Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy birjatok Kanadában a...

Hogy birjatok Kanadában a teleket? Megéri oda költözni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kiváncsi, ki hogyan vészeli át a telet? Tenyleg majdnem hat hónap? Szeretnek kiköltözni de a tel elegge elrettent, nem tudom hogy bírnam pláne h jelenleg meleg éghajlaton elek

2021. szept. 2. 15:06
A kérdező szavazást indított:
Nagyon hideg
Sok macera de birhato
Mennek máshova élni
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A telekkel nincs gond, tudod, csak mikor 45 fok van nyaron es eg az erdo, es senki sem keszult ilyen idojarasra, az a gond.
2021. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon hideg, sok macera (gondolok itt hotakaritasra meg fagyott ujjakra), de birhato.


En Ottawa es Montreal kornyeki idojarast tapasztaltam mar meg eddig. Toronto melegebb a nagy tavak miatt, Vancouver pedig az ocean miatt.


Ahol en elek ott novemberben mar havazik alkalom adtan, de az ritkan marad meg. Altalaban januar es februar a leghidegebb, napi -15C korul van, neha jon egy-egy hideghullam, akkor lemegy -30 kore. Na az hideg.


Az itteniek egesz jol fel vannak keszulve a hidegre es a hora. Egy jo csizma, egy jo parka, sapka, ketujjas kesztyu, es ki lehet birni egy fel oras setat is siman. Persze -30-ban a szemoldokod es a szempillad meg fog fagyni. A havat rendszeresen takaritjak es el is viszik, amikor mar tul nagyra nonek a horakasok, peldaul ezekre a helyekre: [link]


Marciusban meg boven havazik, aprilisban mar olvad a ho, majusra mar elolvad minden, ket het alatt pedig kizoldul minden.


Rengeteg teli sport van, a varosok parkjaiban lehet menni sifutni, korcsolyazni, szankozni, hocipozni. Nem zarkozunk be fel evre :) Oszinten, a nyari meleget (30 fok felett) en rosszabbul birom, mint a teli hideget. Mar hianyzik a hideg.


Egyebkent sokan autoval kozlekednek itt, van hely meg a benzin is olcso, ugy konnyebb a hideget is elviselni, hogy a futott autoban ulsz :)

2021. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Én fázós vagyok, sosem szerettem a telet, mégis 6 éve élek Kanadában, és nagyon szeretem. Mi az ország közepén élünk, itt a január és február nagyon hideg, sokszor hetekig -30 körül, viszont általában száraz és napos, ezért nem érzed olyan vészesnek. Magyarországon a -5 fokban szenvedtem, itt -20 fokban egy napsütéses napon szeretek kint lenni. Ha igazán hideg van, akkor általában ragyogóan süt a nap, és mindenki vidámabb, mint a borongós magyarországi telek során. Hó inkább az enyhébb napokon esik, és hamar eltolják, 6 év alatt 4-szer nem tudtam bemenni dolgozni, de csak mert tényleg messze van a munkahelyem. Mi is járunk korizni, sífutni, a lányom hokizik és ringettezik, télen is aktívak az emberek. Én Olaszországban és Spanyolországban is éltem korábban, ott az volt a gondom, hogy a házakban gyenge a fűtés, és télen otthon sokat fáztam, hiába nem volt hideg a tél. Az élet is kevésbé stresszes itt, illetve az emberek barátságosabbak és befogadóbbak, mint az említett 2 országban. Engem egyedül márciusban, április elején zavar a tél, akkor már nagyon várom a tavaszt. És tényleg nagyon hirtelen lesz tavasz, majd nyári idő. Az ősz csodás, színes, és kevésbé esős, mint Magyarországon.
2021. szept. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ilyen részletes választ adtatok, köszönöm szépen.


Én is mindig fáztam otthon, most olyan helyen elek ahol nincs tel, és nálunk sincs fűtés így sokszor hideg a lakás este es reggel. Sokat olvastam Kanadárol es a kanadai emberekről es nagyon szimpatizálok vele viszont a tel az valóban elrettent. Elsősorban Ontario érdekel minket, vancouverben sokat esik azt olvastam es drága illetve messzebb van Európától.

Tetszik, hogy mind ketten azt mondtatok hogy télen is aktívak az emberek es nem kell bezárkózni a tel miatt, hogy nem 6 hónapig kell nélkülözni egy nagyobb sétát a természetben. Rendesen takarítják az utat es hol felkészültek? Munkahelyre ha nem tudsz pl bemenni akkor mit szólnak hozza, rugalmasak?

Nekünk nagyon könnyű hogy csak be ülünk az autóba egész évben es megetunk semmi macera, viszont a nagy meleget én sem viselem jól majdnem fel évig es a tel is nagyon hiányzik. A vírus helyzet mennyire rossz most nálatok?

2021. szept. 5. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

#2 vagyok.


"Rendesen takarítják az utat es hol felkészültek?"


Igen. Legalabbis ahol en eltem es elek igen.


Ontario nagy resze Toronto kozeleben lakik, ahol a nagy to miatt enyhebb a tel, ezzel kevesebb is a ho. Az eltakaritas sem annyira gordulekeny. En Ottawaban eltem, soha nem volt gond azzal, hogy ne tudjak kimozdulni. Pedig akadtak nagy havazasok.


Ha netalantan olyan ido lenne, amivel nem erdemes kimozdulni, vihar vagy onos eso, akkor dolgoztam otthonrol. Bar a COVID miatt most mar alapbol is otthon dolgozas van nalunk.


Montrealban is egesz jol kezelik a telet, megvan a rendszer, hogy toljak felre, majd hogy tuntetik el a horakasokat.


Itt van nehany kepeem a legnagyobb havakrol:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


"A vírus helyzet mennyire rossz most nálatok?"


Minden provinciaban mas a helyzet es mashogyan is kezelik. 3 provincia vezeti most be epp az oltasi utlevelet, ami hasonlo a magyar vedettsegi igazolvanyhoz. Vegre mar be lehet utazni az orszagba turistakent is, ha van 2 oltasod. Fel labbal kint vagyunk, de a delta meg az anti-vaxerek miatt nincs meg vege.

2021. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képeket, annyira szép ez a havas táj, már jó sok éve nem láttam havat.


Nagyjából próbálom követni az ottani vírus helyzetet, de persze mindig más ezt első kézből hallani. Sajnos a jelenlegi helyzet sem feltétlen kedvez az át költözéshez, gondolom most munkát és lakást is nehezebb találni.

Koszi, informatívak voltak a válaszok.

2021. szept. 11. 00:11
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Toronto mellett éltem és nem volt sokkal hidegebb télen mint Erdélyben, ahova valósi vagyok :)
2021. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!