Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van-e olyan USA-n kívüli...

Van-e olyan USA-n kívüli ország, ahonnan / amely állampolgárai könnyebben érkezhetnek az USA-ba mint a többiek?

Figyelt kérdés

Az, hogy Latin-Amerika felől nem könnyen engedik be az ember Usamerikába, ennyi senkinek se új. De mondjuk a Bahamák, vagy a többi kicsi szigetország, amelyek szintén a Karib-tengeren vannak, és közülük nem egyben a spanyoltól eltérő is a hivatalos nyelv (pont a legdélebbiben, Trinidad&Tobago-ban, ami csak köpésre van Venezuelától, ott éppenséggel angol), azok a kisállamok marhára nem olyanok mint Mexikó (legalábbis nyelvben tuti), és a Bahamáktól szó szerint ott van mellette Miami.

A lényeg, hogy van-e olyan külföldi állampolgár, akit az USA könnyebben enged be mint mást? Vagy nincs? (tudom, hogy én magyar vagyok, ami az USA-ban egyenlő a bárki kategóriával, de nekünk meg itt van az EU, és pl. Ausztriába vagy akármelyik tagállamba valóban könnyebben lépek be én mint egy Nem_EU-s állampolgár, vajon az USA tesz-e bárkivel ehhez hasonló módon, vagy ők aztán senkivel



2021. ápr. 19. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Kanada.
2021. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ausztrália, Nagy-Britannia.
2021. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Kanada.
2021. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

A kanadaiak, de nekik is át kell esni egy egyszeri, komolyabb vizsgálaton a jelentkezéskor.


[link]

2021. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Izraeliek.
2021. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy láttam, hogy a kanadaiakkal jobban bánnának.

Amikor pl. Fort Lauderdaleből áthajóztunk volna a Bahamákra, kétfelé osztották az utasokat a beszállás előtt.

A kanadaiakat és a többi külföldit -minket is- egyszerűen hátra zsuppoltak egy hangárba, amíg az USA állampolgárok élőzenei kísérettel és pohárköszöntővel becsekkoltak.

2021. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Kanadaiaknak nem kell ESTA vagy barmi es hat honapig tartozkodhatnak minden engedely nelkul. Tobb kanadai repteren van az amerikai hatar ellenorzes szoval amikor leszal a repulo amerikaba akkor csak kisetalsz nincs semmilyen ellenorzes.
2021. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
#6, nem válogatás nélkül minden kanadaira vonatkozik a jobb bánásmód, de ők jelentkezhetnek a NEXUS programba, ami a Global Entryvel majdnem azonos mértékű könnyítést jelent határátkeléskor (Kanadából érkezve).
2021. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Buffaloból Kanadába a Niagara-hídon az amerikaiak csak lassítottak és felmutatták a kocsiban az úlevelet, engem kikaptak és ellenőrízték, hogy minden rendben van-e.

Visszafelé már én is csak az útlevelet mutattam fel. (Lehet, hogy az útlevél színe valamilyen kanadai útlevél fajtára hasonlított, nem tudom.)

2021. ápr. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

6-os vagyok.

Többször is jártam már az USA-ban, de csak ott találkoztam ekkora megkülönböztetéssel.

Főleg, hogy nekem a kanadai is amerikai volt.

2021. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!