképes) oldalának másolata

az érvényes vízum vagy ESTA utazási engedély másolata (NIE kérelem esetén)

további, a rendkívüli körülményeket bizonyító és a vízumkérelmet támogató dokumentumok (orvosi és/vagy munkáltatói igazolások)

vízumtípustól függően az I-20, DS-2019, I-797 nyomtatványok másolata

az utazás tervezett időpontja, mivel a NIE (a kiállítástól számított) 30 napig érvényes


Az e-mail címsorába kérjük írja, hogy "NIE request" és a vízumkérelmező teljes nevét. Vízumkérelmezés esetén az "Appointment request" és a kérelmező neve kerüljön a címsorba.


FONTOS!

A NIE kérelmek feldolgozási ideje legalább 8-10 nap, ezért kérjük, hogy ennek tudatában indítsák el a kérelmezést. Vegyék figyelembe, hogy a NIE a kiadástól számított 30 napig érvényes és az Egyesült Államokba való egyetlen belépésre jogosítja fel. További információk a NIE kiadásának feltételeiről a [link] oldalon találhatók meg.

Ha kérdései lennének az Egyesült Allamokba történő beléptetés feltételeiről és az esetleges karanténnal kapcsolatos szabályokról, keressék fel a CDC és a CBP weboldalát a legfrissebb információkért."

2021. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi az infot, ennek utanajarok! Par hete flehivott a CL és akkor bar nagyon bizakodoak voltak, mondtak h aprilisig fel van fuggesztve a vizumkiadas szamunkra. De akkor ez lehet uj hir.
2021. márc. 5. 16:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Azota van valami fejlemeny?
2021. máj. 10. 02:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egy másik kérdés alá írtam ezt a választ, de akkor megosztom itt is.

Engem június 7-re vár a táborom..eddig nagyon kis optimista és reményekkel teli voltam, de most ezt már kezdi felváltani a csúnya realitás. Bár én nem oltatom be most magam, mert március végén elkaptam a vírust, szóval van védettségi igazolványom, de a táborom készségesen vállalta hogy elintéznék nekem az oltást ott kint. Hétfőn írtam a CampLeadersnek is, hogy akkor vízumügyben mizu, mert már nincs 1 hónapom az utazásig. Hát nem nyugtatott meg a válaszuk, ugye ők most máj.21-re várják a követség nyitását. Ja és köszönik a türelmemet..:)) "Kissé" pofátlan hozzáállásnak gondolom, mert a repjegy hozzájárulás számláját meg már küldeni akarják, hogy utaljak...

Szóval én már lelkiekben készülök rá, hogy nem tudok kimenni. Őszintén, május utolsó hetében lehetetlen elintézni bármit is, a vízumtól kezdve a repjegy foglalásig..főleg hogy következő héten hétfőn már minden papírral, negatív teszttel induljak is... úgyhogy elkezdtem szervezni a B tervet a nyárra.

2021. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem junius 1-en lenne az indulasom. Ez a masodik nyaram, amikor lemondom. Teljesen duhos vagyok ertheto modon.
2021. máj. 12. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!