Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New Yorkban mit érdemes megnézni?

New Yorkban mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Megyek nyáron diákmunkára New Yorkba és utána szeretnék még néhány napot ott eltölteni. Ami nagyon érdekel, hogy mennyibe kerül ott egy olcsóbb szállás éjszakánként, valamint hogy mit érdemes megnézni.

A sorozatokból tudom hogy pl. Central Park, Metropolitan Museum, Szabadságszobor pl kihagyhatatlan. De ezeken kivül mit érdemes megnézni?

Valamint szeretnék elmenni a Szex és New York helyszíneire, pl ahol Carrie lakott, ezeket hol tudnám megnézni, hogy pontosan hol vannak ezek a helyek?


2009. febr. 16. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Broadway
2009. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ezeket amit leirtáél.
2009. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ès New york cityben vagy az államban leszel. nem mindegy, mert az állam olyan hatalmas hogy ha a citybe utazol ott kell aludnod, és a nyári pénzed tuti mind a szállásra meg a belépökre fog elmenni.

én 9 éve voltam ott még a center ledölése elött. egy évre.


amit én maga a cityben láttam : a szabadság szobor, akkor hajóval lehettt kimenni és órákig kellett sorba állni míg feljutottunk a koronába,de szép volt. aztán empire state building oda is fel lehet menni a tetejébe és volt hozzá egy 3d müsor ami fergeteges volt. aztán 5-ös avenun sétálás a centrálparkig, betérni az óriási özletekbe mint a több emeletes Disney boltba vagy a nike townba. megnézni a rockafeller centert, centrálparkabn koszállni, a natural history múzeumba akár pár napot is ellehet tölteni, vagy a metropolitánba. kimenni long beachre. time squer stb...


bocs hogy rosszúl írom le de nincs idöm megnézni hogy írják és már 2 éve csak nßemetül beszélek, így mindent feljetek.


New York csodálatos, soha nem tudnék ott élni, de vissza vágyik látogatóba minden porcikám. kajálni nagyon olcsón lehet, és arra emlékszem hogy a belépök sem voltak nagyon drágák (London sokkal drágább volt)

2009. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
46%

Időnként a tárcádat is, meg van-e még?

Az nem árthat.

2009. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Természetesen NYC-re gondoltam, nem az államra, ezért is említettem pl a Central parkot meg a szabadságszobrot.

Nem akarok sokáig maradni mert hallottam hogy drága a szállás, és azért fizetni 15-20ezret egy éjszakára mert oda megyek aludni, amugymeg egész nap ott se vagyok.... :(

2009. febr. 17. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! egyetértek a korábban felszólalóval, a helyek, amiket javasolt mind jó. A leghúzósabb tényleg nem a belépők, hanem a szállás arra a pár extra napra amig ott nézelődsz. Azt javasolnám hogy a neten böngéssz és egy metró közeli, de nem teljes Manhattan belvárosi szállót foglalj, ahonnan könnyen minden nevezetességet bejárhatsz metróval vagy bárhogy. Például egy rokonom most jött haza onnan és mondta hogy van olyan sightseeing city bus amire 3 napos jegyet is vehetsz és elvisz minden hires, fontosabb helyre, miközben fel és leszállhatsz a járatról.Szerintem 3 nap bőven elég szétnézni alaposan. Tehát 2-3 éjjelt kell csak szállóra költened, vagy rajtad áll végülis hogy mi a terved.
2009. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Guggenheim múzeum, Empire State Building, Wall St, Grand Central Terminal, Bloomingdales, Ellis Island érdekes.


A látogatás az ENSZ-központban nagyon felemelő volt.


A Szabadság-szobornál szerintem nem érdemes fölmenni, mert csak a talapzat tetejéig lehet és +2-3 óra sorbanállás...


A filmhez: vannak ilyen szervezett túrák, rá lehet keresni az interneten.

2009. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!