Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az élet Kanadában?...

Milyen az élet Kanadában? Valaki járt már ott? Esetleg él ott valaki, aki Magyarországról származik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kanada területre a világ második legnagyobb országa (Oroszország után), majdnem 10 millió négyzetkilométeres területtel. Ez ugye a 93e km2-es kis Magyarországról elég felfoghatatlan méret.


Sokszor voltam Kanadában, el szerettem volna ott indítani egy vállalkozást, de a COVID közbeszólt. Tavaly március közepén egyébként amikor beütött a crach, pont kint voltam. A lezárások hírére, egy vasárnap este, (akkor) az utolsó Európába tartó géppel jöttem el, másnaptól általános beutazási tilalmat rendeltek el ami minden külföldi állampolgárra vonatkozik és egyébként azóta is tart.


Kanadának csak a "jobb oldalát" (ha szabad így mondani) ismerem, Ontario-t és Quebec-et, annak is a déli részeit inkább, északon egyszer voltam. Általánosságban azt tudom mondani ezekről a részekről (és ez szerintem Kanada egészére igaz) hogy pontosan olyan mint egy európai Amerika. Minden ugyanúgy megvan, amitől Amerika király, tágas, szép, hatalmas választék, minden szolgáltatás vagy áru ár-érték arányban világbajnok, teljesen liberális és demokratikus, mindenki tényleg egyenlő, etc., viszont minden hiányzik, amitől Amerika szar: tömegek, buta, ignoráns, bolond emberek, vad kisebbségek, fegyvertartás, fizetős egészségügy, rasszizmus, etc. Vezetni mondjuk a kanadaiak ugyanúgy nem tudnak, ahogy az amerikaiak se. De a piros lámpánál lehet kis ívben jobbra kanyarodni úgyhogy már ezért az innovációért megéri autóba ülni ott és minden más meg van bocsájtva:) Úgyhogy csodálatos ország szerintem, nem véletlenül akartam oda menni.


A probléma az időjárással van. Még Toronto-ban is, ami az egyik legdélebbi pontja az országnak, az évből 6 hónapot marha hideg van. A fennmaradó időben meg mondjuk 3-4 hónapot napos, de 10-15 fok körüli csípős szeles hűvös idő, van 2-3 normál hónap, ami úgymond nyár, de azért az se hőguta. Egyszer nyáron egy barátom aki akkor volt ott először megizzadt és minden ezzel ellentétes tanács ellenére belement a Lake Ontario-ba lehűteni magát, ez olyan jól sikerült hogy a tó végül 9 fokos volt úgyhogy három napig forró teán meg vajas pirítóson élt utána. Nincs ott nagyon meleg nyáron se. Minél feljebb/mélyebbre mész Kanadában, ezek az arányok annál inkább tolódnak a rohadt hideg irányába. Nekem eredetileg az volt a tervem hogy májustól augusztusig leszek csak kint.


Toronto egy folyamatosan épülő üveg város, nagyon jó kontrasztja van a régi Toronto kis épületeinek, gyárainak, kikötőinek a mögöttük tornyosuló felhőkarcolókkal. A belváros meg a külváros is gyönyörű. A kép ami mindig eszembe jut Toronto-ról az amikor egyik este a belvárosban mászkáltunk kocsival, egy ott élő barátom cabrio autójával, szólt a Drake éppen aktuális új albuma (egy torontói előadő), alig volt valaki az utcákon és az út mindkét oldalán magas felhőkarcolók, égtek a fények és csillogott minden, nem felejtem el sose, egészen egyedi kép és érzés volt. Mindenki mindenkivel elfogadó, szuper kedves, a munkának pedig van értéke.


Ottawát érdemes egyszer megnézni, sokkal régebbi épületek, kormányzati negyed, bíróságok, etc. Plusz ilyet se láttam még, hogy egy város egyik felén angolul beszélnek, átmész egy hídon, ott már mindenki franciául. Montreal a kettőnek a keveréke, régi is, meg új is. De élni csak Toronto és annak környékén élnék, ha természetre vágysz az van ott is bőven, az idő is itt a legjobb, a városban pedig minden ami szem s száj ingere, plusz pár óra alatt ha kocsival elindulsz felfelé Ottawában, ha lefelé a Niagaránál vagy (ami amúgy a Kanada-USA határ is), ha éppen erre van ingerenciád. New York 8 óra kocsival, egyszer levezettem, klasszik road trip.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem nem lett túl csapongó, ha van még valami konkrét kérdésed arra szívesen megpróbálok válaszolni.

2021. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huu, 1es nagyon szépen köszönöm ezt a tartalmas választ, nagyon sokat segítettél. Most hirtelen nem tudok mit kérdezni, de ha eszembe jut valami, visszajövök kérdezni!
2021. márc. 18. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tomcat ott él, van pár videója róla, hogy került oda:

[link]

Az első két rész itt, egészen 2019 decemberéig kell visszamenni.

[link]

2021. márc. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kanada kicsit olyan mint Amerika, Amerika tipikus hibái nélkül. Vagyis: ugyanazok az ételek, tv-műsorok, hasonló táj a legtöbb helyen, hasonló építészet, hasonló kultúra angol nyelv,.... De nincs rengeteg fegyveres őrült, emberibb az egészségügy rendszere, sokkal békésebb hely, zöldebb nyugodtabb kevesebb a természeti katasztrófa. Quebec persze teljesen más de az is különleges a maga nemében.


Szóval élhető hely nagyon. Liberálisok is.

2021. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!