Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha ma megkérem az ESTA-t...

Ha ma megkérem az ESTA-t akkor az csak akkor fog érvényesülni és kell számolni az idōt amikor megérkeztem amerikába?

Figyelt kérdés
2021. márc. 6. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
??????
2021. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

El sem olvastad...???


"Az ESTA belépési engedély legfeljebb kilencven napos tartózkodásra jogosít"



Tudod értelmezni azt, hogy "tartózkodás"...????

2021. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mennyi idōre adják meg azt nem tudom hogy ha ma megkérem akkor mától számolják vagy nyáron amikor utazok?
2021. márc. 6. 20:53
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Kész.... 😂😂😂😂😂😂😂


Tényleg nem ismered azt a szót hogy tartózkodás??

2021. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Haver neked meg a szövegértés nem megy... Az hogy valami tartózkodásra jogosít az hol írja le hogy mikor lép életbe az a tartózkodás? Mert engem nem az érdekel hogy mennyi idōre szól az esta hanem hogy elég csak az utazás elött 1-2 nappal megkérnem vagy már kérjem meg még ma...

De ha ekkora pöcs vagy hogy 2 mondatot nem tudsz megkülönböztetni akkor minek írtál ide?

2021. márc. 6. 21:55
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Te menthetetlen vagy! Ott indul a tartózkodás mikor belépsz az országba. Mit nem lehet ezen érteni??


Pöcsöld magadat! 49N vsgyok....

2021. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

#6

ha a kerdezo megkapta az ESTA-t 2020 januarjaban, es belep az orszagba 2021 decembereben, es 90 napig ott tartozkodik, akkor tultartozkodott, hiaba csak 90 napig volt itt. Ugyanis az ESTA-ja lejar 2022 januarjaban. Ha 2021 decembertol 90 napot szamolsz, akkor 2022 februrjaban mar egy honapja lejart.


Kerdezo: az ESTA nem akkor "elesedik", amikor belepsz, hanem amilyen datummal kiadtak. Ha ma kaptad meg, akkor matol ervenyes ket evig.

Az ittartozkodas pedig akkortol indul, amikor a bevandorlasi tiszt a kezdbe nyomja az I-94-es cetlit (amire rohadtul vigyazz, legalabb annyira, ha nem jobban, mint az utleveledre. Mert az utleveled potolhato, az I-94 nem).

Ha az ESTA hamarabb jar le, mint a visszautra szolo repjegyed, akkor konnyen elofordulhat, hogy nem engednek belepni sem, hanem azonnal visszaforditanak. Az ESTA nem garancia arra, hogy be is engednek.

2021. márc. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Az ESTA 2 eves ervenyessege nem jelenti azt, hogy 90 napnal tovabb lehetsz itt. De azt jelentheti, hogy ha mondjuk ma kerted meg, es iden aprilisban kijosz (nem fognak beengedni a covid miatt), es itt maradsz 90 napig, utana visszamesz, es jovo januarban megint kijosz 90 napra, akkor meg mindig ervenyes ugyan az estad, de akkor sem maradhatsz itt hosszabb ideig, max 90 napig.
2021. márc. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már tiszta minden!
2021. márc. 7. 08:24
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia


En amikor megkaptam(kb 2 nappal az igenyles utan online), az a datum kerult be az ervenyessegi idobe, es ahhoz merten volt lejarati datum is.

2021. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!