Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jövőre szeretnénk menni majd...

Mark567 kérdése:

Jövőre szeretnénk menni majd New Yorkba 1 hétre és olvasgattam, hogy milyen kérdéseket tesznek majd fel Amerikában és azon megakadt a szemem, hogy megkérdezik, hogy mennyi pénz van nálad, ha úgy vélik, hogy túl kevés megtagadhatják a belépést?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2022. szept. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Én voltam már, de nem kérdeztek ilyet. Meg amúgy is, minek lenne nálad sok pénz az úton? Itt a kártya, aztán szevasz.
2022. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tudhatod, hogy mi alapján tagadják meg a belépést, ha konkrétan visszafordítanak. Kockázati tényezőnek tarthatnak, és akkor kész.
2022. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször is jártam már az USA-ban és tanúja voltam már pár visszafordításnak is. Sok kp.-t normális ember nem visz magával, ha igen akkor -hitelt érdemlően- igazolni kell tudni az eredetét. Amúgy sem divat az USA-ban a kp.

Azt viszont simán leellenőrzik -egyeseknél-, hogy van-e elegendő pénz a kártyájukon a kint tartózkodásuk idejére. Továbbá azt is megnézhetik, hogy van-e hotelfoglalásod és retúrjegyed.

Fel kellene már nőni ahhoz, hogy már sehol sem kíváncsiak a pénz nélküli kétes egzisztenciájú emberekre és természetesen a minél tehetősebb turistákat szeretnék beengedni, hogy minél több pénzt költsenek el az országukban.

Vagyis ha nincsen legalább napi 100 Dollárod, akkor minek mész ki??

(Azt viszont senki sem nézi, hogy elköltöd-e vagy hazahozod.)

2022. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kérdezik, hogy mennyi készpénz van nálad, hanem ellenőrzik, hogy mennyi pénzed van, és az elegendő-e a kinttartózkodásod finanszírozásához.


Ebbe a kártyaegyenleged is beletartozik.

2022. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BeefEater ***** válasza:
100%

Általában unottan megkérdezik, hogy miért jöttél, meddig maradsz, miért jöttél (igen, ezt akár többször is), hol fogsz lakni, stb. Ha ugyan ilyen unottan válaszolsz akkor nem foglalkoznak vele, ha megakadsz, elkezdesz gondolkodni akkor gyanús leszel és fognak foglalkozni a válasszal is.

De ez általában csak első alkalommal, a legtöbb helyen van automata kapu amit használhatsz (csak a második belépéstől), ott összesen egy emberrel találkozol, akinek odaadod a leszálló kártyádat, de ő nem kérdez semmit.


Az, hogy mennyire szigorúak állítólag függ a belépés helyétől is. Las Vegasban sorakozással együtt 5 percig tartott belépni, de volt olyan ismerős, akit (JFK-n) majdnem visszafordítottak mert rövid időn belül harmadszor utazott.


Én kb 10-szer voltam már és sosem volt gond.

2022. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. USA-ba nem tom mennyi kell Ausztráliába fejenként 5000 Aud meglétét kellett igazolni.
2022. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért azt az öt percet cáfolnám, Vegasban. Kb. egy óra volt, mire a taxikhoz jutottam 2 hete. (feladott csomag nélkül) A bevándorlás maga valóban csak két-három kérdés volt (pénzről nem kérdeztek) , de előtte a sor nem volt rövid. Nyilván ez függ az éppen beérkező gépek, valamint az éppen szolgálatban lévő officerek számától.
2022. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeefEater ***** válasza:
Hidd el, az öt percen én is meglepődtem, inkább korábbi tapasztalatok alapján fél-egy órás sorra számítottam. Lehet, hogy azért, mert a nap közepén szálltunk le és egyébként kongott a reptér az ürességtől.
2022. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Igen.
2022. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!