Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Érdemes New York-ba kimenni...

Érdemes New York-ba kimenni új életet kezdeni? Tudom kell Vizum, de valahogy csak meg lehet oldani ha nagyon akarom.

Figyelt kérdés

Azért gondoltam, mert az legalább egy világváros, sok a lehetőség, itthon marad a droidság meg pofabefogás 3 szakban nyugdijig semmi élettel. Amig ott vagyok legalább élvezem is kicsit az életet.

Egyébként jártam már Amerikában, van is ismerős, de folyamatosan csak belepofázott a dolgaimba, amig ott voltam, kiállhatatlan volt ugyhogy hanyagolnám...inkább egyedül.



2022. máj. 16. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

'Tudom kell Vizum, de valahogy csak meg lehet oldani ha nagyon akarom'


Igen, az ESTA-t még csak nagyon akarnod sem kell, mert azt bármelyik magyar állampolgár megkapja $25-50 ellenében. Ha munkavállalói vízumot akarsz akkor azt nem tudod megoldani még akkor sem ha nagyon akarod.

2022. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ESTA-val nem tudsz kint új életet kezdeni...
2022. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes, ha megfelelő képesítésed van és kapsz munkavállalói vízumot. Vagy kimész estával és illegálisan dolgozol. Sokan kezdték így és megházasodtak, legalizálták magukat. Viszont ez zsákbamacska, vagy összejön, vagy nem. És kérdéses, hogy mikor. Fekete munkával nehezen fogsz tudni megélni, nem lesz megfelelő eü ellátásod és még sorolhatnám. Még rosszabb élet színvonalon élnél sok eséllyel, mint itt. Ha itt nem tetszik a 3 műszak akkor az ottani 12 órás mosogatás sem fog annyira bejönni. Feketén nagyjából erre számíthatsz.
2022. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"van is ismerős, de folyamatosan csak belepofázott a dolgaimba, amig ott voltam, kiállhatatlan volt ugyhogy hanyagolnám."

Gondolod, mások nem ilyenek?

A helyedben inkább elöször itt szereznék normális végzettséget, utána normális munkát, és utána esetleg érdemes gondolkodni azon, hogy hol akarsz utána élni - elöbb semmi értelme. (Most eltekintve attól, hogy semmi esélyed sincs legálisan munkát vállalni, anélkül meg még rosszabb helyzetben lennél, mint most és itt)

2022. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-es nem mindenki ilyen, hiszen akkor senkivel sem jönnék ki.

Milyen normális végzettségre gondolsz? Az az igazság hogy nehezen adnak vizumot, de nem lehet lehetetlen. Hallottam például, hogy egy sima barbershop munkára is kapott vizumot valaki, vagy targoncázásra. Mondjuk nem tudok utánajárni,hogy igaz e... Ha csak tényleg atomfizikusok kapnának vizumot, akkor elég kevés külföldi lenne ott, leglábbis legálisan.

2022. máj. 17. 15:42
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

barbershop... aha.... tehát volt valami munkáltató, aki az egész USA-ban nem talált egyetlen alkalmazottat sem, így kénytelen volt Mo-ról beszerezni egyet...

Ezt a mesét el is hiszed?

2022. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 jól el vagy tévedve kérdező. Jelenleg az USA-ba munkavállalói vízumot magyarok egészen extrém feltételek mellett kapnak (kutatók, sportolók, magyaroszági leányvállalatnál dolgozó de aztán az usa-ba importált KÉPZETT munkaerő stb.). Nehogy elhidd már, hogy majd a borbélyokat / targoncásokat kelet európából importálják.


Kiváncsi vagyok, hogy honnan veszed, hogy "az az igazság", de nem az.

2022. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És a sok mexikói? Mind illegális? Miért nem toloncolják ki őket, ja mert akkor leállna az országban a szolgáltatás, ipar, mindenféle. Nem tudom ők hogy maradnak meg, kutyát sem érdeklik vagy mi.
2022. máj. 17. 17:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Bronxban bedsitter sem lennel.
2022. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis semmihez sem értesz de szeretnél az USA-ban sok pénzt keresni?
2022. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!