Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért kerülthetett elutasításr...

Miért kerülthetett elutasításra az ESTA kérelem?

Figyelt kérdés

A szüleim szerettek volna meglátogatni az USA-ban, de nem kapták meg az ESTA-t :( Nem teljesen értem, hogy miért utasították el őket, a tipikus elutasítási okok szerintem nem állnak fenn (sosem voltak még az USA-ban, nem igényeltek vízumot és tudtommal nem voltak büntetve sem).


Egy pár dolog, ami esetleg gond lehet:

1. Lehet nem volt elég éles a fotó az útlevélről?

2. Mindkettőjüknek a magyar állampolgárság mellett van román állampolgárságuk is, amit születéssel szereztek. Amikor átköltöztek Magyarországra a 90-es években, akkor elvileg azt választották, hogy a román állampolgárságról nem mondanak le. (Nem tudom, hogy az megszűnik-e egy idő után, hisz ~30 éve nem újítottak meg semmi ottani dokumentumot.) Ráadásul most Ausztriában élnek, szóval kicsit ez tényleg zavaros.

3. Korábbi devizahiteles tartozás miatt esetleg felkerültek valami tiltólistára?

4. Esetleg úgy ítélték meg, hogy mivel családtaghoz jönnének (az én nevem volt megadva itteni kontaktnak), ezért fennáll a kockázata, hogy itt akarnak maradni hosszabb időre? Ezt nem tartom valószínűnek...


Van valakinek ezzel tapasztalata?

Van esély még esetleg mégis megkapni az ESTA-t, ha valami formai hiba (pl a rossz fotó) miatt nem sikerült?

Ha az ESTA elúszott, akkor egy B2-es turistavízumra van esély vagy az is nagyon nehéz ezek után?



2022. jan. 21. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagy valoszinuseg szerint azert mert nem voltak meggyozodve arrol, hogy a szuleid valoban visszaternek Ausztriaba. Mik kotik oket Ausztriahoz? Munka, lakas, egyeb?
2022. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
2022. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg csak attól féltek, hogy mivel románok, ott is megszavazzák Orbánt.
2022. jan. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2/4: Igen, ez lesz sajnos, mi is pont most találtuk meg.


3/4, 4/4: Ez nagyon nem volt szép...

2022. jan. 21. 06:17
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Köszönd a kormánynak, nagy valószínűséggel a kamuállampolgárságok miatt van ez az egész.


Más ESTA-államok esetében tudtommal nem él a szabály, magyarspecifikus.

2022. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a romániai születésű magyar állampolgár nem jogosult rá. Köszönhetően annak, hogy kormányunk boldog-boldogtalannak osztja a magyar állampolgárságot. Ez már egy ideje így van.
2022. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen, ami oket erdekli, hogy nem marad-e ott valaki. Ok az erosen gyanus orszag, korulmeny kategoria.
2022. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a magyar allampolgar kaphat estat aki Magyarorszagon született.

Igenyeljenek a szuleid turista vizumot

2022. jan. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A turistavízumot igényeljék meg, amit ugyanúgy elutasítanak vszeg. :(
2022. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!