Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 2018-ban Mo-ról az USA-ba...

2018-ban Mo-ról az USA-ba vettem repülőjegyet de Ferihegyen nem engedtek fel a gépre, amíg meg nem vettem a retúrjegyet is. Ehhez joga van egy légitársaságnak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, joga van. Es miert nem volt returjegyed? Ott szandekoztal maradni?
2021. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen joga van, sőt az USA külön nagyon komolyan veszi.
2021. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Esetleg forrás, ahol lehet olvasni erről a törvényről?
2021. márc. 7. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
A Te érdekedben tették, hogy ne kelljen feleslegesen repülnöd sok órát csak azért, hogy aztán az USAban rögtön visszafordítsanak, mert nincs visszaútra jegyed. Így megspóroltak neked egy odautat és egy visszaútra szóló repjegyet. Ha ott kellett volna rögtön venned egy jegyet és visszarepülnöd, sokkal bosszúsabb lettél volna.
2021. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
amikor én mentem ( nem most volt ) akkor a vizum feltétele volt a retúrjegy
2021. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
86%
Kerdező azt kellene megértened,hogy az usa nem az a hely ahova csak úgy kimehet az ember mikor éppen gondolod egyet,raadasul egy egyirányú repjeggyel.....ez nem az eu,hogy jössz-mész es oda meg amikor csak kedved tartja.
2021. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Retúrjegy hiányában érvénytelen a vízum és az ESTA is. A belépésnél is visszafordítottak volna, így megkímélt a légitársaság egy nem túl kellemes procedúrától meg egy potenciális kitiltástól.
2021. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Te 3! éve ezen rágódsz??? Beteg vagy :(
2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Joguk van.

Törvény paragrafust nem tudok neked linkelni, de a logikájuk a következő:


Amikor külföldre utazol, főleg az USAba, megvan az esély rá, hogy a bevándorlási hivatal megtagadja a belépésedet.

Hiába van ESTAd, sose voltál kitiltva, beccsszó turistáskodni akarsz, ha egy pici kockázata is fennáll, hogy a célország megtagadhatja a belépésedet, akkor a retúrjegy hiányában a visszautaztatásodért a légitrásaság a felelős, vagyis nekik kell állniuk hazautaztatásod költségeit, amit jogukban áll megtagadni. Ezért nem engednek fel egyirányú jeggyel.

2021. márc. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi azoknak, akik intelligensen hozzá tudtak szólni!
2021. márc. 9. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!